توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444292
سرلشکر صفوی: دشمنان نمی‌توانند تهدیدات نظامی جدی برای ما ایجاد کنند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: دشمنان خارجی و فرا منطقه‌ای ایران خصوصا مثلث شرارت آمریکائی، صهیونیستی، انگلیسی و نوکران منطقه‌ای آنها نمی‌توانند تهدیدات نظامی جدی برای ما ایجاد کنند.

به گزارش سپاه نیوز سرلشکر یحیی صفوی، دستیار و مشاور طی سخنانی در مراسم 22 بهمن استان خوزستان، گفت: اقیانوس خروشان ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پشتوانه بالندگی، اقتدار و پیشرفت ایران اسلامی است  و مردم شهید پرور اهواز با حضور پرشور و چشمگیر خود  پرچم حرکت  انقلابی گری و گفتمان ضد ظلم  و ضد استکباری  را امروز بر افراشتند.

وی افزود: یوم الله 22 بهمن ماه یادآور تجلی نور خدا بر قلب ملت بزرگ ایران و نقطه سرنوشت ساز پیروزی حق بر باطل است و راهپیمایی  باشکوه  و تجمع بزرگ در مصلی اهواز و 5 هزار نقطه از کشور نمایش حماسه و بلوغ سیاسی ، اجتماعی و تجلی اراده  الهی و اقتدار ملی و غیرت دینی ملت ایران است  که نشان می دهد محاصره اقتصادی و تحریم ها و عملیات  روانی استکبار و سخنان نابخردانه تازه به قدرت رسیده ها هرگز نخواهد  توانست  بین ملت و مسئولان فاصله بیندازد و جوانان غیرتمند را از صحنه  دفاع از اسلام و ایران دور سازد.

صفوی در ادامه با تشریح فرصت ها و چالش های پیش روی انقلاب اسلامی ایران  گفت:واقعیت آن است که هم اکنون ما در جهان متغییری زندگی می کنیم که از تعادل خارج شده است و هنوز به تعادل جدیدی دست نیافته است و بنیادی ترین اصل در نظام هستی و سرشت جهان عامل زمان و حرکت است. جهان گام های خود را با سرعت بر میدارد و در حال دگرگون شدن است و روند این دگرگونی در جهان و در منطقه غرب آسیا بسیار شتابان تر از گذشته است.

وی افزود: تغییر و نوشوندگی، پیشران و موتور حرکت و توانایی بشریت امروز محسوب می شود، البته در اغلب موارد مشاهده می کنیم که تغییر و تحولات در محیط منطقه ای  و بین المللی پس از یک تقابل و چالش ها حاصل می شود.

وی ادامه داد: برای شناخت فرصت ها و چالش ها ی پیشرفت انقلاب اسلامی و پیشروی مردم عزیزمان در آینده لازم است موارد اساسی و محورهای تعیین کننده ای که آینده را تحت تاثیر قرار می دهند را بشناسیم.

صفوی شناخت روندها، شناخت رویدادها و تدوین راهبردها و برنامه های کلان  میان مدت و بلند مدت  را از جمله موارد اساسی و محورهای تعیین کننده که آینده را تحت تاثیر قرار می دهند دانست و گفت: در صورت عدم توجه به فرصت ها و چالش های پیش رو توسط مسئولان کشور امکان تنظیم و تدوین و اجرای راهبردهای کلان اقتصادی، فرهنگی، سیاسی  امنیتی و اجتماعی وجود نخواهد داشت و امکان عبور از وضعیت نا بهنجار کنونی خصوصا وضعیت اقتصادی و فرهنگی و رسیدن به وضعیت مطلوب  متناسب با شان انقلاب اسلامی  و ملت بزرگ ایران  میسر نخواهد بود.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در ادامه با اشاره به تدوین برنامه ششم  کشور گفت:
برای تدوین  و تنظیم برنامه ششم کشور  که از سال دیگر بمدت 5 سال  شروع می شود  مسئولان قوای سه گانه، خصوصا مسئولان اجرایی کشور و فرماندهان عالی نیروهای مسلح لازم است نسبت به روندها و رویدادهای منطقه ای و جهانی که منجر به تغییرات سیاسی، اقتصادی  و امنیتی می  شوند اشراف کامل داشته باشند.

صفوی در ادامه به تشریح فرصت های پیش روی انقلای اسلامی ایران پرداخت و گفت:
روند و رویدادهای 38 سال گذشته  که از پیروزی انقلاب  کبیر اسلامی مردم به رهبری ولایت فقیه می گذرد در سطح منطقه ای و بین المللی به فضل الهی به نفع ایران بوده است و هم اکنون ثبات سیاسی  و امنیتی جمهوری اسلامی  ایران مهمترین فرصت برای مسئولان کشور و برای برنامه ریزان 5 سال آینده کشور است.

وی اضافه کرد: ثبات سیاسی  و امنیتی بستر لازم را برای تحقق پیشرفتهای اقتصادی، علمی و فرهنگی و اجتماعی ملت و کشور بوجود آورده است و این  ثبات سیاسی و امنیتی به برکت خون شهدای انقلاب اسلامی و جانبازی خون شهدای خوزستان قهرمان و به برکت  رهبری های خردمندانه و حکیمانه  مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای عزیز حاصل شده است.

مشاور عالی رهبری در ضرورت پاسخگویی دولت ها در قبال ملت ایران در دوره های  مختلف گفت:  دولتهای گذشته و فعلی ایران  پاسخگوی این سئوال اساسی  مردم بایستی باشند که طی 27 سال گذسته  در جهت رفع نیازمندیهای  اساسی  اقتصادی و معیشتی و فرهنگی مردم چه  کرده اند.

