نظر منتشر شده
۱۳۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476152
با مشایخی بزرگ
مرتضی اسدی، 6 خرداد 96
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۵


همایش ستادهای حامی آقای حسن روحانی با حضور رئیس جمهور منتخب در تهران برگزار شد.

در این همایش هنرمند ارجمند و بزرگ کشورمان جناب آقای جمشید مشایخی نیز به سخنرانی پرداختند . ایشان فرمودند که اگر آقای روحانی در انتخابات رأی نمی آوردند ، ایشان کشور را ترک می کردند .

البته جناب آقای مشایخی شاید قصد مطایبه و یا غلو داشتند والا هیچ ایرانی وطن پرستی برای تغییر یک رئیس جمهور ، جلای وطن عزیزش را نمی کند .

همچنانکه ایشان طی دوران رژیم ستم شاهی نیز ترک وطن نکردند و فعالیت هنری گسترده ای داشتند و اما از نظر دیگر حتی اگر جناب مشایخی عزیز قصد مبالغه نیز نداشتند ، شاید حق را باید به ایشان بدهیم زیرا چهره ای که از کشور در صورت رأی نیاوردن آقای روحانی نمایش داده شد ، هر ایرانی وطن دوستی را نیز به این نتیجه می رساند که باید کشور را ترک کند .

نگاهی به تبلیغات جناب آقای روحانی طی دوران انتخاباتی ، چنان تصویر سیاهی از کشور به نمایش می گذارد که بی گمان انقلابیون پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 در خصوص رژیم منحط شاهنشاهی به زبان نراندند . سیاه نمایی آقای روحانی برای جذب آراء بیشتر ، چنان بود که کشور طی سی و هفت سال قبل از آن ( که آقای روحانی در آن دوران مسئولیتی نداشتند !) در تاریکی محض بسر می برده و با رأی آوری ایشان ، گوئی انقلاب دیگر شده است .

نگاهی مجدد به بیانات جناب رئیس جمهور منتخب در تبلیغات ایشان ، برای ثبت در تاریخ بسیار لازم و آموزنده است .

ایشان منتقدین خود را خشونت طلبانی می داند که از آزادی بویی نبردند که دهان آنها را باید بست – سی و هفت سال اعدام و زندان و حصر کرده اند – خانم ها را بیکار کردند و بخشنامه جدائی خانم ها از آقایان را دادند – می خواستند پیاده روها را دیوار بکشند – آنان اگر قدرت را بدست بگیرند جنگ و تقابل با جهان شروع میشود – قوه قضائیه خانه عدالت نیست – صدا سیما را یک باند اداره میکند – بیکاری و فقر و اعتیاد و فساد دوباره باز می گردد –می خواستند فضای مجازی راببندند – کاسبان تحریم هستند تا جیبشان پرتر می شد – نظامیان کار خود را  نمی کنند – فضای دانشگاه را امنیتی می کنند – آرامش و اخلاق از بین خواهد رفت و ....

جالب تر اینکه فردای روز انتخابات یعنی روزشنبه جناب دکتر روحانی پیامی را صادر فرمودند وبا لحن آرام ، در خواست کردند که همه گروه ها و جناح ها با دولت همکاری کنند و ایشان دست همه را می فشرد واقعا جای تعجب است که این منتقدین چهل و دو در صدی ایشان که چنین سوابق سیاهی دارند ، چگونه می توانند با دولت همکاری کنند ؟ چگونه جریانی که اتفاقا اقلیتی بزرگ هم هست می توانند با این کارنامه به شدت تاریک خود ، دولت جدید را برای اداره کشور یاری دهد ؟

آیا حق را به مشایخی بزرگ نمی دهیم که باید به همراه چهل و دو درصد جامعه ،کشور را ترک نمایند؟
 
کلمات کلیدی : جمشید مشایخی
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۰۵:۲۷
جناب مشایخی اگر شما خود را هنرمند مردمی میدانید۹بهتر است بدانید در صورت پیروزی مقابل روحانی بلید۹به همان رای مردم احترام می گذاشتید (4393491) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۲:۴۱:۴۳
منظور آقای مشایخی در خصوص خروج از کشور، پیرامون انتخابات 4 سال قبل بود نه این دوره. (4394408) (alef-3)
 
مبتکر در فراری دادن بعضی از مغزها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۵:۲۳:۵۲
خواهشا و برای امتحان هم که شده بذارید اینا برن خارج
اگه 4 روزه برنگشتن !
آخه کسی حرف از خارج میزنه که یا پول پارو کنه و یا تخصص داشته باشه .
اینا رو اونور تحویل نمیگیرن که
ایران برای اینه بهشته خداوکیلی (4394761) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۹:۴۵:۰۵
اونموقعی که ویزا میدادن ؛ نرفت
حالا که به ایرانی ها ویزا نمیدن میخواد بره
شاید هم قصد سفر به افغانستان و یا پاکستان را دارند (4395136) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۸:۰۴:۰۴
تبریک به شما بحهت صداقت در معرفی خود! (4396670) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۰۰:۳۴:۰۲
برات متاسفم (4400308) (alef-11)
 
زاهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۵:۲۷:۴۴
مقصر خودمونیم که اینا رو صدا میزنیم : استاد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4394771) (alef-3)
 
علي
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۹:۵۵:۳۶
اايشون قدر مسلم استاد هستند و نظر شخصي شونو اعلام كردن در خصوص انتخابات. استاد بودن ايشون در هنر ربطي به استادي ايشون به سياست نداره دو تا موضوع متفاوت هستند. شنونده بايد عاقل باشه و حرف درست رو از نادرست تشخيص بده. (4396817) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۲۳:۳۶:۱۵
ایرانی اونیه که بیشتر از 2000 ساله داره جونش رو پای این خاک میده. ایرانی اونیه که دشمن با هر بهونه ای که پشتش خودی ها هم تکرارش میکنن یورش میاره به خاکش از روی سادگی یا هر صفتی که یه عده برای توجیه خودشون بهش میدن با دست خالی میره وا میسته جلوی دشمن خاک وطنش رو با جون خودش نگه میداره. وگرنه که خیلی ها با ای ایران اشک تو جشماشون جمع میشه بعدم تقی به توقی خورد جلای وطن میکنن. ما برای آنکه ایران گوهری تابان شود برای اوناست که رفتن و 8 سال جنگیدن تا یک وجب از خاکشون از دست نره نه من و شما (4395377) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۱۲:۵۹
در فضای رقابتی انتخابات شاهد صحبتهایی از این دست از هر دو طرف بودیم (فقر مطلق چند میلیون نفر،تفکیک و دودستگی جامعه با 4 و 96 درصد ، دزدو خاین خطاب کردن همدیگر)حال که انتخابات تمام شده مطبوعات ،سایتها و ... بایست در جهت تعلی کشور گام بردارند و از یاداوری صحبتهای اخیر که فایده ای هم ندارند اجتناب کنند (4393511) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۳:۵۲:۵۵
باشه، اما یک سری مسایل حقیقیه و نمیشه فراموش کرد...مثل صندوق به غارت رفته فرهنگیان، فقط وقتی ممکته فراموش بشه که متخلفین محاکمه و اموال برگرده (4394543) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۲۲:۱۲:۱۶
آقای رئیسی چیزی جز حقیقت نگفت و شما هم چیزی از ایشان ندارید تا بتوانید عیبی بگیرید
اینکه عده ای در فقر مطلق هستند حقیقت مطلق هستند و خود روحانی تو کنفرانش خبری گفت تا پایان دولت فقر مطلق را ریشه کن می کنیم و یارانه ی افراد نیازمند کمیته امداد و بهزیستی را که سه برابر کردیم تا پایان این دولت به 5 برابر می رسانیم که این تعداد به 10 میلیون نفر می رسد
بله وعده ها از زبان آقای روحانی شدنی هست ولی وقتی این وعده ها از زبان کاندیداهای دیگر گفته شود غیر عملی و ناشدنی است!
نمونه ای دیگر سالیانه 950 هزار شغل است (4395294) (alef-11)
 
