توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402892
علت فوت سعید کشن فلاح مشخص شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۱
سعید کشن فلاح استاد پیشکسوت تئاتر که دیروز شنبه، و در راه بازگشت از کرمانشاه و در بیمارستان شهید بهشتی همدان درگذشت به علت ایست قلبی و عوارض ناشی از گذشت زمان طلایی دیالیز جان خود را از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین؛ در پی درگذشت سعید کشن فلاح، در بیمارستان شهید بهشتی همدان، خبرنگار خبر آنلاین در همدان با حضور در این بیمارستان در خصوص علت اصلی درگذشت این هنرمند فرهیخته با مسئولین بیمارستان، گفتگو کرده است.


یکی از پزشکان بخش دیالیز بیمارستان شهید بهشتی به خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه استاد سعید کشن فلاح به علت دیابت و نارسایی کلیه، باید در زمان مقرر اقدام به دیالیز می کردند، دیروز در مسیر برگشت از کرمانشاه، دچار تنگی نفس می شوند.

وی افزود: متاسفانه همراهان وی، به جای اینکه ایشان را به بیمارستان بهشتی، که مرکز فوق تخصصی داخلی و دیالیز همدان است معرفی کنند به بیمارستان فرشچیان منتقل کرده اند، که در این بیمارستان ایشان دو ساعت طلایی را از دست داده است.


این پزشک خاطرنشان کرد: وقتی نامبرده به بیمارستان بهشتی اعزام شد بلافاصله اقدام به دیالیز می شوند ولی متاسفانه به علت دیر رسیدن و عدم اطلاع رسانی همراهان وی از نوع بیماری ایشان، در حین دیالیز، دچار ایست قلبی شده و علیرغم تلاش کادر درمانی و باتوجه به اینکه پتاسم وی از مرز 8.8 که برای قلب بسیار خطرناک است نیز گذشته بود، اقدمات احیا وی نتیجه ای نداشته و فوت می کنند.


لازم به ذکر است، استاد سعید کشن فلاح بازیگر و کارگردان تئاتر، متولد 1336 کرمانشاه و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد تئاتر از دانشگاه تربیت مدرس بود.

مدیریت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، ریاست دانشگاه هنر، عضویت در هیأت علمی دانشکده سینما و تئاتر، دبیری جشنواره های بین المللی تئاتر فجر، تئاتر ماه، تئاتر دانشجویی، تئاتر دفاع مقدس، عضویت در شورای مرکزی نظارت و ارزشیابی تئاتر، عضویت در هیأت بازخوانی، بازبینی و داوری چندین جشنواره تئاتر، مدیریت تالار مولوی، تألیف چند اثر پژوهشی در حوزه فرهنگ و هنر در کارنامه این هنرمند قرار دارد.

کسب رتبه اول بازیگری جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت، رتبه اول بازیگری چهارمین و هشتمین دوره تئاتر ماه، بهترین بازیگر تئاتر خراسان (سه دوره)، رتبه اول بازیگری مرد ششمین جشنواره تئاتر بانوان ایران، کارگردان نمونه سال، برگزیده بازیگری مرد در بخش مسابقه مرور تئاتر ایران سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، بخشی از افتخارات مرحوم کشن فلاح محسوب می شود.

وی همچنین برادر فرید کشن فلاح، گریمور پیشکسوت تئاتر و سینما بود که او نیز اردیبهشت سال جاری درگذشت.

پیکر مرحوم سعید کشن فلاح هنرمند پیشکسوت تئاتر کشور فردا(دوشنبه) ساعت 10 از مقابل حوزه هنری تشییع خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : سعید کشن‌فلاح+پیشکسوت تئاتر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.