توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486250
خبرنگار فرانسوی بر اثر انفجار موصل کشته شد
تاریخ انتشار : شنبه ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۵
خبرنگار تلویزیون فرانسه که بر اثر انفجار مین در شهر موصل زخمی شده بود، به‌دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داده است.

به گزارش مهر، ورونیک روبرت خبرنگار تلویزیون فرانسه که اوایل هفته گذشته بر اثر انفجار مین در شهر موصل زخمی شده بود، به‌علت شدت جراحات، جان باخته است.

دو همکار دیگر این خبرنگار فرانسوی نیز پیش از این در این انفجار کشته شده بودند. روبرت در بیمارستانی در بغداد تحت عمل جراحی قرار گرفت و سپس برای ادامه درمان به فرانسه منتقل شد ولی بر اثر شدت جراحات کشته شده است.

در انفجار دوشنبه گذشته در شهر موصل عراق، استفن ویلنیو همکار فرانسوی و بختیار عداد خبرنگار کرد کشته شدند. ساموئل فوری خبرنگار چهارم که همراه با آنها بوده، کمی زخمی شده است.

روبرت 54ساله خبرنگار باسابقه جنگی بوده که اخبار خاورمیانه را پوشش می‌داده است. این خبرنگاران تلویزیون فرانسه، نیروهای ویژه عراقی را در جریان جنگ موصل همراهی می‌کرده‌اند.

بر اساس آمارهای سازمان خبرنگاران بدون مرز، با کشته شدن روبرت تعداد خبرنگارانی که از سال 2014 تاکنون در عراق کشته شده‌اند به بیش از 29 نفر رسیده است.
 
کلمات کلیدی : خبرنگار فرانسوی+انفجار موصل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.