نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414457
کمیته سوم سازمان ملل مشارکت ایران را در جنگ سوریه محکوم کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۵
کمیته سوم سازمان ملل با صدور قطعنامه‌ای آنچه را «وضعیت بد حقوق بشر در سوریه» خواند، محکوم کرد. 
 
به گزارش فارس، مجمع عمومی سازمان ملل روز سه‌شنبه به قطعنامه‌ای که توسط گروهی از کشورهای غربی و عربی علیه وضعیت حقوق بشر در سوریه تدوین شده بود، رأی مثبت داد. 

 
در این قطعنامه که نماینده سوریه آن را «سیاسی» و «جهت‌دار» خواند، دولت سوریه به نقض حقوق بشر متهم شده است. 
 
ایالات متحده، انگلستان، استرالیا، فرانسه، ترکیه، بحرین، کویت، اردن، قطر و عربستان سعودی از جمله کشورهای تدوین‌کننده این طرح بودند. 
 
این قطعنامه که با 116 رأی مثبت، 15 رأی منفی و 49 رأی ممتنع تصویب شد، از دولت سوریه با عبارت منفی «رژیم سوریه» یاد کرده، که این مسئله با انتقاد دمشق مواجه شد.  
 
«بشار الجعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل گفت استفاده از این عبارت به تنهایی نشان می‌دهد که تدوین این سند با اهداف سیاسی صورت گرفته است. 
 
در یکی از بندهای این قطعنامه به ایران هم اشاره و ادعا شده است که «سپاه قدس» ایران در جنگ سوریه مشارکت دارد. این قطعنامه حضور نیروهای ایرانی در سوریه را محکوم کرده است. 
 
نماینده ایران در این نشست ضمن اعلام مخالفت جدی با این قطعنامه، گفت تصویب چنین سندهایی اراده ایران و دولت سوریه برای مقابله با افراط‌گرایی در سوریه را متزلزل نمی‌کند.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل +ایران + جنگ سوریه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۶ ۱۴:۱۰:۴۳
خانم ها در عربستان حق رانندگی ندارند. انگار زنان عربستانی بشر نیستند! (4018850) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.