توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471571
جهانگیری: اگردر انتخابات به ائتلاف نرسیم همین مسیر را جلو می‌بریم
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱
یک کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: اگر به توافق و ائتلافی برسیم، براساس ائتلاف عمل خواهیم کرد، وگرنه همین مسیر را جلو می‌بریم.

به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ظهر امروز(شنبه، 23 اریبهشت) پس از ضبط برنامه رادیویی در سازمان صداوسیما در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که برنامه‌هایتان تا انتهای تبلیغات چیست و آیا تا پایان انتخابات ریاست‌جمهوری باقی خواهید ماند یا خیر، اظهارداشت: برنامه‌هایم استمرار همین گفت‌وگوها با مردم است تا بتوانیم برنامه‌هایی که برای 4 سال آینده تهیه کرده‌ایم را به مردم منعکس کنیم، زیرا مردم در یک آزمون سرنوشت‌ساز و تعیین‌کننده‌ای هستند و می‌خواهند برای آینده کشورشان تصمیم بگیرند.

وی افزود: این گونه نیست که تصمیمات رئیس‌جمهور فقط در 4 سال تأثیرگذار باشد، بلکه ما همچنان تحت تأثیر تصمیماتی هستیم که در دوره گذشته انجام گرفته، بنابراین تصمیم یک مسئول ده‌ها سال اثرش باقی می‌ماند، لذا باید مردم دقت کنند تا انتخاب مناسبی انجام دهند و برای اینکه  مردم این کار را به نفع احسنت انجام دهند، وظیفه ما این است که اطلاع‌رسانی خوبی داشته و شفاف‌سازی و رفع ابهام کنیم. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در روزهای آینده در حد بضاعت خود اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهم، البته بنده چون باید امور اداری کشور هم پیش ببرم، کمتر فرصت می‌کنم که سفری داشته باشم، بنابراین سعی کرده‌ام از این فرصت صداوسیما برای بیان مطالب خود استفاده کنم.

جهانگیری در پاسخ به این سؤال که آیا تا پایان انتخابات ریاست‌جمهوری باقی خواهید ماند یا خیر، گفت: انتخابات سازوکار خودش را دارد و هیچ وقت در انتخابات این‌گونه نیست که کسانی راهی را انتخاب کنند و تا آخر بروند و هر چه شد، شد؛ خیر، انتخابات در همه دنیا سازوکارهایی دارد و در مقاطعی ممکن است ائتلاف‌هایی شکل بگیرد و افرادی که به هم نزدیک‌تر هستند در روزهای نزدیک به انتخابات با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند و از الآن هم گفت‌وگوها بین کاندیداها و جریانات سیاسی شروع شده که بتوانند با یکدیگر ائتلاف کنند. اگر به توافق و ائتلافی برسیم، براساس ائتلاف عمل خواهیم کرد، و گرنه همین مسیر را جلو می‌بریم.

جهانگیری درباره مناظره سوم کاندیداها، افزود: بنده شب گذشته و در مناظره خیلی به خود فشار آوردم که از خط قرمز اخلاق و ادب خارج نشوم، چون در این‌گونه مواقع اینکه انسان خودش را کنترل کند و از محدوده‌ای که برای خودش تعیین کرده، خارج نشود خیلی مهم است و بنده سعی کردم این‌گونه عمل کنم، علی‌رغم اینکه خیلی روی اعصاب بنده راه رفتند که عصبانی‌ام کنند لذا امیدوارم توانسته باشم بسیاری از مسائلی که لازم بود را به مردم گفته باشم و گفت‌وگوی ویژه خبری هم در روز دوشنبه هفته جاری دارم که برنامه زنده است که البته بیشتر در رابطه با تشریح برنامه‌ها و اگر هم لازم باشد در زمینه دیگری آنجا با مردم صحبت خواهم کرد.
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + مناظره‌های انتخاباتی + جهانگیری + روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.