نوراله نیکخواه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۱۵:۱۱
سیاه نمایی آقایان قالیباف و رییسی که ملموس تر بود . لطفا رعایت فرمایید.
یک هنرمند عقیده شخصی خود را ابراز نمود شما چرا ناراحت می شوید. (4393520) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۲:۰۶:۰۲
بند بند مطالب بالا در صورت رای آوردن آقای رئیسی رو خوندم . جز یکی یا دو مورد متاسفانه برای کشور با افرادی که حول ایشان بودند می افتاد (4394319) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۸:۳۹:۵۴
سیاه نمایی را با بیان واقعیت اشتباه گرفتید قالیباف و رئیسی واقعیت مشکلات کشور گفتند اما سیاه نمایی یعنی اینکه به ملت بگویید من نباشم بدبختید بیچاره اید امنیت نیسنت جنگه اعدامه فلاکته وو.ووو (4395060) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۹:۵۱:۰۲
اگر شخصی بود تو یه جای عمومی اعلامش نمی کرد، پس نگو شخصیه. (4395145) (alef-3)
 
واقعیت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۰:۴۸:۳۶
سلام دوست عزیز
اگر بیان واقعیت سیاه نمایی است، حق با شماست:
بیکاری، رکود و ... همه واقعیت است و آمارهای دولت نیز تأیید کننده آن است. آیا غیر از این گفته اند؟ پس خود دولت با ارایه این آمار سیاه نمایی می کند... (4395782) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۲۸:۴۱
آقای مشایخی عزیز هر کس دیگه ای که رای می اورد باید به نظر این مردم احترام می گذاشتید.این حرف شما زیبنده نبود چون شما رو همه این مردم مشایخی کردند. (4393552) (alef-13)
 
طاها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۳:۱۵:۲۱
نگفته که احترام نمیگذاشت،
گفته نمیتونسته تحمل کنه و از ایران میرفته. (4394470) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۸:۴۰:۲۵
خب قبلاً ها بدون روحانی چطوری وایستاده (4395061) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۳:۱۹:۵۴
درود بر آقای مشایخی که حرف دل ما را زده (4394478) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۸:۲۹:۰۷
چهار سال دیگه می بینیمتون (4395615) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۴ ۰۲:۴۸:۴۰
بله..ک درود بر مشایخی که از طرفداران مرفهین و خانه ۵۰ میلیاردی نشینان است.
کاش کسی بود که حرف دل روستاییان فقیر را هم بر زبان می‌آورد...
کاش کسی بود که حرف جوانان بیکار را هم بر زبان می‌آورد...
کاش کسی بود که حرف پدری که شرمنده زن و بچه خود شده را به زبان می‌آورد...
برای فقر فرهنگی هنرمندانمان متاسفم... (4411047) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۳:۴۱:۴۵
مگه گفت اونو یا حامیانش رو میفرستادم بره. گفته خودم میرفتم. پس بی احترامی ای نبوده. خیلی واضحه (4394517) (alef-3)
 
شهروند....
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۲۹:۰۴
با سلام جناب مشایخی هنرمند دوست داشتنی به خاطر مردمی بودنش بود چون احترامزیادی به مردم خصوصا محروم قایل بود تواضع در مقابل آنها و ادا احترام را میتوان نام برد ولی همین مردمی که شما جناب استاد به خاطر احترامی که داشتید شما را دوست داشتند بغلت گرانی فساد اداری بی کاری حقوق نجومی و.... خو .استار تغییر شدند به این مردم تهمت حشونت طلب زدند و خانم هنر پیشه که مادرش اخراجی سیما است بعلت تعکرات شدید ضد دینی که شما هم ایشان را خو شناخت دارید به مردم توهین کرد خانم هنرمندی گه به بد حجابی مشهور است و در دست حود حالکوبی های زن سالاری غرب را دارد و احترام هم به این حالکوبی می کند کرد جای نعجب ندارد استاد آن هم بی احترامی کنند چون درد مردم محروم را نمی دانند درد بی کاری تورم حفو ق نجومی و مردم هم انتظاری ندارند اما چرا شما استاد شما چرا ؟این مردم دوست داشتنی با مرام هستند گلول اطرفیان و تهمت ها نخورید هما نطور که در جوانی ننخورد ید این مردم مدافع حرم هستند این مردم مدافع جوان بی کار هستند این مردم مدافع اهل افلیت دینی مسحی زردتشتی و اهل سنتنی که هموطن ما هستند این مردم شهید ها دادند و می دهند این مردم تهمت ها نا روا شدند و لی همواره حرف مردم را می زدند و افتخار می کنند بی کاری تبعض و فساد اخلاقی را همکاران هنر مند شما بازگو کردند وخو استار تغییر شدند و ان هم با این مردم یکی شدند و تهمت خوردند شما استاد چرا ؟حداقل از هنرمند زنی که می گویید حرمت در سینما نیست و روابط خاصی باید باشد تا بازیگر شوی حمایت کن شما استاد در جوانی که حمایت می کردی حال چرا ؟نگذار خدا نا کرده پیری ترسو و محافظ کار شما را تبدیل کنند چون استاد مشایحی هستی مانند جوانی با صلابت باش و از فساد سینما انتقاد کن نترس مردم با شما هستند نترس هدا روزی دهنده هست (4393555) (alef-13)
 
صدیق
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۰۶:۵۴:۲۳
آقا شما با مفهوم علائم نگارش مثل نقطه یا ویرگول آشنا هستید؟ (4397442) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۲۹:۴۸
اگه روحانی سیاهنمایی کرده،پس کار قالیباف چی بوده؟!!
چرا خودتون و کارهاتون رو عین حق می پندارید و بقیه را باطل؟ (4393556) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۲:۲۷:۴۵
روحانی دفعه قبل برای اینکه رای بیاره، کل کارهای دولتهای نهم و دهم رو زیر سئوال برد، حال آنکه خودش با همه زوری که زد در نهایت طرح هایی رو (اونم نصفه کاره) افتتاح کرد که همه اش متعلق به سرمایه گذاری ها زمان احمدی نژاد بود.

این دفعه دیگه کوبیدن دولت نهم و دهم کفایت نمی کرد. کل دستاوردهای نظام رو از اول تا الان زیر سوال برد...

شما چرا چشمت رو بستی رو واقعیت؟؟؟؟ کدوم یکی از کاندیداهای دیگه اینجوری بودند!!!!!!!!!!!!! (4394365) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۴:۲۲:۰۱
قالیباف رقیب رو نقد کرد مدارکشم تقدیم کرد اما این طرف کل نظام رو زیر سوال برد نظامی که خودش و دوستاش بیشترین مسولیت رو توش داشتن از کسایی که تفاوت بین این دو رویکرد رو نمیفهمه انتظاری نیست (4395521) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۱:۵۸:۳۷
شما چقدر نگاهتون صفر و صدی است؟ دقیقا در کجا زندگی میکنید؟ مردم در بقیه کشور هم ایرانی هستند. آنچه رئیسی و قالیباف گفتن واقعیت بود نه سیاه نمایی. لطفا بفرمائید شهر ها و روستاهای کشور و چند روز مهمان یکی از این فقرا باشید تا ببینید جز نان ماست و یا نان دوغ و پنیر و سیب زمینی آبپز چیزی دارند جلو شما بگذارند . خواهشا از اون تهران و یا شهرهای بزرگ بیاین بیرون برید حاشیه همون شهری که هستید. (4395894) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۲۹:۵۱
شرایط با هم فرق میکنه.مردم عادی که زندگی معمولی دارند ترجیح می دهند تا در شرایط فعلی باشند تا دوباره فشار و تورم و ........اقای روحانی هچ کاری که نکرده باشن همین که بنزین4 سال است که 1000 تومن هست کلی هنر بزرگیه.فراموش کردید احمدی نژاده مستضعفین بنزین را از 100 تومن به کجا رسوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4393557) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۲۳:۳۹
ببخشید مثل اینکه بنزین 400 تومنی رو اقای روحانی 700 تومن کردند و بعدش هم 1000 تومن در همان اوائل دولتشان (4394632) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۶:۵۷
چرا دروغ می گین. بنزین از اول دولت روحانی همینقدر مونده.1000 تومن بوده, هزار تومن هم مونده (4398233) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۶:۱۴:۲۱
درود بر احمدی نژاد رئیس جمهور مردمی (4394859) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۷:۳۷:۵۷
دوست گرامی شیب ملایم آقای روحانی را فراموش کردید که بنزین از 400 تومان شد 700 و سپس 1000 تومان.خواهشا کمی منصف باشید. (4394967) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۹:۳۲:۰۸
عزیزم احمدی نژاد بنزین رو کرد چهارصد تومن و روحانی کردش هزار تومان. حواست کجاست (4395121) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۲۲:۱۹:۱۸
شما یا ماشین نداری یا اطلاعاتت کمه
بنزین در دوره قبل دو نرخی بود آزاد و سهمیه
ولی در این دولت تک نرخی شد و به 1000 تومان رسید
دوما اینکه در اون دوره هدفمندی یارانه ها به اجرا درآمد و قرار هم برا افزایش پلکانی حامل های انرژی بود، نکنه توقع داشتید قیمت بنزین ثابت بماند
لطفا اطلاعات غلط ندهید (4395304) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۲۳:۳۰:۱۶
حافظه نداری وقتی دولت روحانی آمد ببنزین ۴۰۰ تومان بود این دولت آنرا به ۱۰۰۰تومان افزایش داد وبریارانه هم نیفزود (4395367) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۲۳:۴۲:۲۸
با این کاهش قیمت نفت لابد انتظار داشتید قیمت بنزین بره بالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 10 سال بود اقتصاددان ها فریاد میزدند روی سوخت یارانه ندید. اتفاقاً احمدینژاد اگر یک کار درست کرد همین بود. (4395383) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۳۱:۵۲
وظیفه رییس جمهور بود که از همه کمک و همکاری بخواد هر چند که می داند نه تنها کسی همکاری نمی کنه بلکه کلی سنگ می اندازند..شما که بهتر می دانید سایت محترم الللللللللللللف (4393563) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۵۴:۵۱
اقای مشایخی دقیقا درست گفتند ، شاید ایشان وطن را ترک نمیکردند اما مطمئنا فرار مغزها و مهاجرت نیروهای کارآمد افزایش می یافت . همانگونه که در دوره احمدی نژاد اتفاق افتاد. (4393653) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۷:۰۰:۱۰
فرار مغزها همواره بوده در دولت روحانی هم بوده سالانه حدود 180 هزار نفر می روند. ربطی ندارد به رییس جمهور چون کار نیست و ارزش علم بی مقدار است. (4394930) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۵۵:۱۵
جناب الف !
بی انصافی رو تموم کن.کمی هم در مورد سیاه نمایی رقیبان روحانی بنویس.شرایط مملکت رو طوری تشریح کردن که انگار داشتن در مورد سومالی صحبت میکردن.انصاف چیز خوبیه ولی شما بشدت ازش خارج شدین (4393655) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۳:۵۹:۱۷
تو شرایطت خوبه
چه ربطی به مردمی داره که فقط با یارانه زندگی می کردند که اونم روحانی قطع کرده بود.

