توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477494
امارات: ایران، قطر را به خروج از «شورای همکاری» تشویق می‌کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹
یک روزنامه اماراتی در ادامه هجمه رسانه‌ای علیه قطر به خاطر تقویت روابط با ایران، مدعی شد که ایران، قطر را به خروج از شورای همکاری خلیج‌فارس تشویق می‌کند.

به گزارش فارس، روزنامه اماراتی «الخلیج» در گزارشی مدعی شد که ایران، قطر را به خروج از شورای همکاری خلیج‌فارس ترغیب می‌کند زیرا ایران تنها طرفی است که بیشترین بهره را از هر گونه شکاف در این شورا که مانعی در برابر دخالت‌های ایران است، می‌برد.

این روزنامه همچنین با این ادعا که قطر و ایران از بحران‌هایی رنج می‌برند، نوشت: به گفته برخی محافل، ایران برای تشدید فتنه بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌(فارس) به منظور تحقق اهداف خود در تکمیل دخالت‌های خود و تلاش مستمر برای ایجاد بی‌ثباتی در منطقه به خصوص در عراق، سوریه و یمن، آماده می‌شود و بعید نیست که تهران و دوحه با یکدیگر برای دامن زدن به ناآرامی‌ها در منطقه با هدف فرار از بحران‌های خود، تلاش کنند.

الخلیج با اشاره به حمایت قطر از تروریسم و تحریم‌های اقتصادی علیه ایران مدعی شد که دو کشور در بحران‌آفرینی و دشمنی با کشورهای همسایه و دخالت در امور کشورهای دیگر اشتراک دارند اما شورای همکاری خلیج‌فارس و اتحادیه عرب هرگز به قطر و ایران اجازه نخواهند داد امنیت منطقه‌ای را تهدید کرده و پروژه توسعه‌طلبانه خود را در منطقه تحمیل نمایند.

روابط عربستان و چند کشور عربی با قطر تنها پس از گذشت چند روز از برگزاری اجلاس عربی-اسلامی و آمریکایی در ریاض وارد مرحله‌ای از تنش شده است و گفته می‌شود کشورهای عربستان، بحرین، مصر و امارات برخورد خوبی با امیر قطر در این اجلاس نداشته‌اند و بشدت نزد دونالد ترامپ بدگویی دوحه را کرده‌اند.

عربستان و متحدانش به دولت امریکا گفته‌اند که دوحه در حال حمایت از تروریسم است و همچنان از جماعت اخوان المسلمین حمایت می‌کند.

دیدار ترامپ و تمیم در ریاض نیز دیدار گرم و صمیمانه‌ای نبود و ترامپ هم از تمیم خواسته که کشورش در مبارزه با تروریسم فعال باشد.

از طرفی دیگر سران امارات نیز در ریاض در حاشیه اجلاس با ترامپ، اصلا با تمیم صحبت نکرده‌اند.
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۱:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۱ ۲۳:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۱ ۲۰:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۳:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۰۹:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۷:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۶:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۷ ۱۶:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۴ ۱۱:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : قطر، عربستان، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.