نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484595
احسان علیخانی چرا واقعیت‌ را به مردم نگفت؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۵
به گفته رئیس ستاد دیه کشور مهمانان برنامه ماه عسل زندانیان جرائم غیرعمد نبوده‌اند اما اگر مجری برنامه واقعیت را به مردم بگوید و عنوان کند که این افراد جرمشان سرقت، جعل و کلاه‌برداری و ... است باز هم شاهد کمک خواهند بود چرا که مردم ایران بسیار دل رحم هستند.

به گزارش فارس، 27 خردادماه امسال احسان علیخانی در نوزدهمین برنامه ماه عسل میزبان افرادی بود که از آن‌ها به عنوان زندانیان جرائم غیر عمد یاد کرد.

زندانیانی که هر کدام مدت طولانی است که به دلیل بدهی‌های اندک یک، 5 و 10 میلیون تومانی در زندان به سر می‌برند.

علیخانی در برنامه امسال ماه عسل با تأکید بر اینکه افراد به دلیل یک بدهی یک میلیونی یا 5 میلیونی سال‌هاست در زندان به سر می‌برند، از مردم خواست تا با کمک‌های خود مسیر آزادی این زندانیان را هموار کنند.

این تلاش‌ها منجر به کمک 255 هزار نفر از مردم و جمع آوری مبلغی معادل 3 میلیارد و 500 میلیون تومان شد که چک آن طی دو مرحله به دست رئیس سازمان زندان‌ها رسید.

اما یک موضوع همچنان برای نگارنده گزارش در ابهام بود این که چگونه زندانیانی با چرائم غیر عمد در زندان‌های کشور در حال تحمل کیفر هستند در حالی که سال گذشته ستاد دیه کشور اعلام می‌کند که هیچ زندانی جرائم غیر عمدی با بدهی زیر 10 میلیون تومان در زندان‌های کشور وجود ندارد.

در مسیری که علیخانی با همکاری سازمان زندان‌های کشور گام برداشته بود این موضوع به عنوان یک علامت سوال بزرگ مطرح شد، سؤالی که مدیرعامل ستاد دیه کشور به آن پاسخ داد.

سید اسدالله جولایی در واکنش به پخش این برنامه و طرح این موضوع که زندانیان جرائم غیر عمد بدهی یک میلیون تومانی دارند، گفت: من به شدت این موضوع را تکذیب می‌کنم و از تهیه‌کننده و کارگردان ماه‌عسل تقاضا دارم واقعیت را بگویند. 

وی افزود: ما اگر به مردم واقعیت را هم بگوییم آنها کمک می‌کنند، مجری برنامه باید به مردم بگوید که ما میهمانانی را که دعوت کرده‌ایم جرم عمد دارند و زندانی جرائم غیرعمد نیستند اما با توجه به اینکه چند سال است زندانی هستند و رد مال، جرم و حبس دارند می‌خواهیم به خاطر زن و بچه‌شان به آن‌ها کمک کنیم تا این افراد آزاد شوند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور تصریح کرد: مردم به واقعیت‌ها بیشتر کمک می‌کنند و اگر بدانند این آقا یا خانمی که به عنوان میهمان در برنامه ماه عسل حضور پیدا کرده چند سال است که به دلیل یک رد مال مثلاً 18 میلیونی در زندان به سر می‌‌برد، قطعاً کمک خواهند کرد. 

وی ادامه داد: ما بدهی یک میلیونی را قبول نداریم و مردم هم می‌دانند که ستاد دیه چه تلاش‌هایی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با بدهی بسیار پایین دارند، در حال حاضر ما زندانی جرائم غیرعمد زیر 22 میلیون تومان در زندان‌های کشور نداریم. 

دست‌اندرکاران ماه‌عسل باید به مردم واقعیت را بگویند، مجری برنامه فرد محبوب و هنرمندی است که قطعاً اگر واقعیت را به مردم بگوید و عنوان کند که این افراد جرمشان سرقت، جعل و کلاه‌برداری و ... است باز هم شاهد کمک خواهند بود چرا که مردم ایران بسیار دل رحم هستند. 

حالا این سؤال پیش می‌آید که اگر تنها 55 نفر از 255 هزار نفری که با هدف کمک به زندانیان جرائم غیر عمد مبلغی را به عنوان کمک در نظر گرفتند و در جمع‌آوری مبلغ 3 میلیارد و 500 میلیونی نقش داشتند بفهمند که واقعیت چیز دیگری بوده و از کمک خود رضایت نداشته باشند،‌تکلیف این پول چه می‌شود؟
 
کلمات کلیدی : احسان علیخانی+ماه عسل+آزادی زندانیان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۲۰:۰۲:۴۵
برای چی باید به کسی که کلاهبرداره کمک کرد.حالا میخواد یه میلیون باشه یا یک میلیارد. باید اون تو بمونه (4434142) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۲۰:۲۱:۱۲
به دزد و جاعل کمک کنیم که بیان بیرون یه تعداد دیگه رو بدبخت کنند؟؟؟!!!
الان دزدان منزل بنده سالهاست که زندان هستند و به هیچ وجه رضایت نمیدم. نه به خاطر پولش (که دیگه ارزشی نداره) بلکه به خاطر اینکه بیان بیرون مطمئنا دوباره میرن دزدی و خرید و فروش مواد. زمانی که از منزل ما و ۱۱ خونه دیگه دزدی کردند هم تازه چند ماه بود که آزاد شده بودند.

لطفا با مردم رو راست باشید و پولی که به نیت کمک به زندانیان جرائم غیر عمد (مثل بدهی بابت دیه تصادف، بدهی بابت ورشکستگی و امثالهم) جمع آوری میشه رو بایت آزادی زندانیان مجرم هزینه نکنید. (4434161) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۲۱:۴۹:۲۱
آقا من نمیدونستم و کمک هم کردم.
الان که دانستم که اینها زندانیان با جرائم عمدی هستند راضی نیستم پولم را خرج این آدمها بکنند.
لطفا پول من را برگردونید. (4434230) (alef-11)
 
کاوه دادخواه
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۰:۰۹:۲۳
اقا سرت کلاه گشادی رفته. دیگ از این کارا نکن.اگه واقعا میخای کمک کنی هزار نفر اطراف هر کدوم از ماها فقیر وبیچاره است به اونا کمک کن.پولی که نمیدونی دست کی میرسه اخرشو چرا میدی.اجرت با خدا (4434327) (alef-11)
 
Taiwan
۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۰:۴۶:۵۴
اینکه عده ایی در صدد تخریب احسان هستند هرسال رنگ و بوی تازه ایی به خود میگیره

خسته نشدند جماعت تنگ نظر (4434362) (alef-11)
 
رضا
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۱:۲۲:۲۰
باید راستشو می‌گفت از احساسات مردم سو استفاده کرده (4434393) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۲:۰۴:۵۸
الان اقای علیخانی جرم انجام نداده؟ دروغ گفته؟ پول نامربوط جمع کرده؟ (4434420) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۳:۱۶:۲۶
به هر حال آقاي عليخاني كه پولها رو خرج نمي كنه. مطمئن باشيد ستاد ديه خودش افرادي كه واقعا شايستگي دارن رو انتخاب ميكنه (4434456) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.