توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489653
قطر ممنوعیت حمل لپ تاپ در پروازهای به مقصد آمریکا را برداشت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۸
شبکه خبری الجزیره از رفع ممنوعیت حمل لپ تاپ و لوازم الکترونیکی در کابین مسافران هواپیماها به مقصد آمریکا از سوی هواپیمایی قطر خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای شبکه خبری الجزیره، قطر از فهرست کشورهایی که با ممنوعیت حمل لپ تاپ در پروازها به مقصد آمریکا بود،‌ خارج شد.

به نوشته الجزیره، هواپیمایی قطر امروز در اطلاعیه ای اعلام کرد که در همه پروازهایی که از فرودگاه بین المللی «حمد» به مقصد آمریکا انجام می شود، حمل همه انواع لوازم الکترونیکی شخصی در هواپیما مجاز است.

آمریکا از ماه مارس سال جاری میلادی ممنوعیت حمل تجهیزات شخصی الکترونیکی از جمله لپ تاپ و تب لت را به پروازهایی که از 8 کشور مسلمان به مقصد آمریکا انجام می شود، اعمال کرد.

این ممنوعیت که به دنبال اخباری مبنی بر توانایی داعش در جاسازی بمب در تجهیزات الکترونیکی شخصی مطرح شد، شامل فرودگاه هایی در کشورهای مصر، مراکش، اردن، امارات متحده عربی، عربستان سعودی، کویت، قطر و ترکیه بود.

رفع این ممنوعیت از سوی قطر در حالی اعلام می شود که جمعه گذشته وزیر حمل ونقل قطر اعلام کرد که این کشور با تمهیدات جدید امنیتی آمریکا که شامل ممنوعیت حمل لپ تاپ در کابین مسافران نیز می شود، موافقت خواهد کرد.

هیچ کدام از مقام های قطری و آمریکایی هنوز توضیحی درخصوص چگونگی رفع این ممنوعیت از سوی آمریکا نداده اند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + امنیت آمریکا + ممنوعیت لپ تاب + قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.