نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 344699
کی‌روش: کره و قطر مدعیان اصلی هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۴
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید فیرپلی به این معناست که شرایط همه رقبا باید مانند هم باشد.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش پس از قرعه کشی رقابت‌های مرحله سوم انتخابی جام جهانی اظهار کرد: قرعه کشی مرحله انتخابی جام جهانی در قاره آسیا برگزار شد و دو گروه متوازن برای این رقابت‌ها به وجود آمد. گروه ایران مانند دوره قبل است، جایی که چهار تیم مدعی یعنی ایران، کره جنوبی، قطر و ازبکستان حضور دارند با دو سهمیه صعود ولی باید این دوره را سخت‌تر از دوره قبل بدانیم چرا که تیمی مثل چین نیز حضور دارد که سرمایه گذاری زیادی کرده و توانایی فراوانی دارد. در این گروه ما به سوریه هم خوش آمد می‌گوییم چون آنها در شرایط بسیار دشواری هستند. جهان باید به سوریه خوش آمد بگوید و بر روی فوتبال به عنوان فرصتی که صلح و آسایش به همراه دارد، تاکید داشته باشد.

وی افزود: در مورد گروه ایران، من تیم کره جنوبی را به خاطر بازیکنان با کیفیت و منابعی که در اختیار دارد و قطر را هم به دلیل بازیکنان و هم پیشرفت قابل ملاحظه و منابع مالی و نفوذ بالا دو مدعی اصلی می‌دانم. پس از آن با همه احترامی که برای سوریه قائل هستم تیم‌های ایران، چین و ازبکستان را در یک سطح قرار می دهم.

کی‌روش ادامه داد: همانطور که گفتم، بازی‌های انتخابی جام جهانی خارج از زمین آغاز می‌شود؛ آن هم با یک برنامه جاه طلبانه و باثبات. باید بدانیم که بدون حمایت و تعهد به این برنامه، صعود تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۱۸ دشوارتر از این هم می‌شود. ما تنها در زمان مناسب می‌توانیم این شرایط را تغییر بدهیم و انتظار داشته باشیم که اشتباهات ۵ سال گذشته جبران شود.

وی با اشاره به بازیکنان فوتبال ایران اظهار کرد: ما بازیکنان باکیفیتی داریم که می‌توانند در زمین صعود را ممکن کنند اما برنامه‌ریزی و منابع ما بسیار مهم هستند. به طور مثال اگر شرایط اسکان تیم و سفر را در نظر بگیریم، تاثیر قابل ملاحظه‌ای روی شرایط تیم دارند. اولین بازی ما در خانه مقابل قطر است و پس از آن باید در خانه چین بازی کنیم و نیاز داریم که در این دو دیدار پیروز شویم بنابراین بازیکنان نیاز دارند که به خوبی ریکاوری داشته باشند، مصدوم نشوند و ۱۰۰ درصد آماده باشند. فیرپلی به این معنا است که باید با شرایطی مشابه با رقیبانمان با آنها بازی کنیم. اما چه کسی اهمیت می دهد؟ این مسئله در دست مقامات ورزش ایران است. گروه ایران بسیار دشوار است اما حریف اصلی ما میتواند عدم تعهد به حمایت از تیم ملی باشد.
 
کلمات کلیدی : تیم ملی فوتبال+کی روش
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۵ ۰۴:۱۲:۴۴
من امیدوارم کره جنوبی و قطر صعود کنند، چون در مقدماتی جام جهانی قبل، مدیریت تیم ایران به رهبری کیروش، یک نمایش بسیار زشت و دور از وقار ایران بنمایش گذاشت که دوستانی که خاطرشون باشه و جراید خارجی را میتونستند بخونند، به قبه کار آفای کیروش و آقای نبی در کشور کره جنوبی و قبل از بازی و در حین بازی اذعان دارند. بنده صرفا میخواهم حق به حقدار برسه نه با حقه بازی سرگروخ بشیم و بریم بجام جهانی. اخلاق مهمتر از موفقیت بی ارزش میباشد.
متشکرم الف (3643374) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.