نظر منتشر شده
۱۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442195
قاضی فدرال ایالت واشنگتن دستور ممنوعیت صدور ویزا را متوقف کرد/ رویترز: گمرک آمریکا ورود دارندگان روادید از تمام کشورها را مجاز کرد
بخش سیاست خارجی الف،‌ ۱۶ بهمن ۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۳
قاضی یک دادگاه فدرال در ایالت واشینگتن آمریکا موقتا دستور اجرایی رئیس جمهور آمریکا دایر برمنع موقت شهروندان هفت کشور از جمله ایران را در سراسر آمریکا متوقف کرده است.

رویترز می گوید، حکم این قاضی فدرال مهم‌ترین چالشی است که تاکنون در برابر دستور اجرایی رییس جمهوری آمریکا مطرح شده است، این در حالی است دولت دونالد ترامپ با شکایت به دادگاه تجدید نظر می تواند باعث اجرای این دستور اجرایی شود.

قاضی فدرال جیمز روبارت،یک قاضی که در دولت جرج بوش منصوب شده، حکم داده است که دستور اجرایی رییس جمهوری برای منع ورود شهروندان هفت کشور موقتا متوقف شود(تصاویر شماری از ایرانیان که در  سرانجام مجوز ورود به امریکا را پیدا کردند می توانید اینجا ببینید)

باب فرگوسن، دادستان کل ایالت واشینگتن، گفته است: این حکم هم اینک دستور اجرایی رییس جمهوری را متوقف می کند.

فرگوسن تاکید کرده است، امروز ، روز غلبه قانون اساسی است. هیچ کس بالاتر از قانون اساسی نیست، حتی رییس جمهور.

این در حالی است که کاخ سفید در بیانیه ای از حکم قاضی فدرال در ایالت واشینگتن، انتقاد کرده است.

شان اسپایسر،‌سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده است: در اسرع وقت، وزارت دادگستری خواستار توقف اضطراری این حکم (دادگاه فدرال) خواهد شد و از دستور اجرایی قانونی و مناسب رییس جمهور دفاع خواهد کرد.

وی اضافه کرده است: هدف دستور رئیس جمهور حفاظت از کشور است و براساس قانون اساسی او مسئولیت حفاظت از مردم آمریکا را به عهده دارد.

در همین حال، اداره گمرک آمریکا گفته است کسانی که از هفته گذشته تحت تاثیر فرمان مهاجرت دونالد ترامپ، رئیس جمهوراین کشور قرارگرفته و امکان سفر به آمریکا را نداشتند، حال می‌توانند وارد این کشور شوند.

ترامپ چند روز قبل با امضای دستوری ورود شهروندان 7 کشور ایران، سوریه، لیبی، سومالی، سودان ، یمن و عراق را برای مدت 90 روز به به آمریکا تعلیق کرده بود.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+ایران،صدور روادید،منع ویزا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۴:۵۶:۰۰
الان می گن، از دستاوردهای برجامه!! (4150725) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۰۵:۵۰:۴۱
بنده از شما عذر خواهی می کنم که با برجام مانع از صفر شدن صادرات نفت شدیم که حصرتعالی بتونی حقوق بگیری و زنده بمونی اگر برجام نبود مطمئن باش الان ترامپ اماده حمله 100 درصدی شده بود و شما هم چندین روز بود که گرسنگی کشیده بودی (4151661) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۴:۵۶:۵۵
ازاد شدن یا ممنوعیت روادید مهم نیست، مهم نوع نگاهشان به ما ،پس از برجامه. (4150726) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۵:۰۷:۰۸
قبل از برحام چی بود نگرششون ؟!!! (4150744) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۶:۵۴:۵۵
قبل وبعد نداره.هميشه يه جور بوده وخواهد بود... (4150963) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۷:۴۲:۰۵
قبل از برجام ، امتیاز نداده بودیم ،اخوی! (4151025) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۰۱:۴۶:۳۴
ماجرا چیز دیگر هست ماجرا تجزیه هست و اجازه نمی دهند نه شیعه ها و نه سنی ها قدرت مطلق منطقه باشند تا نقشه تجزیه انجام نشود آنها عراق را گرفتند و دو دستی به ایران دادند تا شیعه ها قوی شوند حال ایران زیادی قوی شده نوبت سنی ها هست (4151587) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۶:۰۶:۵۹
اونچه مسلمه ترامپ باید تابع برجام باشه حالا با هر نگاهی ! (4150853) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۴:۵۸:۰۰
فرصت خوبی برای بزک کنندگان امریکاست تا تحریم های دیشب را سانسور کنند. (4150730) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۵:۱۱:۲۱
دارندگان روادید را مجاز کردند، اما ممنوعیت صدور روادید ، پابرجاست. حکم قاضی این است که از این پس صدور روادید، متوقف شود. (4150751) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۵:۲۴:۳۷
وقتشه ورود کشتی گیر ها برای جام جهانی آزاد بشه تا هم ایران از برگزاری جام محروم نشه-هم روسیه از آب گل آلود ماهی نگیره-هم مدعی نشوند که ایران امریکا رو از جام 22 بهمن محروم کرد تا رقیب قدرتمندی نداشته باشه (4150766) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۶:۰۹:۵۱
اینجاست که باعث بگن دموکراسی آمریکا نمونه نداره.
ضمنا دختر چهار ساله ایرانی هم توانست برای درمان وارد آمریکا بشه. (4150861) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۸:۳۰:۱۰
عجب ،شيرتوشيري شده،توامريكا! يانكيهاحسابي بهم افتاده اند! (4151094) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۹:۴۹:۰۸
موافق ترامپ نیستم اما کاش یکم از این روند دموکراسی اونا یاد میگرفتیم. زیر و رو کردن کاندیدا. آزادی تظاهرات های مردمی برای حقشون و حرف زدن، روزنامه ها، استقلال دستگاه قضایی و ... (4151207) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۲۲:۱۸:۱۰
لطفا یه نگاه هم از نظر دموکراسی و آزادی بیان و اندیشه به آمریکا بیاندازید (4151361) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۱۴:۲۰
خطرناکه !!!! احتمال داره یک کاری مثل یازده سپتامبر را دوباره صحنه سازی کنند و پس از آن به تمامی صلح طلبان امریکایی و اروپایی بخاطر این رای قاضی بتازند و این خرابی را بگردن انها بیاندازد (4152230) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۸:۴۵:۳۰
اگه هدف امنیت و جلوگیری از نفوذ تروریست ها به خاک امریکا است کشورهای وهابی عربستان و سایر کشورهای عربی با تجهیز طالبان ، القاعده و داعش نقش خود را به خوبی نشان دادن و 17 نفر از بانیان حادثه برج های دقولو کار آنها بوده در حالی که در تمامی حملات تروریستی ، حتی یک ایرانی حضور نداشته . لذا ترامپ دیوانه باید بدوند نمی توان یک ایرانی با قدمت 7 هزار سال پیشینه را با کشورهای داغون که نمی توانند امنیت خود را فراهم کنند یکی بداند . تازه کشورها افغانستان و پاکستان نیز شامل این قانون نشذده و ایرانی ستیزی حاکمان امریکا را به ایران اسلامی نشان می دهد . (4153363) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.