توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489770
محمد بحرانی: بچه‌ها در سینما جدی گرفته نمی‌شوند/شرایط اکران فیلم‌های کودک ‌فراهم شود
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۱
بازیگر سینمای کودک ایران گفت: فیلم‌هایی که در جشنواره حضور دارند،  پس از آن اکران نمی‌شود و به طور کل دیده نمی‌شود، این یک ضعف بزرگ است و این به خودی خود به سینمای کودک آسیب می‌رساند.

محمد بحرانی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به سینمای کودک اظهار داشت: سینمای کودک در شکل‌گیری شخصیت کودکان اهمیت زیادی دارد و این در حالی است که به سینمای کودک در ایران اهمیت زیادی داده نمی‌شود که این یک مسئله مهم است.

وی افزود: در واقع بچه‌ها در سینما جدی گرفته نمی‌شوند می‌بینیم که پر اهمیت‌ترین مقوله در جهان مربوط به کودک و نوجوان است اما در سینمای ما کودک و نوجوان اولویت‌های آخر هستند، این را باید در نظر بگیریم که آینده کشور به زودی در دست همین کودکان است و باید روی آن‌ها کار شود.

بازیگر سینمای کودک ایران با اشاره به اکران فیلم‌های کودک و نوجوان بیان کرد: مسئله دیگر این است که فیلم‌های جشنواره پس از آن اکران نمی‌شود و به طور کل دیده نمی‌شود، این یک ضعف بزرگ است و این به خودی خود به سینمیا کودک آسیب می‌رساند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی یک فیلم خوب ساخته شود اما فرصت اکران و دیده شدن را به خود نبیند در نتیجه مخاطب نیز آن را نمی‌بیند و و در کل هیچ تاثیرگذاری نیز با خود ندارد.

بحرانی تاکید کرد: مسئولان جشنواره باید مقدماتی را فراهم آورند تا شرایط اکران فیلم‌های کودک و نوجوان پس از جشنواره ایجاد شود تا به سینمای کودک کمک شایانی کند.
 
کلمات کلیدی : محمد بحرانی+سینمای کودک+ اکران فیلم‌های کودک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.