توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465190
مشاوران پشت پرده ترامپ چه کسانی هستند؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۱
روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد دونالد ترامپ علاوه بر مشاورانش در کاخ سفید از ۲۰ مشاور غیررسمی هم کمک می‌گیرد.

به گزارش تسنیم، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اسامی 20 تن از مشاوران غیررسمی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را منتشر کرد که در میان آنها، نام روپرت مرداک، غول رسانه ای، نیوت گینگریچ، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا و پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان به چشم می خورد. 

این روزنامه در گزارشی به قلم مگی هابرمن در پایگاه اینترنتی خود نوشت: کسانی که ترامپ را خوب می شناسند می گویند اطمینان ظاهری وی همواره با تردیدی درونی همراه است، و او نیاز دارد در مورد ایده های خود با افراد زیادی مشورت کند. 

در حالی که مشاوران ترامپ در کاخ سفید در این سمت با هم رقابت می کنند، رئیس جمهور به گروه دیگری از مشاوران - در خانواده، افرادی در بخش معاملات ملکی، رسانه ها، بخش مالی و سیاسی، و دیگر بخش های خارج از کاخ سفید- روی آورده است که دست کم هفته ای یک بار از بسیاری از آنها مشورت می گیرد. 

روپرت مرداک یکی از کسانی است که هر هفته به ترامپ مشاوره تلفنی می دهد و ترامپ را در اوقاتی که روحیه اش را از دست می دهد، تشویق می کند و به او می گوید که به جای منحرف شدن روی مسائل دیگر، تمرکز خود را روی اقتصاد معطوف کند. به گفته افراد نزدیک به ترامپ و مرداک، رابطه رئیس جمهور با مرداک عمیق تر و پایدارتر از هر زمان دیگر است، و آنها در تماس های تلفنی شان با یکدیگر درد دل و راهبردهایی را طراحی می کنند. 

از جمله شخصیت های رسانه ای که ترامپ با او مشورت می کند، شون هنیتی، گوینده فاکس نیوز است که  به گفته افراد نزدیک ترامپ، به طور عمده از رفتار جنجال برانگیز ترامپ به طور علنی دفاع می کند، اما در گفتگوهای خصوصی اش با رئیس جمهور از او می خواهد تا آشفته نشود و تمرکز خود را روی عمل کردن به وعده های خود معطوف کند. 

کریس رودی، مدیر اجرایی نیوزمکس مدیا، از اعضای دیرینه باشگاه گلف مارالاگو (باشگاه ترامپ در پالم پیچ فلوریدا) است و به تازگی از دفتر ترامپ در کاخ سفید دیدار کرد. 

شری دیلن، نماینده حقوقی است که تلاش زیادی برای حفظ مالکیت ترامپ بر شرکتش کرد، بارها به رئیس جمهور درباره کسب و کارش مشاوره داده و دست کم یک بار به کاخ سفید رفته است. 

کوری لوندوفسکی، نخستین رئیس ستاد انتخاباتی ترامپ بود که ژوئن از این سمت برکنار شد، اما هرگز از ترامپ دور نشد  و تا انتخابات و بعد از آن، همواره با ترامپ تماس تلفنی داشت. وی چندین بار به ضلع غربی کاخ سفید(بخش اجرایی) رفته است. 

نیوت گینگریچ، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا، بیشتر از خود ترامپ با مشاوران بلندپایه او گفتگو می کند. سخنگوی سابق گینگریچ در وزارت خارجه است، و دو مشاور سابق وی در وست وینگ کاخ سفید کار می کنند. در بحبوحه انتقادها از استفن کی. بنن، کارشناس ارشد راهبردی ترامپ، گینگریچ تلاش زیادی برای ارتقاء استفن میلر، مشاور سیاسی ترامپ کرده است. 

ریچارد لفراک دوست دوران کودکی ترامپ است و دوستی ها آنها تاکنون ادامه یافته است. وی از اعضای باشگاه مارالاگو است. 

توماس برک، میلیاردری است که سالهاست با ترامپ رفت و آمد دارد. او بیشتر برای ترامپ فردی مورداعتماد است تا مشاوری راهبردی. 

استفن شوارزمن، رئیس و مدیر اجرایی گروه بلک استون، و رئیس شورای مشورتی اقتصادی ترامپ است. به گفته مشاوران ضلع غربی کاخ سفید، او اغلب با ترامپ گفتگو می کند. وی در شماری از مسائل به ترامپ مشاوره داد است و از جمله به ترامپ توصیه کرد تا فرمان اجرایی اوباما درباره حفاظت از مهاجران جوان بدون مدرک را به قوت خود باقی بگذارد. 

استیو روت، غول معاملات ملکی است که یک دهه پیش ترامپ را از بحران مالی نجات داد. وی که از کمک کنندگان دیرینه دموکرات هاست، یک بار هم به جارد کوشنر، داماد ترامپ کمک مالی کرد. ترامپ اغلب با روت گفتگو می کند و از او برای توسعه طرح زیربنایی تریلیون دلاری امسال کمک می گیرد. در میان شرکای تجاری ترامپ، کسی از فیل روفین، میلیاردر 82 ساله، به او نزدیک تر نیست. زمانی که ترامپ به کمک شدید نیاز دارد، رفین در کنار اوست. 

کارل آیکهان، غول معاملات ملکی که 81 سال سن دارد، شاید محترم ترین فرد در میان تجار نزدیک به رئیس جمهور است. وی دهه هاست که ترامپ و خانواده اش را می شناسد و به ترامپ مشاوره اقتصادی می دهد. وی هدایت تلاش های ترامپ برای کاهش مقررات دولتی درباره امور تجاری را بر عهده دارد. 

هیچ ائتلاف سیاسی به اندازه رابطه 40 ساله راجر جی. استون و ترامپ پیچیده نیست. وی همیشه در برنامه های شبکه رادیویی، خبری و وبسایت اینفووارز که دیدگاه دفاعی درباره ترامپ دارد، شرکت می کند. 

رابطه این روز پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان با ترامپ نزدیک تر از دوره مبارزات انتخاباتی در سال 2016 است. از جمله دیگر مشاوران غیررسمی ترامپ، دو پسر وی و همسرش ملانیا هستند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+مشاوران ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.