توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460672
ادعای روزنامه سعودی: پاسخ ایران به حمله ترامپ را در یمن خنثی کردیم!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶
یک روزنامه سعودی در گزارشی مدعی شد تنگنای حمله غافلگیر کننده اخیر آمریکا به سوریه، ایران را به تشدید حملات در جنگ داخلی یمن کشانده است.

به گزارش عصر ایران روزنامه انگلیسی زبان " عرب نیوز" چاپ عربستان در گزارشی مدعی شد سیستم دفاع موشکی ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان برای حمله به یمن، روز شنبه 12 موشک بالستیک شلیک شده از سوی حوثی های یمن به سمت شهر "المخا" در استان تعز را رهگیری و منهدم کرده است.

بنا بر این گزارش، این موشک ها در ساعات نخست روز شنبه از سوی گروه انصار الله یمن شلیک شده و در صورت اصابت به هدف می توانست تلفات غیر نظامی گسترده ای به بار آورد.

"راجح بادی" سخنگوی دولت مستعفی "عبدربه منصور هادی" که از سوی عربستان به عنوان دولت مشروع یمن شناخته می شود، با اعلام این مطلب به روزنامه عرب نیوز گفته که این 12 موشک از سوی حوثی ها و در مدت یک ساعت به سمت منطقه تحت کنترل دولت در تبعید "عبدربه منصور هادی" در شهر المخا در استان تعز یمن شلیک شده اند.

این مقام دولت مستعفی یمن با ادعای اینکه موشک های حوثی ها از سوی ایران تامین می شود گفته است روزانه بنادر تحت کنترل حوثی ها پذیرای تسلیحاتی است که از سوی ایران برای این گروه ارسال می شود.

حمدان الشهری کارشناس و تحلیلگر مسایل بین المللی نیز به عرب نیوز گفت؛ شلیک همزمان تعداد قابل توجهی از موشک های بالستیک از سوی حوثی های یمن یک حمله شدید و جدی از سوی گروه تحت حمایت ایران – حوثی ها- محسوب می شود.

 گفتنی است جمهوری اسلامی ایران ادعای حمایت از جنبش انصار الله در برابر تجاوز ظامی دو ساله عربستان سعودی و حامیان این کشور را رد نمی کند اما ادعای تسلیح گروه انصار الله را بارها رد کرده است.

بنا به گفته الشهری این حمله شدید حوثی ها نشان می دهد که جامعه جهانی نه تنها باید برای جلوگیری از مداخلات ایران در یمن بلکه برای جلوگیری از گسترش نفوذ ایران در منطقه وارد عمل شود.

به گفته این کارشناس سعودی  حمله ایالات متحده آمریکا به سوریه در واکنش به حمله شیمیایی اخیر به ادلب الگوی تنبیهی خوبی است که باید در برابر مداخلات جمهوری اسلامی ایران در یمن نیز به کار گرفته شود.

عربستان سعودی در حالی ادعای مداخله ایران در بحران یمن را مطرح کرده است که این کشور در دو سال گذشته با حملات گسترده علیه غیر نظامیان یمنی باعث مرگ و جراحت هزاران یمنی شده و از سوی دیگر بنا به اعلام سازمان های بین المللی حمله دو سال گذشته عربستان سعودی به سمن علاوه بر تلفات مستقیم منجر به مرگ  و سوءتغذیه شدید صدها هزار یمنی شده است.
 
کلمات کلیدی : عربستان + یمن + جنایات آل سعود + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.