توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506851
فعالیت عینک سازان تجربی، منطبق بر استانداردهای وزارت بهداشت است؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳
عضو هیئت علمی گروه اپتومتری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: فعالیت عینک سازان تجربی به دلیل عدم کسب مجوزهای لازم، فاقد استانداردهای مورد تایید وزارت بهداشت است.

به گزارش ایسنا، سید رفیع حسینی افزود: مجوز عینک سازان تجربی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می‌شود؛ در حالیکه  فردی با تحصیلات اپتومتری برای فعالیت در حیطه عینک سازی باید از جانب وزارت بهداشت و بر طبق استانداردهای تعریف شده، مجوز دریافت کند.

وی با تاکید بر ضرورت انجام کار تخصصی برای تجویز عینک تصریح کرد: کارشناسان اپتومتری با توجه به اندوخته‌های علمی در ارائه یک عینک استاندارد که شامل نوع و طرح فریم عینک و همچنین نوع  عدسی با توجه به نیاز بیمار، می‌توانند به بیماران کمک کنند و از آسیب‌های احتمالی عینک‌های غیراستاندارد جلوگیری کنند.

حسینی همچنین با بیان اینکه اولین سطح مراقبت‌های چشمی توسط اپتومتریست‌ها صورت می‌پذیرد، گفت: تشخیص تنبلی چشم، درمان انحرافات غیرفلجی چشمی، تجویز عینک و ساخت و ارائه عینک طبی از جمله فعالیت‌های حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان اپتومتری است.

وی ابراز امیدواری کرد که با توجه به آرای دیوان عدالت اداری در خصوص موسسات ساخت وارائه عینک طبی مبنی بر اینکه این موسسات زیر مجموعه وزارت بهداشت بوده و مجوزهای این موسسات از طریق وزارت بهداشت صادر می‌شود، وزارت صنعت، معدن و تجارت در امور موسسات ساخت و ارائه عینک طبی تعامل بیشتری داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : عینک آفتابی + سلامت چشم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.