لطفا فقط خودتان را نبینید. مردم زیادی در فقر و بیکاری و گرسنگی به سر می برند. و دفاع شما باعث مشارکت شما در ظلم به این مردم محروم و ضعیف است. (4394560) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۲۳:۴۵:۰۷
شما انصاف به خرج بده از خونت در بیا دور و بر تهران و ایران رو هم ببین سومالی رو هم پیدا میکنی (4395384) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۸:۵۹:۰۶
با پول یارانه ای که به حساب همه 80میلیون برگشت
یا سه برابر کردن یارانه دهک های محروم
یا دادن وام ده میلیونی به دهیاران
یا اعلام حل مشکل پدیده یه هفته قبل اینخابات
یا اعلام حل مشکل کاسپین شب انتخابات
یا دادن معوقات فرهنگیان شب انتخابات
و............
نمی تونیم به آقای روحانی و دوستانشون بگیم دولت پوپولیسم ؟؟؟

الف حتما سانسور کنی یادت نره (4393674) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۵۶:۵۱
همه این اقدامات رو دولت روحانی با پشتوانه قانون مجلس انجام داده، نه اینکه خودسر راه بیفته برای خودش سایت کارانه ایجاد کنه و وعده افزایش 3 برابری یارانه رو بده و وعده رشد اقتصادی 2 و نیم برابری و ایجاد 5 میلیون شغل و ... (4394709) (alef-11)
 
96
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۰۱:۱۰
مشایخی عزیز ، نه معصوم است و نه بری از اشتباه و خطا .
برخی از چهره های موجه تر از این عزیز نیز در این دوره از انتخابات حرف هایی به زبان آوردند که یقینا" اکنون در پیشگاه خدا و وجدان خود شرمسار و خجلند .

ما 4 درصدیهای ناجوانمرد و خبیث را عامل اصلی این مسائل میدانیم .
اتفاقا" در آمریکایی که کدخدا و آمال این 4 درصدی هاست نیز 2 درصدی ها مایه ی فریب ها و شرمساریها هستند . (4393686) (alef-13)
 
محمدامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۰۳:۵۷
جناب اسدی!
از اردوگاه مخالف خود که اردوگاه آقای روحانی بود و خطاهایش گفتی. ای کاش منصف بودی و از اردوگاه خودتان هم که جناح مقابل بود و جناح آقای رئیسی هم می گفتی و می گفتی که گناه آنان نیز در رای نیاوردنشان و عدم اقبال مردم به آنها کم نبوده است و به مواردی مانند زیر اشاره می کردی:

- تهاجم اولیه جناب قالیباف و ساخت دو قطبی خیالی و فرضی ای به نام 96 و 4 درصد! به تبعیت از جریان 99 درصدی آمریکا و القای عدد 96 درصد و سال 96!!

- بسیج ائمه جمعه و جماعت سراسر کشور و تلقین این مسئله غیر واقعی در روستاها و مناطق دور افتاده به مردم ساده دل آن مناطق که "رهبر به آقای رئیسی رای میدهند پس شما هم که ولایت مدارید به آقای رئیسی رای بدهید، اگر به آقای رئیسی رای ندهید ، دینتان بر باد می رود!"! این واقعیت را در سفری که هم خودم و هم دوستان و اقوام طی روزهای آخرین نزدیک به 29 اردیبهشت به روستاهای شمال کشور داشتیم به چشم دیدیم و به گوش شنیدیم.

- سیاه نمایی وحشتناک نسبت به عملکرد دولت یازدهم قبل از شروع تبلیغات انتخاباتی و هم در دوران تبلیغات و بخصوص در مناظره ها و در میتینگهای تبلیغاتی و همچنین توسط بیشمار سایتهای فضای مجازی.

- استفاده گسترده از منابع بیت المال از قبیل امکانات شهرداری تهران، آستان قدس و .... برای تبلیغات انتخاباتی

- برگزاری آخرین میتینگ انتخاباتی در معبر عمومی در میدان شهدای مشهد که بر خلاف آئین نامه های انتخاباتی موجود کشور بود.

- استفاده از پتانسیل آراء افرادی مانند امیر تتلو و فالورهای فضای مجازیش

- نداشتن برنامه ای مشخص برای ارائه به مخاطب بر اساس شعارهای تبلیغاتی که مدام توسط آنان داده می شد و صرفا نقد و سیاه نمایی شرایط موجود.

- استمساک به حربه تزریق پول به جامعه تحت عناوین عوام فریبی مانند افزایش یارانه ، طرح حقوق بیکاری و ...

- عدم توانایی عملی در جذب حداقل تعدادی از هنرمندان که چه بخواهیم و چه نخواهیم در حال حاضر بر آراء مردم تاثیر دارند و عدم توجه به درصد جمعیتی که متاسفانه بعد از انقلاب بوجود آمده است که حدود 70 درصد جمعیت در 35 کلان شهر و شهر بزرگ زندگی می کنند و 30 درصد بقیه در روستاها و شهرستانها.

- تطهیر ضمنی دوران 8 ساله دولتهای نهم و دهم.

- حضور بسیار پر رنگ عناصر دولتهای نهم و دهم که هزینه های زیادی را بر کشور تحمیل کردند در ستاد انتخاباتی آقای رئیسی

و..... (4393696) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۰۶:۰۵
عالی بود (4394125) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۲:۳۱:۴۵
مگر مشايخي به غير از بازيگري چه كار كرده است؟

كار واقعي را مدافعان حرم و شهداي مدافعين حرم انجام داده اند و ببينيد نظر آنها چيست؟

اگر اقدام و شجاعت آنها ( مدافعين جان بركف حرم) نبود الان كه نه؛ بلكه سالها قبل از انتخابات بايد مشايخي و امثال او از كشور فرار مي كردند. (4394381) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۰۷:۵۳
شما در اینجا حرفهای مشایخی را به نقد کشیدید و اشکالی نداره ولی تو همین سایت همزمان حرفهای مهران مدیری را در انتقاد به روحانی فقط گزارش دادید. انصاف هم خوب چیزیست.
من نه به مشایخی کاری دارم و نه به مدیری. که این دو بزرگواار حرف دلشان را خالصانه گفتند بدون ریا حتما ولی شما چی ؟ شما از این دوحرف بهره خودتان را بردید و این همه ادعا هم دارید. (4393718) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۱۰:۳۴
آقای مشایخی بازیگر و پیشکسوت اهل هنر هستن و این حرف ایشان نشان میده جامعه ما در این مدت چقدر صدمه دیده و دیگه تحمل آدم هایی از جنس احمدی نژاد رو نداره .


