نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 279890
آخرین آمار از وضع ازدواج و طلاق در تهران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۰
مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: در ۹ ماهه سال ۹۳ نرخ طلاق ۲۰ درصد افزایش و نرخ ازدواج ۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش فارس، سیاوش شهریور در کارگروه کاهش طلاق استان تهران که با حضور استاندار تهران و جمعی از کارشناسان و اساتید دانشگاه‌ها برگزار شد درباره طرح برنامه جامع ازدواج و خانواده پایدار اظهار داشت: امروز جامعه ما در حال گذر است و به خاطر فشارهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نرخ آسیب‌های اجتماعی مخاطره‌آمیز افزایش و قابل توجه است و یکی از آسیب‌های اجتماعی که کیان موجودیت جامعه را هدف قرار داده است افزایش طلاق و کاهش ازدواج است.

وی گفت: در ۹ ماهه سال ۹۳ نسبت به مدت مشابه سال ۹۲ نرخ طلاق ۲۰ درصد افزایش یافته و نرخ ازدواج نیز ۸ درصد کاهش یافته است و این آمار بر اساس اطلاعات ثبت‌ احوال و ثبت اسناد ارائه شده است.

شهریور خاطرنشان کرد: طرح برنامه جامع ازدواج و خانواده پایدار ماه عسل هزاران ساعت کار پژوهشی پژوهشگران دانشگاه‌ها است و فاز نخست آن در مرحله پیش از ازدواج است که به صورت پایلوت در شمیرانات برگزار می‌شود.

وی گفت: برای تمامی ادارات وظایفی تعریف شده است که در این طرح به آن وظایف پرداخته شده است.

مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: در این طرح به مسائل پیش از ازدواج، حین ازدواج و بعد از طلاق اشاره شده است و به این حوزه پرداخته‌ایم.
 
کلمات کلیدی : طلاق+ازدواج
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۱۶:۴۰:۰۰
تمام مشکلات زوجین جوان ریشه ناتوانی در خرید مسکن است.
اگر مسکن داشته باشند می توانند با نهایت کم پولی باز هم زندگی کنند/ (3009087) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۲۳:۱۷:۰۷
درصد بسیار بالایی از جوانان از جمله خود من و دو تا از دوستام، مشکل خدمت سربازی داریم. همه ی ما شاغلیم و نمیتونیم دو سال از زندگیمون رو بیگاری بکشیم. همه ی ما میخوایم ازدواج کنیم ولی خدمت سربازی ما رو بیچاره کرده. خدمت سربازی سد بزرگی در راه متاهل شدن جوانان این مملکته. (3009754) (alef-3)
 
شاهدی
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۲۳:۳۷:۳۸
مدت خدمت سربازی به طرز وحشتناکی زیاده. مدت زمان خدمت رو کمتر کنید. یه کم با انصاف بیشتری با جوانان رفتار کنید. بدونن شک آمار ازدواج دهها برابر میشه. ممنون (3009794) (alef-3)
 
علي
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۱۰:۳۲:۰۶
قيمت مسكن 35 مليوني سال 85 در سال 93 ميشود 280 ميليون تومان
اين معني خدمتگزاري است. (3010467) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۰۱:۱۶:۴۶
ازدواج کردن شده آرزو (3298065) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.