صفوی در ادامه به تشریح سایر فرصتهای پیش روی انقلاب اسلامی ایران پرداخت و گفت:
قدرت نرم و تاثیر فرهنگ انقلاب اسلامی بر سایر ملت های منطقه و شکل گیری مکتب مقاومت در فلسطین در سوریه، عراق، یمن و بحرین مظلوم  از فرصت های طلایی  پیش روی انقلاب اسلامی است و این روند توقف ناپذیر بیداری اسلامی را تنها و تنها  با تکیه بر تفسیرهای  قرآنی و مبتنی بر سنت الهی و آموزه های وحیانی میتوان تحلیل کرد.

صفوی ادامه داد: پیام و نفوذ قدرت نرم انقلاب اسلامی مرزها و سرزمین های جدید را در می نوردد و آرزوهای ملت های اسلامی، بلکه مستضعفان آمریکای جنوبی را محقق می سازد و تولید ناکامی و شکست برای آمریکائیها، صهیونیست ها و انگلیسی ها و نو کران منطقه ای آنها می نماید.

وی گفت: واقعیت آن است که موقعیت چغرافیایی و منابع طبیعی و انسانی ایران نسبت به همسایگانش قابل مقایسه نیست و ایران اسلامی از وزن ژئوپلیتیکی و منزلت بالاتری در منطقه  برخوردار است و وجود زیر بنا های علمی نظیر تعداد دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی تعداد اساتید و محققان و دانشمندان و دانشجویان در کشور عزیزمان از دیگر فصت های پیش روی انقلاب است.

صفوی افزود: هم اکنون بیش از چهار و نیم  میلیون دانشجو و یکصد هزار نفر هیئت علمی دردانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم و وزارت بهداشت داریم  و این سیاسیتگذاران و برنامه ریزان کشور هستند که می توانند از ظرفیت بالای علمی دانشگاه ها و فارغ التحصیلان دانشگاه ها برای حل مشکلات اقتصادی بهره ببرند.

وی با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل که شعار امسال و سالهای آینده کشور است را در بخش تولیدات کشاورزی  و چه در بخش صنعت با حمایت بانکها و دولت از کشاورزان و کارگاه های متععد بخش خصوصی می توان به نتیجه رساند  که هم مشکلات بیکاری را حل کرد و هم با افزایش تولیدات کشاورزی، صنعتی و دارویی به صادرات کشورهای همسایه و جهان توجه کرد.

 دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در بخش دوم سخنان خود به چالش های پیشروی انقلاب اسلامی ایران پرداخت و گفت: دشمنان خارجی و فرا منطقه ای ایران خصوصا مثلث شرارت آمریکائی، صهیونیستی ، انگلیسی و نوکران منطقه ای آنها نمی توانند تهدیدات نظامی جدی برای ما ایجاد کنند و نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران به یاری خداوند و توجهات 14 معصوم و خصوصا حضرت مهدی (عج) و رهبری خردمندانه و شجاعانه حضرت امام خامنه ای آنقدر قوی شده اند که بتوانند از انقلاب اسلامی  و منافع ملی و امنیت ملی ایران دفاع کنند و در مقابل هرگونه تجاوز احتمالی ضربات غیر قابل تصور بر دشمنان اسلام و ایران وارد سازند.

وی ادامه داد: البته نبایستی دشمن را حقیر و ناتوان بر شمرد و راه اساسی مقابله با دشمنان افزایش توان و قدرت داخلی هم در ابعاد نظامی و هم در ابعاد اقتصادی  و فرهنگی است

صفوی اضافه کرد: بیشتر چالش های ما متوجه داخل است، ایجاد تفرقه  انتشار فضای یاس و نا امیدی در بین جوانان و در بدنه مردم و مسئولان و وجود دو گفتمان در کشور موجبات سردرگمی و حیرت مردم را فراهم می سازد  و در این میان پروژه نفوذیکی از اصلی ترین پروژه های دستگا ه های سیاسی و اطلاعاتی بیگانگان است. نفوذ عناصر انسانی در دستگاه های مختلف فرهنگی اقتصادی و سیاسی کشور برای تصمیم سازی و یا تصمیم گیری های نادرست و متوقف کردن پیشرفت ملت و کشور با ضربه زدن از داخل و یا استحاله انقلاب و نظام از درون از مهمترین چالش های پیش روی انقلاب اسلامی ایران است.

وی ضعف در تدوین برنامه های راهبردی و مدیریت ناکارآمد در سطوح اجرایی و ملی و استانی را از دیگر جالش های داخلی عنوان کرد و از نداشتن روحیه جهادی و انقلابی در برخی از دستگاه های و سازمانهای کشوری انتقاد کرد و ادامه داد: با  بهره گیری و توسعه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و همراهی  شبکه های ماهواره ای و سایر شبکه های رسا نه ای همسو، دشمنان در جهت بی اعتماد و یا بی اعتقاد کردن نسل جوان در بعد فرهنگی و جایگزین ساختن فرهنگ بیگانه به جای فرهنگ ارزشها و باورهای دینی و ملی در تلاشند.

صفوی در جمع بندی سخنان خود گفت: چالش های موجود، مردم و مسئولین ما را ازادامه مسیر نورانی انقلاب اسلامی و خدمتگذاری به مردم عزیر باز نمی دارد و با حضور مقندرانه ملت در حماسه  22 بهمن امسال و حماسه انتخابات سال آینده  مسیر عزت و پیشرفت و آبادی کشور و حل مشکلات هموار خواهد شد.
کلمات کلیدی : مشاور عالی فرمانده کل قوا،سرلشکر یحیی صفوی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.