بنده هم شاید آدم مهمی نباشیم و نیستم ولی چون تحمل اون شرایط 8 سال قبل رو ندارم هم از نظر روحی و استرسی و هم مالی اگر اقای روحانی انتخاب نمیشدن هرجور شده بود از ایران میرفتم هر چی هم داشتم میبردم دیگه پست سرم رو هم نگاه نمیکردم . (4393728) (alef-13)
 
جمشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۲۷:۳۲
مشایخی عزیز امیدوارم همواره با دل خوش در ایران عزیزت باشی و ما را به همراهی خودت مفتخر سازی . امیدوارم تدبیر و امید دولت و هوشیاری و بیذاری مردمان این سرزمین ارامش و رضایت خاطر تو را فراهم سازد . درود بر تو (4394647) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۱۵:۱۲
اولا اوج سیاه نمایی ها از طرف رقیب بود نه آقای روحانی و اگر قرار بود کسی تحت تاثیر این سیاه نمایی ها قرار بگیرد باید به سیاه نمایی های آقایان رییسی و قالیباف توجه میکردند. همچنین مطالبی را که آقای روحانی طرح کرد رفتار حامیان آقای رییسی به آن مهر تایید میزد. ثانیا شما سطح دانش سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شخصی چون مشایخی را انقدر پایین می دانید که تصمیمش را بر اساس سیاه نمایی روحانی بگیرد؟؟ خیلی از دغدغه ها و واقعیات جامعه فاصله دارید (4393741) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۲۱:۵۸
والا اگر رئیسی شده بود باید هر جوری بود برای آینده بچههامون از این کشور می رفتیم و می گذاشتیمش برای همون هایی که می خوان توش در تحریم و جنگ زندگی کنند (4393758) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۲۸:۵۱
دقیقا همون کاری که من بعد از انتخاب دور دوم احمدی‌ نژاد انجام دادم! (4394015) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۳:۲۰:۱۲
روحانی قبل از انتخابات : مردم را نبرید در پادگان بهشان غذای چرب بدهید ...
روحانی بعد از انتخابات : از سپاه و بسیج عزیز تشکر میکنم و در خدمت همه هستیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4394479) (alef-3)
 
نرگس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۶:۴۱:۳۵
نه که الان ترامپ بغل گوشمون نیست. نه که فردای انتخابات تحریممون نکردن؟! بسه دیگه سیاه نمایی (4394903) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۰:۰۰:۲۱
هی دلم میخواد بگم کاش برید، هی میگم شاید حرف بدی باشه! نمیدونم واقعا ولی فکر میکنم اگه برید هم برای شما بهتره هم برای ما، لااقل برای ما که بهتره. (4397911) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۲۸:۳۸
کار ما رو ببین به کجا رسیده مشایخی شده بزرگ کشور . آخه تو چه گلی به سر این مملکت زدی ؟ فکر کردی دوتا استاد بستند پشت اسمت وقاعا شاخ غول شکوندی؟ (4393775) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۷:۲۷:۰۱
اخه تو که مشایخی را نمی شناسی الکی حرف نزن بخاطر کلیپی که از ایشان در حمایت از روحانی پخش شد مردم فهمی چند میلیون رأی دادن حالا تو عاقلی یا چند میلیون (4394956) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۲۹:۱۰
افرين . جالب اومدي الف عزيز .... مشايخي بزرگ !!!! (4393778) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۲۹:۲۶
اصلا همچین می گه من از این کشور می رفتم که انگار چه اتفاق بزرگی می خواست بیافته . استاد بزرگتر از تو از این کشور رفتند تو که جلوی اونا عددی نیستی (4393779) (alef-13)
 
اسدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۲:۰۹:۵۶
همین جمله شما نشان دهنده بی اعتقادی شما به مغزها و بزرگان کشور است. فرار مغزها و دل‌ازردگی بزرگان کشور ناشی از این بی اعتقادی های شما است. (4394325) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۳:۱۲:۴۵
دوست عزیز، کمی آهسته تر برو ما هم برسیم!
شما که اینطور داری درباره مهاجران ایرانی صحبت میکنی، خواهش میکنم اندکی درباره منابع انسانی، نیروهای مولد و سرمایه اجتماعی مطالعه کن.
مطمئن هستم، اگر این کار رو بکنی، از این به بعد، کمی محتاط تر درباره کوچاندن شهروندان و... اظهار نظر خواهی کرد. (4394466) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۱۳:۱۳
دقیقا همین طوره

لایک داری بزرگوار (4394595) (alef-3)
 
کامبیز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۳۲:۳۲
((نگاهی به تبلیغات جناب آقای روحانی طی دوران انتخاباتی ، چنان تصویر سیاهی از کشور به نمایش می گذارد که بی گمان انقلابیون پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 در خصوص رژیم منحط شاهنشاهی به زبان نراندند )).من از سایت الف تعجب می کنم. دوستان الف! ایام انتخابات و ملاحظات جناحی تمام شد و رفت! منصفانه قضاوت کنید! تبلیغات آقای روحانی سیاه نمایی بود یا تبلیغات دوستان رقیب؟؟ استفاده از الفاظی مانند( دروغگو، پر رو،کثافت کاری،رانت خوار و...)آن هم در برنامه زنده تلویزیونی، از جانب کدام دوستان مطرح شد؟؟وقتی قرار باشد برای رسیدن به هدف به هر روشی ولو غیراخلاقی متوسل شویم،نتیجه از این بهتر نمی شود!! واقعا این نگرانی برای آحاد جامعه وجود داشت،اگر قرار بود همان تیم دولت قبلی سرکار بیاید، وافزون بر آن حالت قدسی هم به رئیس دولت احتمالی افزوده شود،آیا کسی جرات نقد وانتقاد هم می داشت؟؟؟و آیا در قبال منتقدان همانگونه که دولت یازدهم مدارا کرد، مدارا می شد؟؟ ویا دوستان اصولگرا وارد نقادی از دولت مستقر می شدند؟؟ یا نه! بعد از 8سال می گفتند،چون می خواستیم فلانی رای نیاورد به ایشان رای دادیم!!! (4393791) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۰:۰۰:۴۰
مدارا با منتقدان!!!! گرفتید ما رو شما ها؟ تا دیروز جنگ طلب های متحجر بودیم. حالا صحبت از مدارای دولت با منتقدان ه! وقتی قرار باشد برای رسیدن به هدف به هر روشی ولو غیر اخلاقی متوسل شویم منظورتون وصل شدن یارانه 4 میلیون نفر و من 30 ساله اینا رو میشناسم و اینا بیان تو پیاده رو دیوار میکشن و اینا بیان 30 میلیون اعدام میشن و بگم بگم مناظره آخر و کوبیدن افزایش یارانه سه دهک پایین رقیب و هم زمان اعلام مستمری 400 هزار تومانی مستمندان نیست که؟ (4395407) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۳۴:۰۸
ا کدامیک از حرفهای روحانی اشتباه بود مروری کنیم
1- یشان منتقدین خود را خشونت طلبانی می داند که از آزادی بویی نبردند که دهان آنها را باید بست – مگر غیر از این است. چه کسانی باعث فیلترینگ اینترنت و محدودیت رسانه ها می شوند

2- سی و هفت سال اعدام و زندان و حصر کرده اند –
مگر غیر از این است. بسته شدن صدها روزنامه و مجله و ... به زندان افتادن منتقدین و روزنامه نگاران و
3- خانم ها را بیکار کردند و بخشنامه جدائی خانم ها از آقایان را دادند –
دراین مورد می توانید سری به ادارات بزنید. و یا این که زنها را تنها برای تولید مثل و ... می شناسند. نیمی از جامعه را ندیده می گیرند. حق ورود به ورزشگاهها را ندارند درانتخاب بسیاری مشاغل دیدگاههای جنسیتی وجود دارد .
4- می خواستند پیاده روها را دیوار بکشند –
مگر داستان کشیدن دیوار در دانشگاهها را فراموش کردید که با دستور صریح امام خمینی جلوی ان را گرفتند.
5- آنان اگر قدرت را بدست بگیرند جنگ و تقابل با جهان شروع میشود –
مگر غیر از این است. چه کسانی باعث تحریمهای گسترده ایران شدند. کدام سیاستها باعث شد تا مملکت تا سرحد جنگ پیش برود. همین الان چه کسانی از سیاستهای تنش زا حمایت می کنند.
6- قوه قضائیه خانه عدالت نیست –
سری به دادگاهها بزنید تا به واقعیتها پی ببرید. احکام روزنامه نگاران را ببینید.محصول کدام تفکر در قوه قضاییه بود؟
7- صدا سیما را یک باند اداره میکند –
چه کسی منکر این قضیه است. صدا و سیما تنها سخنگوی یک جناح خاص از یک طیف در جامعه است. صدا و سیما تنها یک تفکر را تبلیغ و القا می کند . کیست که نداند صدا و سیما سیمای میلی است. چرا مخاطبین خود را اینقدر از دست داده است؟
8- بیکاری و فقر و اعتیاد و فساد دوباره باز می گردد –
بازگشت سیاستهای دوران 8 ساله احمدی نزاد همین اتفاق را ایجاد می کرد. مگر ان سیاستها باعث گسترش فرق و فساد گسترده در مملکت نشد. بذبختی مردم با ازدست دادن ارزش پول ملی چه بلایی را برسر مملکت اورد.؟

