توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488654
افزایش قیمت نفت عربستان برای خریداران آسیایی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۵
رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش کرد عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، ممکن است قیمت‌های نفت سنگینی که در اوت به آسیا می‌فروشد را به بالاترین سطح در بیش از سه سال گذشته افزایش دهد.

به گزارش ایسنا، این افزایش قیمت بدنبال اقدام شرکت آرامکوی عربستان برای کاهش تولید در راستای توافق نفتی اوپک برای محدود کردن عرضه جهانی صورت می‌گیرد.

به گفته چهار خریدار نفت آسیایی، آرامکوی عربستان ممکن است قیمت فروش رسمی برای نفت "عرب هوی" به آسیا را ۲۰ سنت افزایش ددهد و به ۱.۶۵ دلار پایین متوسط نفت عمان و دوبی در اوت برساند که پایین‌ترین تخفیف این شرکت از دسامبر سال ۲۰۱۳ اخواهد بود.

یک منبع پنجم هم به رویترز گفت: قیمت این گرید نسبت به ماه جاری بدون تغییر خواهد ماند.

افزایش قیمت‌ها برای نفت سنگین عربستان، تقاضا برای گریدهای مشابه سایر تولیدکنندگان خاورمیانه و همچنین نفت روسیه، آنگولا و قاره آمریکا را افزایش خواهد داد.

یک معامله‌گر در یک پالایشگاه آسیای شمالی هم اظهار کرد که شاید آرامکو عرضه نفت سنگین برای اوت را به دلیل کاهش تولید اوپک و تقاضای تابستان برای نیرو در عربستان کاهش دهد.

عرضه محدودتر نفت خام، تولید نفت سیاه را کاهش داده و کمک کرده سود تولید این فرآورده در آسیا به رکورد بالایی صعود کند.

در این بین، چهار منبع آگاه رویترز که انتظار دارند قیمت‌های نفت سنگین عربستان افزایش پیدا کند، پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت فروش رسمی "عرب لایت" برای اوت، به پایین‌ترین سطح در دو ماه گذشته کاهش خواهد یافت.

قیمت فروش رسمی نفت عربستان معمولا پنجم هر ماه منتشر می‌شود و معیاری برای قیمت‌های نفت ایران، کویت و عراق مشخص می‌کند و بر بیش از ۱۲ میلیون بشکه در روز نفتی که به آسیا صادر می‌شود، تاثیر می‌گذارد.

بر اساس گزارش رویترز، آرامکو بر مبنای توصیه‌های مشتریانش و پس از محاسبه تغییرات در ارزش نفت خود طی ماه گذشته بر مبنای بازده و قیمت محصول، قیمت‌های نفتش را تعیین می‌کند.
 
کلمات کلیدی : قیمت نفت + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.