توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470473
میرسلیم: افتتاح‌های نمایشی و انتخاباتی دولت بدترین توهین به مردم است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۴
کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: برخی طرح‌ها و پروژه ها را ماه‌ها پیش رونمایی کردند؛ این مسخره کردن مردم است.

به گزارش تسنیم، سیدمصطفی میرسلیم کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری امروز در جمع دانشجویان دانشگاه اصفهان، اظهار داشت: آقایان در دولت یازدهم در مقابل سند 2030 یونسکو سر تسلیم فرود آوردند. اگر ما کاری نکرده بودیم و مستاصل بودیم می‌گفتیم این سندی است که باید از آن استقبال کنیم اما از سال 1383 کارشناسان ما به تدوین سیاستهای آموزش عالی مبادرت کردند و چند سند مهم آماده شد. یکی از آنها سند تحول آموزش و پرورش،‌ سند سیاست های کلی آموزش و پرورش و سند نقشه جامع علمی کشور است.

وی افزود: اگر ما این سندها را نداشتیم،‌ می‌گفتیم برویم و از سند 2030 یونسکو استفاده کنیم. امروز متاسفانه سیاست ها و سندهایی که کارشناسان خودمان تنظیم و تدوین کرده‌اند اجرا نمی‌شود. مبنای تدوین سند یونسکو،‌ عرفی‌گرایی،‌ سکولاریسم و فراموش کردن معنویات است. چطور اسنادی که ما تدوین کرده و اعتقاداتمان و مبانی انقلاب و امام را در آن مطرح می‌کنیم راکد می‌ماند؟ اما سندی که راهبردش عرفی گرایی و اصالت دادن به غیرمعنویات است برای اجرا ابلاغ می‌شود؟

میرسلیم با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما به نیروی انسانی اهمیتی داده نمی شود، اظهار داشت: در کشورهای پیشرفته ارزش سرمایه انسانی رتبه اول را دارد اما در کشور ما سرمایه انسانی رتبه سوم را دارد.پیشرفت کشور میسر نخواهد شد مگر بدست اساتید و دانشجویان تحصیل کرده فداکار و پاکدست.

 کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه  به من می‌گویند چرا هیئت وزیران خود را معرفی نمیکنی؟ گفت: من نمی‌خواهم در تعیین ترکیب کابینه‌ام رفیق بازی کنم. من با ارزش ترین افراد را جوانانی می‌دانم که می‌خواهم از میان آنها مدیرانم را انتخاب کنم.

وی با بیان اینکه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تاسیس شده اما متاسفانه کاری صورت نگرفته است، افزود: آقایان دولتمردان، در برخی جلسات عملکرد عادی خود را به اسم اقتصاد مقاومتی گزارش می‌دادند. من به آقایان گفتم شما طبق بندهای اقتصاد مقاومتی برای رشد اشتغال چه کاری انجام داده‌اید؟

 میرسلیم با اشاره به اینکه امروز تورم کاهش یافته است اما همچنان وجود دارد، گفت: معیشت مردم همچنان لنگ میزندو سیاست مهار تورم به قیمت کاهش سرمایه گذاری، کمبود اشتغال و سخت شدن معیشت مردم بود. امروز دولت فقط خودش را اداره می کند. یک سوم سفرهای رپیس جمهور ما در ایام انتخابات صورت گرفته است. این ها باعث افتخار ماست که راه آهن به همدان برسد اما ما می دانیم که این افتتاح انتخاباتی است. همه چیز را که نباید برای کسب رای ابزار قرار داد. بدترین توهین به مردم این است که دولتمردانش با آنها روراست نباشند. برخی طرح‌ها و پروژه ها را ماه‌ها پیش رونمایی کردند؛ این مسخره کردن مردم است. دولتی که به مردم خود احترام نگذارد موفق نخواهد شد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه جمعه پیش معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ما افتخار می‌کنیم که فروش نفت را به 2.5 میلیون بشکه نفت رساندیم، تصریح کرد: آیا فرمانده اقتصاد مقاومتی باید خلاف سیاست های کلی عمل کند؟ آیا ما باید با نفت اینطور رفتار می کردیم؟ خام فروشی خلاف سیاست‌ها است. فقط 5 درصد نفت ما خوراک پتروشیمی است. این اصول اقتصاد مقاومتی نیست. دولتمردان بسیاری از فرصت‌ها را سوزاندید تا آمریکا به روی شما بخندد

 وی با تاکید بر اینکه من اول باید تکلیف فسادی که مانند خوره پایه های نظام را می‌خورد باید روشن کنم، خاطرنشان کرد: اینکه کسانی بیت‌المال را چپاول می‌کنند، حقوق نجومی برای خود می‌بندند و قانون برای آن تنظیم می‌کنند فساد است.لایحه به مجلس می‌برند تا حقوق‌های نجومی را توجیه کنند؛ این یعنی زد و بند قوه مجریه با قوه مقننه. اگر من، نزدیکانم و برادرم گرفتار فساد باشیم، نخواهیم توانست با فساد برخورد کنیم.توزیع پول در میان مردم باعث اشتغال مولد نمی‌شود بلکه ‌این کار ارزش پول ملی را کاهش خواهد داد.

میرسلیم عنوان کرد: من هم‌خط سیاسی با آقای روحانی نبودم ولی بعد از انتخابشان در سال 92 نزد وی رفتم و گفتم شما اگر موفق نشوید مردم مایوس خواهند شد، اما متاسفانه چه کنم که گوش نکردند؟!

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه وزیری که برای ارزش‌گذاری به آزادی‌ها در مجلس احضار شد میرسلیم بود، گفت: مجلس وقت به من گفت چرا اجازه دادی چنین کتاب‌هایی در کشور منتشر شود؟ما به ناشران و مطبوعات گفتیم خودتان مسئولیت بپذیرید و کاری نکنید که مخالف مقدسات باشید و خودتان مراعات کنید، اما همان ناشران برای اینکه کیسه‌ای برای خودشان بدوزند، ‌در نشر آثارشان مراعات ارزش‌های جامعه را مراعات نمی‌کردند.
 
کلمات کلیدی : میرسلیم+انخابات 96+انتخابات ریاست جمهوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.