9- می خواستند فضای مجازی راببندند –
مگر غیر از این است. مگر همین کارها را بعد از انتخابات 88 نکردید. smsها را یک ماه کامل قطع کردید. اینترنت را محدود کردید و ...
10- کاسبان تحریم هستند تا جیبشان پرتر می شد –
تمام مجموعه حاکمیتی نظام از رهبری گرفته تا بقیه مسئولین دنبال رفع تحریمها بودند که به برجام ختم شد اما کاسبان تحریم روزی دهها بار همه را به خیانت متهم کردند کار بجایی رسید که محسن رضایی اعتراض کرد

11-ظامیان کار خود را نمی کنند –
وصیت امام را فراموش کردند.
12- فضای دانشگاه را امنیتی می کنند –
مگر دران 8 ساله فضای دانشگاهها امنیتی نبود؟ کیست که نداند. چه وضعیتی بردانشگاهها حاکم بود.
13- آرامش و اخلاق از بین خواهد رفت
تنشهای موجود درجامعه بدلیل سیاستهای تنش زای داخلی و خارجی را مگر فراموش کردید. یک شنبه سیاه مجلس خانه نشینی 11 روزه حمله به ریس مجلس درقم و بسیاری از اتفاقات دیگر مگر آرامش و امیدی برای جامعه گذاشته بود.
استاد مشایخی کاملا درست و بجا گفته بود. خیلی از تحصیل کردگان و نخبگان جامعه بعد از حوادث 88 ترک وطن کردند. مگر غیر از این بود (4393798) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۳۵:۵۴
سیاه نمایی اقای رییسی و قالیباف رو هم که ما ندیدیم ! (4393805) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۳۶:۱۹
شک نکنید اقای روحانی جواب و چوب این تهمت ها و بی اخلاقی ها را خواهد خورد. همانطور که اقای احمدی نژاد متاسفانه خورد.

در این مساله شک نکنید. این سنت الهی است. اقای روحانی با تهمت و برچسب و نسبت های ناروا مردم را هراساندید و خوشحال هستید که رای اوردید و چهار سال!! به صندلی قدرت و ریاست رسیدید ولی به چه قیمتی


شاید بتوان مردم را ترساند ولی سنت الهی را نمی توان تغییر داد.

متاسفم برایتان (4393808) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۳۹:۰۸
اینهای که گفته شده سیاه نمایی نبود گوشه از واقعات بود شما بجای اینکه اسیب شناسی و راست ازمایی کنید انها را یکجا نفی کرده اید (4393821) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۴۹:۳۴
درود بر شما گوشه ای از واقعیات بود (4394276) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۴۱:۱۲
42 درصد؟ البته آقای روحانی نگفتند 4 درصد زالو صفت خون 96 درصد را می مکند و نگفتند بیکاری بیداد میکند رکود فراگیر است سیاست خارجه همراه با ذلت است فساد در مقام های بالای دولت زیاد است رکود علمی وجود دارد واردات زیاد است وضعیت فرهنگ اسفناک است دانشگاه و صنعت بی ارتباطند ... (4393829) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۱۸:۴۸
البته طبیعی هست که روحانی از فلاکتی که خود بوجودآورنده آنست انتقاد نکند!! (4394615) (alef-3)
 
خورشیدی
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۴۱:۱۳
ارای اقای روحانی نشان از بلوغ مردم فهیم ایران است. (4393830) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۴۲:۱۰
انتخابات تموم شده .هنوز هم دنبال رقابت هستید؟ فصل رفاقت شروع شده. (4393834) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۴۳:۳۵
ظاهرا گفتن اين كه دولت امريكايي و يا ضد انقلاب يا انگليسي و هزارن مورد ديگه سياه نمايي نيست.. (4393838) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۴۷:۰۲
شما رای حلالی ها هستین. عزیزید. ما رای حرامی ها هستیم که باید جلای وطن کنیم. ما نامحرمیم.
سیاه نمایی هم که من نگویم بهتر است. یکبار دیگر مناظره ها را ملاحظه فرمایید. (4393850) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۴۸:۱۸
جناب مشایخی من به قداست مشهد معصومین و شهدای گرانقدر هیچوقت حاضر به ترک وطنم نمیشوم (4393853) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۴۸:۴۰
واقعا چرا اقای مشایخی در مورد صحبت های وزیر امنیتی ارشاد حرفی نزدند. (4393858) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۵۱:۴۸
واقعا در این انتخابات ادبیات، تفکر و منش اصلاح طلبان کاملا آشکار شد
واقعا متاسف شدم برای روحانی و بعضی از حامیان ایشان که انتخابات را مانند مسابقه فوتبال تلقی کردند که قرار است یک تیم ببرد ، و برای برد تیم مانند حامیان فوتبال در جامعه ، برای مخالفین کری بخوانیم و بعد هم در خیابان بریزیم و جشن پیروزی بگیریم ؟!!!!
جناب آقای روحانی انتخابات تمام شد و شما رئس جمهور مجدد کشور ایران با 80 میلیون جمعیت هستید، لطفا خطابه ها و توهین ها و شعارها را تمام کنید و به وعده هایی که 4 سال به بهانه دولت قبل عمل نکردید ، عمل نمایید
زعمل کار برآید به سخنرانی های مختلف و عجیب و غریب که باعث دو قطبی شدن مردم در جامعه می شود نیست.
لطفا مانند دوره دوم احمدی نژاد که باعث شد کشور دو قطبی شود ، کشور را مجددا دو قطبی نکنید
هر انتقادی که شما و دوستانتان به رفتار احمدی نژاد داشتید، بدتر و شدیدتر انجام دادید و متاسفانه بر شما وارد است (4393867) (alef-13)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۵۲:۵۸
الف انتخابات تموم شد ... (4393871) (alef-13)
 
Ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۴۲:۴۸
سه شنبه تکلیف مشخص میشه که تموم شده یا نه ! (4394249) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۵۴:۳۹
مثل اینکه یادتون رفت کاندیدا های خودتان طوری تبلیغ کردند که انگار 96 درصد ملت در فقر به سر میبرند (4393873) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۵۶:۲۱
جناب اسدی! سئوال چرا اکثریت دانشجویان دانشکده های رد ه اول< در صورت رد ادعا به امار ماجعه فرمائید> در تلاشند با بالا بردن تیراز مقالات مور قبول مراجع معتبر جهانی اعتبار خود را برای پذیرفته شدن جهت ادامه تحصیل در دانشگاههای اوریکا ودر مرحله بعد اروپا ونهایتا مهاجرت بالا ببرند بنظر مستطاب عالی چرا چنین شده! (4393882) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۵۶:۳۲
وقت آن نرسیده دست از انتقاد برداریم و کمک حال دولت باشیم با ارایه راهکارهای خوب کشور رو به سوی موفقیت و ترقی همراهی کنیم این کشور مال همه ماست نه طیف خاصی پس بیایید دولت را با پیشنهادات ارزنده یاری کنیم (4393884) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۵۸:۱۷
من هم می رفتم (4393888) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۰:۳۱
در همه تحلیلها تون نتیجه ثابته . اینکه آقای روحانی و دولتش کلا و در همه امور مقصره . قبل از انتخابات ، حین انتخابات و بعد از انتخابات . همه مردم هم فریب خورده اند و هیچکس از خودش نظر مستقل نمیتونه داشته باشه . یا باید طرفدار افکار شما باشه و یا در بهترین حالت فریب تبلیغات منفی آقای روحانی را خورده! (4393898) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۵:۴۳
من با جناب مشایخی کاملا موافق هستم. نه از جهت دلایل سطحی که شما آورده اید. بلکه از این جهت که اگر جناب رییسی انتخاب می شدند، دیگر حتی به "مردم" این کشور هم تا سالها نمی شد امید بست. از این جهت که گرایش "دلی" را به گرایش "عقلی" ترجیح داده بودند. من هم مثل جناب مشایخی خوشحالم که اینگونه نشد:

☘️ پیروزی مکتب عقلی


📌 تقریبا تمام نخبه گان علمی کشور در این دور از انتخابات از آقای روحانی حمایت کردند. بیشترین انتقاد به آقای روحانی در زمینه ی اقتصادی بود و جالب اینکه تمام اقتصاددانان شناخته شده ی کشور به انحاء مختلف حمایت خود را از سیاست های اقتصادی آقای روحانی اعلام کردند.

