نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508255
ربیعی: فقر و بیکاری علت اصلی «طلاق» نیست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های نیروهای مسلح در زمینه اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: باید با همه توان به ویژه توان نیروهای مسلح به سمت غلبه بر مشکلات پیش برویم.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز (دوشنبه) در همایش مهارت آموزی سربازان، موضوع تامین مالی و سرمایه گذاری را یکی از چالش‌های پیش روی دولت عنوان کرد و گفت: یکی از چالشهای دولت تامین سرمایه گذاری مورد نیاز است که بخشی از آن از طریق مهارت آموزی جبران می شود.

وی خاطر نشان کرد: با بهره‌مندی از موضوع مهارت آموزی می توانیم حدود 25 درصد از کسری سرمایه را جبران کنیم.

وزیر کار ا انتقاد از وضعیت نظام آموزش کشور با بیان اینکه متاسفانه سازوکار نظام آموزشی، تکنسین بیرون نمی دهد اظهار کرد: متاسفانه در زمینه تربیت تکنسین از سوی نظام آموزشی دچار فقدان هستیم؛ از سمت دیگر با پیچیده شدن بازار کار و مهارتهای مورد نیاز آن با تفاوتهای ایجاد شده با گذشته مواجهیم. در این راستا موضوع مهارت آموزی موضوعی جدی برای آینده کشور محسوب می شود.چنانچه می‌خواهیم در مسیر توسعه حرکت کنیم و همزمان با فقر مبارزه کنیم و سیاستهای رفاهی را دنبال کنیم، ناگزیریم که به موضوع مهارت بیش از پیش بپردازیم.

ربیعی با تاکید بر اینکه مهارت آموزی فقط مختص امور فنی نیست بلکه  مهارتهای ارتباطی و ... را نیز در بر می گیرد، اظهار کرد: فکر می‌کردیم که فقر و بیکاری علت اصلی طلاق است اما پس از انجام بررسی‌های مربوطه به این نتیجه رسیدیم که عدم برخورداری از مهارت زندگی کردن و تعامل با همسر از جمله دلایل مهم طلاق زوجین است.

ربیعی گفت: جامعه ای که از مهارت برخوردار باشد قدرت او افزایش می یابد و تحریمهای مختلف حتی حمله نظامی او را از پای در نخواهد آورد.

وی با تاکید بر لزوم اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی افزود: بنای ما در دولت و ستاد اقتصاد مقاومتی بر این است که از همه ظرفیتهای کشور استفاده کنیم چراکه ظرفیت اقتصاد ایران پاسخگوی نیازها نیست و باید با همه توان به ویژه توان نیروهای مسلح به سمت غلبه بر مشکلات پیش برویم.

ربیعی با بیان اینکه نظامیان در کشورهای مختلف در طول تاریخ محمل دار توسعه بوده‌اند، خاطر نشان کرد: نظامیان همواره مهد تکنولوژی های جدید بوده اند و ما به ظرفیتهای نیروهای مسلح احترام می گذاریم و مطمئنیم که با برنامه ریزی صحیح می توانیم این ظرفیتها را به جامعه بیاوریم.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاری میان ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت کار برای مهارت آموزی کارکنان وظیفه تاکید کرد: این حمایت فقط حمایت وزارت کار نیست بلکه حمایت کل دولت را در پی دارد. معتقدیم که باید پیش از پایان خدمت سربازی جوانان به آنها مهارت آموخته شود تا پس از پایان خدمت وارد بازار کار شوند.
 
کلمات کلیدی : ربیعی + فقر + بیکاری + طلاق
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۲:۰۴:۲۶
بیکاری و عدم ثبات کاری علت اصلی مجرد ماندن 12 میلیون نفر ! (4545427) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۲:۰۹:۱۰
به به چه کشف بزرگی کردند جناب وزیر. جناب وزیر جامعه شناس با این کشف بزرگ همه علت ها را متوجه فرد کردند و خود و مجموعه دولت را مبری کردند. به این می گویند روانشاسانه کردن امر اجتماعی. (4545438) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۵:۱۷:۱۷
بله درست می‌فرمایید عامل اصلی سو مدیریت است که فقر و بیکاری معلول آنست و اقتصاد بیمار و طلاق معلول آنها .... (4545763) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۶:۰۱:۱۴
درحالیکه ۸۰ % دانش آموخته های کشور به لطف وزارت کار بیکارند آموزش تخصص های مختلف به سربازان با کدام هدف وقصد متعالی! صورت خواهد گرفت آنان را برای کار درکدام جامیه صنعتی وکشاورزی وغیره تربیت میکنید ؟شما لطفا اول فکری به حال وروز قشر عظیم بیکاران بفرمایید اگر نیروی کار کم آوردید سربازان را تربیت کنید سخن گفتن ساده است عمل کردن دشوار است (4545858) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۲۱:۳۶:۵۲
ای بابا پولدارها بیشتر ازدواج نمیکنند من هر کسی را میشناسم اولا جوانان دیگر تن به ازدواج نمیدهند بخاطر قانون مسخره مهریه که هیچ کدامشان نمیخواهند خودشان را بدهکار کنند و اگر زندگی شان با مشکل مواجه شد خودرا بدهکاری صدها سکه نکنند دوما این چه شرطی است که یک مرد عهده دار تمام مخارج همسر باشد من یک زن هستم اما اینکه من بنشینم خانه تمام مخارجم را مرد متحمل شود اگر هم بگوید بالای چشمت ابرو بروم صدها سکه را اجرا بگذارم این مسخره است و هیچ پسری الان تن به ازدواج نمیدهد خودرا بدهکار کند تا اخر عمر اگر مردی هم بد بود که نصف نصف است یعنی هم مرد میتواند بد باشد هم زن این نیست که اگر زنی بد بود بازهم بتواند طبق قانون مسخره صدها سکه را صاحب شود و مرد بیچاره را بدهکار کند تا اخر عمر (4546265) (alef-11)
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۰۴:۵۴:۱۳
ولی تاثیر گذار هستند. (4546467) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۰۷:۲۷:۲۹
قانون کار مانعی بزرگ در برابر کارآفرینان است. با اصلاح این قانون کارگاه های موجود توانایی جذب کارگران بیشتری را خواهند داشت. (4546519) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.