توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506752
با بازماندگان شهیدان رجایی و باهنر آشنا شوید + شجره‌نامه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۸
با انفجاردفتر نخست وزیری در ۸ شهریور سال ۶۰، محمدعلی رجایی دومین رئیس جمهور ایران و محمدجواد باهنر نخست وزیر او همزمان به شهادت رسیدند.

یه گزارش خبرآنلاین، اگرچه اين روزها علي مطهري و محمدمهدي مفتح فرزندان شهيدان مطهري و مفتح نماينده مجلس هستند، محمدمهدي تندگويان فرزند شهيد تندگويان عضو شوراي شهر تهران بود و ... اما نام و نشاني از فرزندان شهيد رجايي و باهنر در تارک سياسي کشور نيست. شايد چون نه همچون محمدرضا عارف فرزند رئيس فراکسيون اميد مجلس ادعايي درباره "ژن خوب" دارند، نه همچون نوادگان امام خميني و فرزندان هاشمي رفسنجاني وصلت سياسي کردند و نه حتي تمايلي براي حضور در رقابت‎هاي سياسي و يا حضور در پست‎هاي مملکتي داشتند.

در بي رغبتي پيوند خانواده شهيد رجايي با رجال سياسي کشور همين بس که پس از شهادت آن مرحوم، همسرشان عاتقه صديقي تمايلي نداشتند که دخترانشان با خواستگاران سياسي‎شان ازدواج کنند و تنها پسرش "کمال" نيز عموما خود را با نام خانوادگي مادرش معرفي مي‎کند.

فرزدن شهيد باهنر نيز عموما حضور در مجامع علمي را بر رفت و آمدهاي سياسي ترجيح داده‎اند. "ناصر باهنر" بزرگترين فرزند شهيد باهنر دکتراي ارتباطات دارد و از اعضاي هيات علمي دانشگاه امام صادق است. دو دخترش "نهضت" و "ندا"، پزشک و دندانپزشک هستند و کوچکترين فرزندش "ميثم" که بيش از خواهرها و برادرش شبيه پدر است، فوق ليسانس هوافضا دارد.

در دو تصوير ذيل شجره‎نامه خانوادگي شهيدان رجايي و باهنر را مشاهده کنيد. 
کلمات کلیدی : شهید رجایی + شهید باهنر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.