توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 275696
جزئیات انهدام باند بزرگ سرقت در شرق تهران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۱
رئیس پلیس اگاهی شرق استان تهران از انهدام یکی از خشن‌ترین باندهای سرقت کشور در شرق استان تهران خبر داد.

به گزارش فارس، محمد کمانکش عصر امروز در جمع خبرنگاران از انهدام باند بزرگ سرقت کشور در شرق استان تهران خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای استقرار نیروی انتظامی در شرق استان تهران اقدامات بسیار خوبی برای کشف جرایم و انهدام باندهای سرقت صورت گرفته و هم‌اکنون فضا برای مجرمان و سارقان ناامن است.

رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی شرق استان تهران با اشاره به عملکرد این پلیس در سه ماه نخست سال ۹۴ گفت: با استفاده از امکانات و تجهیزات و همچنین نیروهای متخصص، تمام توان خود را برای برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی به کار گرفته‌ایم.

وی افزود: باید توجه داشت که آسودگی و ایمنی بیشتر با التزام به اخلاق و نظم عمومی محقق می‌شود و در این راستا باید مردم به عنوان بازوی توانمند پلیس، نیروی انتظامی را در رسیدن به اهداف خود کمک رسانند.

کمانکش با اعلام کشفیات شاخص پلیس اگاهی شرق استان تهران در سه ماه ابتدایی سال ۹۴ بیان داشت: دستگیری باند پنج نفره سارقین احشام و کشف چندین سلاح گرم از این سارقان، دستگیری باند سه نفره سارقان منزل و اعتراف آن‌ها به ۴۶ فقره سرقت منزل، دستگیری باند سه نفره سارقان خودرو و لوازم داخل خودرو، کشف زمین خواری و باز گرداندن ۵۰۰ هکتار از ارضی ملی، کشف ۳۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق و کشف ۴۶ هزار نخ سیگار قاچاق از مهمترین کشفیات شاخص پلیس اگاهی فرماندهی شرق استان تهران در این مدت است.

وی در ادامه به تشریح عملیات پلیس اگاهی فرماندهی نیروی انتظامی شرق استان تهران برای شناسایی باند بزرگ سرقت در کشور اشاره کرد و افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت در برخی از شهرستان‌های کشور و همچنین منطقه شرق استان تهران تیم ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی شرق استان تهران برای شناسایی مجرمان تشکیل شد.

رئیس پلیس اگاهی شرق استان تهران تاکید کرد: در تحقیقات وسیع و گسترده پلیس آگاهی شرق استان تهران مشخص شد این باند با سرقت از استان‌های هم‌جوار اجناس سرقتی را به استان تهران منتقل تا از طریق مالخران آن‌ها را به فروش برسانند.

وی گفت: اعضای این باند با شناسایی کارگاه‌های صنعتی و انبارهای اجناس گران قیمت در برخی از استانهای کشور با شیوه ای بسیار خشن اقدام به سرقت می‌کردند که در آخرین اقدام خود از انباری در شهرستان امل اقدام به سرقت تلویزیون‌های ال‌.ای‌.دی به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان کردند.

کمانکش با اشاره به اینکه اعضا و سرکرده این باند همگی مجرمان حرفه‌ای و دارای سوابق متعدد کیفری هستند، عنوان کرد: بعد از بررسی و رصد تمام مجرمان سابقه‌دار اعضای این باند شامل ۱۲ سارق و پنج مالخر توسط پلیس آگاهی شرق استان تهران در شهر تهران شناسایی و ماموران طی هماهنگی با مقام قضایی در عملیاتی ویژه اقدام به دستگیری کلیه اعضای باند کردند.

وی گفت: متهمان و تمام اموال مسروقه کشف شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

کاهش سرقت خودرو و موتور سیکلت در شرق استان تهران
رئیس پلیس آگاهی شرق استان تهران نیز در ارتباط با آمار سرقت خودرو و موتوسیکلت گفت: در حوزه شرق استان تهران نسبت به سال گذشته شاهد کاهش آمار در ارتباط با سرقت خودرو و موتور سیکلت هستیم.

وی افزود: مراقبت مالکان خودرو و نصب لوازم ایمنی مانند دزدگیر و سایر لوازم نقش مهمی در کاهش آمار سرقت خوردو دارد و انتظار می‌رود مردم با مراقبت بیشتر سارقان را در این خصوص ناکانم بگذارند.
 
کلمات کلیدی : سرقت+ دزدی+ باند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.