📌 بنابراین جهت گیری کلی آقای روحانی، حتی با در نظر گرفتن برخی اشکالات مهم (که باز هم از سوی نخبگان اقتصادی و علمی کشور بر او وارد می شود) یک جهت گیری عقلانی و مبتنی بر علم روز بوده است.

📌 در مقابل اما جناح اصولگرای کشور واقعا غیر علمی و بدون برنامه پای به میدان گذاشتند و اوضاع موجود را به چالش کشیدند (در مناظرات ، آقای رییسی از یک برنامه ی "جامع" رونمایی کردند و گفتند که در دسترس است، اما بنده هر چه گشتم هیچ نشانه ای از این برنامه نیافتم). در اینکه اوضاع فعلی "بد" است شکی نیست. اما باید توجه کرد که دولت یازدهم از چه وضعیتی کشور را تحویل گرفته و در چه وضعیتی کشور را تحویل می دهد. هر ناظر بی طرفی می تواند تایید کند که جهت حرکت دولت یازدهم به سمت مثبت بوده است.

📌 یارانه ی سه برابری و رشد اقتصادی 25 درصدی (وعده های انتخاباتی اصولگرایان) با هیچ منطق اقتصادی و علم و عقلی جور در نمیاید.

📌 دوستی دارم که ادعای تقید به روش علمی دارد. پس از کلی استدلال و بحث و بررسی از نظر "علمی و عقلی" مجاب شد که به آقای روحانی رای دهد. لیکن در آخرین لحظه تغییر عقیده داد و رای خود را به سمت آقای رییسی برگرداند. وقتی علت را جویا شدم، گفت که "پیر و مرادش" خواب نما شده و آقای رییسی را اصلح دانسته است. "خواب نما" شدن پیر و مراد، باعث شده بود که دوست ظاهرا "عقل گرا" ی ما به مرحله ی "تعطیلی عقل" برسد و کل استدلالات علمی برای او پوچ شود.

📌 به هیچ وجه قصد این را ندارم که بگویم همه ی کسانی که به آقای رییسی رای داده اند، خواب نما شده اند. بدون شک بسیاری از این عزیزان استدلالاتی دارند که در نوع خود شنیدنی است. اما باید توجه کرد که نظریه ی قاطبه ی نخبگان کشور "جهت گیری صحیح اقتصادی" آقای روحانی بوده است. وقتی کسی نظر نخبگان و کارشناسان را قبول نمی کند، از دایره ی عقلانی و استدلال عقلانی خارج شده و نوعی گرایش "دلی" را تجربه می کند. (گرایش دلی ، نوعی کنش است که نه بر اساس عقل و علم و استدلال بلکه بر اساس احساس صورت می گیرد و البته لزوما همیشه مخالف علم و عقل نیست)

📌 تاکید بر تعقل و دوری از "تعطیل کردن عقل" و "دلی تصمیم گرفتن" آنقدر مورد تاکید قرآن کریم بوده که آیات "تفکر و تعقل" سه برابر آیات "احکام" هستند (حدود 750 آیه در مورد تعقل و تفکر داریم و فقط 250 آیه درباره ی کلیه ی احکام). تعطیل کردن عقل و استفاده از انواع " مریدی و مرادی" ، "پیش گویی" و "رمالی" و "خواب نما شدن" چنان عمل منفوری در قرآن کریم است که رجس و پلیدی را بر کسانی که تعقل نمی کنند (تصمیم های خود را از راهی غیر از علم و عقل اتخاذ می کنند) گذاشته است (یونس - 100)

📌 انتخابات اخیر نشان داد که خوشبختانه در کشور ما این نوع گرایش به تعطیلی عقل به تدریج به کنار رانده می شود و جای آن را گرایش به عقلانیت و علم می گیرد (هموطنان عزیز و متشرع نیز به تدریج به خواست قرآن کریم که رجوع به علم و عقل است تمایل بیشتری نشان می دهند).

📌 به نظر من بزرگترین دستاورد 29 اردیبهشت سال 96 که حتما نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران خواهد بود، پیروزی گرایش "عقلی" به گرایش "عقل تعطیلی" بود. اولین جرقه ی توسعه ی هر جامعه، از همین نقطه آغاز می شود.

====================================

⭐️ پانوشت 1: توجه به این نکته مهم است که ما سعی در نفی یا تخطئه ی گرایش "عقل تعطیلی" نداریم. بسیاری از مظاهر این نوع گرایش حتی از جهت سلامت روانی اشخاص لازم هستند. ملاک ما اولویت دادن به یکی از دو گرایش (گرایش عقلی و گرایش عقل تعطیلی) در بزنگاه ها و دوراهی هایی است که باید یک تصمیم مهم اتخاذ گردد. کسی که در بزنگاه زمام امور خود را به علم و عقل دهد دارای گرایش عقلی است و کسی که در بزنگاه زمام خود را به چیزی غیر از علم و منطق و عقل دهد دارای گرایش عقل تعطیلی است.

⭐️ پانوشت 2: طرفداران گرایش "دلی" در رد گرایش عقلی می گویند که :"پای استدلالیون چوبین بود". این البته ممکن است در حوزه ی تصمیمات شخصی کار کند. اما تحقیقات و بررسی های تاریخی و جامعه شناسانه نشان می دهند تا اکثریت یک ملت را اشخاص با گرایش عقلانی تشکیل ندهند، آن ملت در جاده ی توسعه و پیشرفت نمی افتد. (4393921) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۲:۲۹:۲۰
در اینکه اتنخاب عقلانی بر انتخاب احساسی ترجیح دارد هیچ شکی وجود ندارد ولی اشکال کار این است که اصلاح طلبان همیشه خودشان را عقل کل می دانند ودیگران را جاهل و یا احساسی و ...البته این اشکال به اصولگرایان وارد است که نتوانسته اند سخنان منطقی و درست خود را هم به صورت مستدل و معقول به جامعه علمی کشور بقبولانند و در این انتخابات آنکه بیشتر بر طبل احساسات می کوبید جناب روحانی بود که با حرفهای خودش و تحریک احساسات مردم آنها را دچار رعب ووحشت از جناح مقابل کرد و اجازه هرگونه تفکر واندیشه در عملکرد روشن و واضح وپیش چشم مردم را از انهاسلب کرد ونکته دیگر اینکه طرفدارن رقیب روحانی علاوه بر اینکه دلایل خاص خود را داشتد اما قلبا نیز به کاندیدای مورد نظر خود علاقه داشتند برخلاف طرفدارن روحانی بنابراین به نظر من درصدکمی ازمردم براساس عقل و منطق تصمیم میگیرند وجامعه ما تا رسیدن به آن مرحله ای که شما به آن اشاره کرده اید فاصله بسیاری دارد (4394369) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۷:۳۲
دوست عزیز اینکه کنسرت را در برخی جاها لغو کنیم خلاف قانون و قانون اساسی است هیچکس نمیتواند سرخود برخی هنرها را خلاف قانون لغو نماید و اقای مشایخی هم قطعا از این جریان ناراحت بوده و هست
همه جای ایران باید قانون یکسان باشد ما اداره به شیوه فدرال و ایالتی نداریم اگر هم داشته باشیم باید طبق قانون ایالت برخورد شود ملاک و معیار همه ما در این کشور قانون است و قانون از همه چیز بالاتر است همه مقامات هم طبق قانون رفتار می کنند و طبق قانون انتخاب میشوند
مساله دیگر صلح با دنیا است همه ما مردم ایران صلح را میخواهیم ما باید با صلح زندگی کنیم و تنش و ...برای کشور ما در سول این 2000 تا 3000 سال عواقب خوبی نداشه است و به کوچکتر شدن و تحزیه ایران ختم شده است
بنابراین:
1-ملاک قانون است
2- صلح و تعامل یک اصل اساسی است (4393931) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۰۶:۴۲
در مورد حلال و حرام بودن کنسرت یا مصادیق حلال و مصادیق حرام کنسرت باید مراجع تقلید نظر بدهند، قطعا اگر کاری خلاف شرع بود قانونی که خلاف شرع را تایید کند بی اعتبار است، کنسرت از نوعی که در مشهد برگزار شد یک بار در قم برگزار کردند، همه مراجع بالاتفاق آن را خلاف شرع اعلام کردند و برای همیشه بساط این نوع کنسرت در قم جمع شد، چون برخورد روحانی با مساله کنسرت برخورد سیاسی است، در مورد کنسرت در قم سکوت اختیار کرد، چرا ؟؟ برای اینکه می داند مخالفت با مراجع تقلید به ضرر اوست، اما مساله کنسرت را در مشهد در بوق و کرنا کرده ، چرا ؟؟ چون مشهد پایگاه مخالفین روحانی است در مشهد آقای رییسی ۸۰٪ درصد آراء را دارد که از بسیاری از مردم مشهد در ۲۹ اردیبهشت رای نگرفتند.
مشهد همه نمایندگان مجلس اش از مخالفین و منتقدان اصلی دولت هستند،
بهترین را این است که کنسرت هایی که در مشهد برگزار می کنند به صورت مستند و مصور خدمت مراجع عظام ارائه شود که قطعا همه مراجع آن ها را از مصادیق حرام کنسرت می دانند و این سوژه سیاسی از دست روحانی گرفته شود و قطعا این کار خواهد شد. (4394129) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۹:۰۳
روحاني مدام از اميد به آينده حرف ميزد و نسبت به خطر اصولگرايان هشدار ميداد اگه دنبال تصوير سياه از مملكتين سري فيلم هاي تبليغاتي آقايان رئيسي و قاليباف رو ببينيد متوجه ميشين بالاتر از سياهي هم رنگي هست!! (4393936) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۱۰:۲۸
مگر ارعاهای اقای روحانی اشتباه بود و در ضمن چرا فکر میکنید مردم صرفا چشمشون به دهن سیاستمدارهاست وخودشون قدرت تفکر ندارند (4393945) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۱۶:۳۴
حیف از عنوان بزرگ!!

