نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406898
فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا: ننگ است با ۳۷ سال تجربه زیر مجموعه خارجی‌ها در پروژه‌های نفتی باشیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸
فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا با اشاره به انتقادها از قراردادهای جدید نفتی گفت: برای جمهوری اسلامی ننگ است جوانهای مستعد و توانمندی هایی که در ۳۷ سال انقلاب پیدا کرده ایم را امروز در زیرمجموعه خارجیها قرار دهیم و آن ها لیدر و رهبر کنسرسیوم ها باشند.

به گزارش تسنیم، عبادالله عبداللهی در کنگره ملی عملیاتی کردن اقتصاد اسلامی در بستر اقتصاد ایران که از صبح امروز در دانشگاه امام صادق (ع) در حال برگزاری است گفت: اقتصاد مقاومتی لاجرم باید مردمی شود. همانطور که در جنگ اگر پیروز شدیم با حضور مردم و اقشار مختلف آنها در جنگ بود برای تحقق اقتصاد مقاومتی هم باید مردم به این عرصه ورود کنند.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا افزود: الان بانکها 20 درصد سود می‌دهند در صورتیکه بنگاههای اقتصادی سودده 3 الی 7 درصد از فعالیت های خود سود کسب می کنند. بنابراین چگونه انتظار داریم که مردم سرمایه خود را به سمت بنگاههای اقتصادی روانه کنند.

وی در ادامه گفت: همچنین مشکل سرمایه‌گذاری داریم در حالیکه حدود 1.2 تریلیون دار سرمایه نزد مردم وجود دارد. اگر مردم بنگاهی را احساس کنند که مطمئن و سودده است در آنجا سرمایه‌گذاری می‌کنند همانگونه که مواردی بوده است که در کمتر از یک دقیقه سهام یک شرکت به فروش رسیده است.

عبداللهی در مورد استفاده از تواف داخلی در بخش نفت و انتقادهایی که به رویکرد دولت در زمینه تمرکز بیش از حد بر شرکت های خارجی می شود گفت: کسی منکر همکاری و ارتباط با خارجی ها نیست همانگونه که در جامعه نیز ما با اطرافیانمان ارتباط داریم اما این ارتباط باید تعریف شده و در چارچوب مشخص باشد و ابتکار عمل در دست خودمان باشد.

وی افزود: برای جمهوری اسلامی ننگ است جوانهای مستعد و توانمندی هایی که در 37 سال انقلاب پیدا کرده ایم را امروز در زیرمجموعه خارجیها قرار دهیم و آن ها لیدر و رهبر کنسرسیوم ها باشند.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا تاکید کرد این قرارگاه آمادگی حضور در پروژه‌های بالا دستی نفت را دارد و از  همه پتانسیل ها می‌تواند استفاده کند.
 
کلمات کلیدی : میدان آزادگان، توتال، قرارگاه خاتم‌الانبیا
 
بازنشسته
Australia
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۱۵:۳۸:۰۱
بزرگترین ننگ در تاریخ نفت بازنشستگی پیش از موعد و به میل کارفرما ان عده از کارمندان و مدیرانی متخصص و متعهد و با سابقه و تجربه کاری بیش از 30 سال و سن کمتر از 55 سال بود که به هزینه وزارت نفت در خارج از کشور تحصیل و هدفی جز خدمت نداشتند .
بزرگترین سرمایه هر ارگانی پرسنل است که متاسفانه در دید مدیریت بالای وزارتخانه در صورت عدم تبعیت از دستورات نامعقول بالا دستی از اهمیت بالایی برخوردار نبودند و بازنشستگی پیش از موعد عاقبت خدمات صادقانه اشان شد. (3989229) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۱۸:۲۲:۳۴
البته این را هم باید در نظر داشت که نمی توان سرمایه های کشور را با هدر دادن زمان و تحمیل چند برابری هزینه ها به بیت المال، با شعار پوشش داد. ضمن اینکه دادن فرصت بیشتر به کشورهای همسایه در بهره برداری از میادین مشترک باز ضررش متوجه کشور و مردم و بیت المال می شود. (3989418) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۶ ۰۵:۴۱:۱۹
در ساخت و توجیه سد گوتوند چرا اشتباه شد (3989966) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.