توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452653
ادعاهای تازه نماینده آمریکا در سازمان ملل علیه ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۴
مهر نوشت: نماینده آمریکا در سازمان ملل بار دیگر با تکیه بر ادعاهای ایران هراسانه خود مدعی شد که یافتن راه حل سیاسی بحران سوریه در گرو بیرون کردن ایران و گروه های وابسته به آن از این کشور است!

به گزارش رادیو اروپای آزاد، «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، بار دیگر ادعاهای بی اساس دولت واشنگتن را در قبال ایران تکرار کرد.

وی بعد از صحبت های «استفان دیمیستورا» نماینده سازمان ملل در امور سوریه که خلاصه ای از مذاکرات ژنو ۴ را در خصوص حل بحران سوریه ارائه داد، خطاب به خبرنگاران گفت: آمریکا به طور قطع از تلاش های دیمیستورا، روند سازمان ملل در حل بحران سوریه و همچنین مذاکرات ژنو حمایت می کند و خواهان تداوم آنها است.

هیلی بدون اشاره به نقش آمریکا و متحدانش در ایجاد بحران سوریه مدعی شد: در حال حاضر همه تمرکز بر روی یافتن راه حل سیاسی است و این در اصل به معنای آن است که سوریه دیگر نمی تواند پناهگاه امنی برای تروریست ها باشد. ما باید از بابت بیرون کردن ایران و ایادی وابسته به آن از سوریه اطمینان خاطر پیدا کنیم. در حال پیشروی به سمت هدف خود، باید اطمینان پیدا کنیم که امنیت مرزها و متحدانمان نیز تامین می شود.

هیلی از پاسخ به این سوال که آیا دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، کناره گیری «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه از قدرت را (به عنوان پیش شرط) خواستار است یا خیر، طفره رفت.

گفتنی است دیمیستورا تاریخ آغاز دور بعدی مذاکرات ژنو را ۲۳ مارس (۳ فروردین) اعلام کرد و در بیان دستاوردهای مذاکرات ژنو ۴ گفت: ما انتظار معجزه نداشتیم و در واقع، معجزه ای هم رخ نداد. اما، دستاوردهایمان بسیار بیشتر از آن مقداری بود که بسیاری از مردم تصور می کردند؛ از جمله آنکه هیچکس میز مذاکره را ترک نکرد و همه باقی ماندند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + سازمان ملل + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.