حالا لطف می کردند و می گفتند کشور را به مقصد کجا ترک می کردند !!!

البته به گمانم ایشان هم می رفتند به انگلیس خدمت رفقایشان در بی بی سی و شبکه من و تو

این نکته را هم نگفتند که هزینه این ترک وطن را از کجا تامین می کردند

در اخر یک تذکر دوستانه به نویسنده مطلب دارم ,لطفا ادبیات کشور را با اختصاص واژه پدر و واژه بزرگ به هر کسی تا این حد تقلیل نفرمائید. با تشکر (4393971) (alef-13)
 
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۱۶:۵۴
من قبلا دقت نکرده بودم واقعا چه حرفهای جالب و بجایی زده است . (4393975) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۲۱:۱۰
برادر
يعني متوجه نيستي صرفا تبعيت از دولت قانوني و پرهيز از ....از آن جماعت که برشمرديد بالاترين همکاري است . همکاري بيشتر کسي نمي خواهد
به اميد ايران روشن و موفق (4393987) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۲۵:۵۵
فعلا که دوباره تحریم شدیم و تا 1400 با تحریم
اگه میخوان تشریف ببرن میتونن (4394003) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۲۶:۴۱
در فکر بودم که چرا آقای موحدی کرمانی فرمودند، آرای روحانی، آرای حلال نیست، مقاله شما مطلب را روشن کرد، وقتی سیاه نمایی های روحانی نسبت به رقیب روی جمشید مشایخی تاثیر می گذارد که فریب روحانی را بخورد و به روحانی رای بدهد، قطعا میلیون ها پسر و دختر جوان نیز فریب همین حرف های روحانی را خوردند که به روحانی رای دادند،

این رای ها برای روحانی که آگاهانه به دروغ در مورد رقیب سیاه نمایی کرد مصداق فریبکاری و گول زدن مردم است و برای روحانی حلال نیست، و قطعا روز قیامت این رای دهندگان یقه روحانی را خواهند گرفت. (4394006) (alef-13)
 
علی
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۳۱:۲۳
یادمه سال 88 عیسی کلانتری که الان معاون جهانگیری هم هست گفت اگه احمدی نژاد رای بیاره هممون باید با چادر از کشور فرار کنیم.....ولی نه تنها فرار نکرد بلکه الان جز مسئولین هم هست....این حرفها همه اظهارات بعد از پیروزیه وگرنه مطمئن باشید اگه رییسی رای میاورد اقای مشایخی نظرش تغییر میکرد (4394028) (alef-13)
 
فلاح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۴۳:۴۱
سلام:
بنظر من هنرمندانی که چهرهای ملی محسوب میشن وحتی ورزش کاران که مدال ملی دارند نباید خودرا در معرض مسائل سیاسی زود گذر ومقطعی قرار دهند وخود را ارزان بفروشند اینها میتوانند در مقاطع ملی خورا عرضه کنند نه به یک جریان خاص قطبی قرار دهند مثل جناحهای سیاسی ویا تیم های فوتبال مثل قرمز وابی.چون هر جناح ویاتیم گروه مقابل دارد وهریک از طرفها طرف مخالف دارد واین موضوع از ارزش ملی انها می کاهد. (4394068) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۷:۵۰:۰۵
هيچكس با سياست كاري نداره. سياست با ما كار داره- چرا خودتو گول ميزني؟ يكم كتاب بخون. تا بفهمي سياست چيه و توي ايران همه چيز با سياست گره خورده (4395575) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۵۰:۵۹
مشایخی هم بزرگ هست و استاد و این القاب را از بتن مردم کسب کرده و ذر رشته هنر بسیار وزین هستند و صاحب حق خدا بهت سلامتی بده (4394092) (alef-11)
 
رسا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۵۴:۳۲
روحانی ساختارشکنی کرد چون نمی‌توانست با برجام رای بیاورد

پایگاه اینترنتی آتلانتیک در تحلیلی مربوط به انتخابات ایران نوشت: اهمیت انتخابات نه در پیروزی روحانی بلکه در شیوه‌هایی است که وی برای دست یافتن به پیروزی مورد استفاده قرار داد. پیروزی هیچ‌یک از دو نامزد عمده از پیش قطعی نبود و انتخابات ریاست جمهوری ایران در زمان حساسی انجام شد که منطقه‌ در خون و آتش است.

آتلانتیک نوشت: در ابتدا تصور نمی‌رفت روحانی بتواند میلیون‌ها ایرانی را به حرکت آورد، بنابراین وی مجبور بود برای رسیدن به پیروزی آن هم یک پیروزی بزرگ، تهاجمی برخورد کند. او روی موضوعاتی تمرکز کرد که از نظر سیاسی تابو و خط قرمز محسوب می‌شدند. او یک مانور سیاسی گستاخانه را انجام داد. با نهادهای روحانی و نیروهای امنیتی درگیر شد.

این پایگاه اینترنتی اضافه کرد: رقبای محافظه‌کار روحانی کمپینی بهتر از آنچه همه انتظار داشتند، به صحنه آمدند و مدیریت کردند.

آنها مدیریت اقتصادی روحانی را زیر سوال برده و روی این نکته متمرکز شدند که او نتوانسته است از مزیت‌های ادعایی امضای برجام به نفع اقتصاد کشور بهره ببرد.

آتلانتیک افزود: روحانی سعی کرد نظر کسانی را جلب کند که فکر می‌کردند چه رای بدهند و چه رای ندهند هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد. بنابراین، این روحانی بود که باید تغییر می‌کرد. برجام نمی‌توانست دوباره او را به مقام ریاست جمهوری برساند. پس باید وعده‌های بیشتری می‌داد مانند لغو تحریم‌های بیشتر علیه ایران. او حتی به انتقاد از اعدام‌های 38 ساله متوسل شد.

... (4394103) (alef-11)
 
روحانی نژاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۱۲:۳۲
لطفا تا انتها بخوانید. احمدی نژاد به طور کامل قابل ستایش نیست بلکه عیبهای زیادی هم داشت. ازش طرفداری هم نمیکنم. اما این بی انصافیه که میبینم برخی ها آزادسازی قیمتها را تقصیر دولت احمدی نژاد می اندازند و در نتیجه اصولگرا ها را مورد هجمه قرار می دهند. قانون هدفمندی یارانه ها یا آزادسازی قیمتها از دولت اول اصلاحات قرار بود اجرایی شود. دلیلش هم سیاستهای عجولانه توسعه ای در دولت سازندگی بود که تورم بالایی به وجود آورده بود. اگر یادتان باشد در دوره احمدی نژاد هم می گفتند اقتصاد نیاز به جراحی داره. در اصل احمدی نژاد میتونست مثل دولت اصلاحات قانون آزادسازی قیمتها را اجرا نکند. اما ترس به دل راه نداد و این قانون را اجرا کرد. مطئمنا هر کسی این قانون را اجرا میکرد بنزین رو از 400 تومن به 1000 تومن میرسوند. همه میدانستیم که این کار منجر به تورم می شود اما تصمیمی بود که مجموعه نظام گرفت و به اسم احمدی نژاد تموم شد. درست مثل برجام که تصمیم نظام بود و به اسم روحانی تموم شد. (4394138) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۱۴:۵۵
متاسفانه ایشان هم مانند خیلی دیگر از هم میهنان عزیزمان در اثر این تبلیغات گمراه کننده به نتیجه رسیدند که اگر کس دیگری به جز اقای روحانی رای بیاورد ایران نابود خواهد شد. ای کاش ایشان به جای تبلیغات به امار های اقتصادی دولت یک نگاه کوچکی می انداختند تا بتوانند از روی واقعیات تصمیم بگیرند. (4394144) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۳۶:۵۲
هنرمندان تا زمانی که وارد بازی های سیاسی نشده اند مردمی هستند وگرنه با این کارها قطعا باعث رنجش گروهی از مردم می شوند

در ضمن زمان انتخابات آمریکا نیز برهی هنرمندان هالیوود گفته بودند که اگر ترامپ رای بیار از آمریکا می روند که نرفتند پس کپی برداری ممنوع

امیدوارم روزی نرسه که آقای مشایخی نتنها از این حرف پشیمان شده باشند بلکه اروزی عکس آن را نیز نکنند (4394213) (alef-11)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۳۸:۲۵
دچار عدم تعادل در رفتار و برخورد هستیم. زیادی به القاب هنر پیشه و خواننده و نوازنده و این حرفها بها میدیم. بقیه حرف و فنون هم اهمیت خودشونو دارن. (4394220) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۵۴:۱۷
آقای روحانی به هیچ وجه قصد تخریب نداشت تا زمانی که کارد به استخوان رسید ولی رقبای ایشون از همون روز اول و مناظره اول تمام هم و غم خود را بر ترور شخصیت و تخریب گذاشتند .

درضمن ادعاهای ایشان باطل و حرفهای آقای روحانی در مورد این عزیزان با سند و مدرک بود . (4394292) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۲:۰۱:۳۷
جناب اقای استاد جمشید مشایخی ضمن احترام ,, ایا بهتر نبود که مانند دیگر هنرمندان پشکسوت و همطراز خود ( و نه هنرمندان جوان تر ) با قضیه انتخابات برخور می کردید و تا این حد از دایره دانایی و عدالت و بیطرفی خارج نمی شدید . (4394308) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۲:۱۴:۱۷
و شگفتا که حتی تحمل ابراز نظر شخصی یک هنرمند پیشکسوت را نیز ندارید. (4394334) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۰۸:۱۵:۴۴
نه که شما تحمل تتلو را داشتید؟! (4409634) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۲:۵۱:۵۰
4 سال ایند هم صبر میکنیم شاید خبر از اصلاح وضعیت مملکت شود و گرنه دوره روحانی از دوره احمدی نژاد مملکت در به عقب تر کشانده اند . (4394428) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۲:۵۳:۵۲
مردم از اقای مشایخی درحد همون چندتا دیالوگی که در فیلم ها میگه بیشتر انتظار ندارند. اشکالی نداره گذاشتیم به پای خامی ایشان درسیاست . تازه اگرهم از مملکت بروند چه اتفاقی می افته؟نکنه فکر کردن مملکت هم به دنبالشان راه می افتاد.خیلی بعضی ها خودشان رو دست بالا می گیرند فکر کردند همه براشون سر ودست می شکونند. (4394433) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۳:۱۵:۰۲
درود بر اعتدال و اصلاحات که تمامی فرهیختگان ایران زمین پیرو و دنباله رو آن هستند. (4394469) (alef-3)
 
طاهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۳:۵۴:۳۵
سلام برمشایخی بزرگ ودرود بر روحانی (4394548) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۳۰:۰۵
حالا کدامیک از حرفهایی که اقای روحانی گفته سیاه نمایی بوده, یعنی خطر از بیخ گوشمان گذشت باید صدقه بدهیم. (4394652) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۵:۱۱:۴۲
بسیاری از مردم پس از فاش شدن ...در مناظره ها با ابشان همنظرند! (4394735) (alef-3)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۵:۴۲:۰۹
تو هنرپیشه خوبی هستی
تو نوازنده خوبی هستی
تو فوتبالیست خوبی هستی
تو شاعر خوبی هستی
تو پزشک خوبی هستی
تو خطیب و واعظ خوبی هستی
تو آموزگار و استاد خوبی هستی
تو راننده خوبی هستی
تو گوینده و مجری خوبی هستی
تو مهندس و طراح خوبی هستی
و صدها توی خوب دیگر ...

اما ای کاش خارج از ویژگی اصلی خود را صاحب فکر قاطع ندانسته و اظهار نظری نشود، اگر هم شد بلد باشیم از کنار آن با عافیت بگذریم. (4394803) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۵:۵۲:۱۳
بیاد داشته باشید که پیش بینی کرده ایم که آقای روحانی و اغلب وزرایش پس از انقضای ریاست و وزارتشان جلای وطن نموده و در کشورهای اروپائی و آمریکا زندگی خواهند کرد مثل مهاجرانی و بقیه و
چون هم پول کافی برای زندگی مرفه در آنطرف کسب کرده اند و هم فرهنگشان را مطابق با فرهنگ ایرانیان نمی بینند و فرهنگ به اصطلاح مترقی اروپا را بیشتر می پسندند و هم ماموریتشان پایان یافته می خواهند در فضای غیر ماموریتی با آرامش زندگی شادی داشته باشند و قص علیهذا .. (4394814) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۶:۲۰:۴۸
طبق گفته آقای جهانگیری آوار برداری شده پس انتظار میره تو این چهار سال پیش رو به لحاظ اقتصادی رشد چشمگیری کنیم ولی بعید میدونم چون یک توجیه برای چهار سال دیگه هم دارن که به شما قول میدم خیلی تکرارش میکنن و اون این جمله کذایی معروف"نمیذارن کار کنیم" (4394872) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۸:۲۸:۱۶
آقای مشایخی ما اگر توانش را داشتیم همین الان از کشور میرفتیم فقط به یک دلیل کشور عرضه برخورد با فساد مالی را ندارد. (4395037) (alef-3)
 
فاطما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۹:۰۷:۲۸
خدارا شکر روحانی رییس جمهور ماست و نگرانی بیهوده است (4395093) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۹:۳۱:۵۹
بنده شخصا هم همین تصمیم را داشتم
واقعا ایران دیگر جای زندگی نبود (4395120) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۲۰:۰۵:۲۳
من پزشک فوق تخصص هم میرفتم چرا؟در جامعه ای که مردم با انتخابشان بدبختی را برگزیدند هر گونه خدمت چه با پول چه خیریه اشتباهست (4395170) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۰۸:۱۷:۴۴
خودتو رنگ کن!!

همه میدونن که ایران بهشت پزشکان هست

چون بیشترین پول را میگیرند و کمترین تعهد کاری و اخلاقی را دارند! (4409638) (alef-3)
 
سعید
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۲۳:۰۸:۰۶
آقای جمشید مشایخی در سالهای نه چندان دور در مورد پرستاران عباراتی بکاربردند و متاسفانه مجبور به عذرخواهی از ایشان شدند در مورد آقای رضا عطاران نیز سیاه نمایی مبالغه آمیز ی کردند شک نکنید این بار هم شر منده خواهد شد (4395352) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۹:۳۷:۱۳
اگه صداو سیما کاملا بی طرف عمل کنه نصف مشکلات حل میشه
صدو سیمای ما ...... ما تکرار نخواهد شد (4395688) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۲۳:۳۹:۵۸
آهن سرد نکوبید، بهتر است همکاری کنیم تا ایران به جائی برسد که نه مشایخی برود ونه پروفسور سمیعی و نه متخصصین شاغل در ناسا نه دختر من و نه پسر شما حکومتها مردم را گرد شمع وطن گرد می آورند یا پراکنده می کنند و نه اشخاص،... (4397158) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.