توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445552
تیتر جنجال برانگیز مجله ایرلندی در مورد ترور ترامپ: «چرا که نه؟»+عکس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶
مجله فرهنگی سیاسی ایرلندی به نام «ویلج» جلد شماره فوریه ۲۰۱۷ خود را به تصویری جنجالی مربوط به ترور ترامپ اختصاص داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجله ایرلندی «ویلج» در شماره فوریه ۲۰۱۷ خود به موضوعاتی پرداخت که به خاطر آنها دونالد ترامپ را مستحق ترور شدن می‌ داند.

به اعتقاد، هیئت تحریریه این مجله مشهور ایرلندی، رئیس‌ جمهور کنونی آمریکا یک فرد پارادوکسیکال، متکبر، مملو از نفرت، ضد محیط زیست، دروغگو، قلدر، زن ‌ستیز، و بی‌ تربیت است.

این مجله در ادامه نوشت: ترامپ، هم ‌اکنون در قویترین کشور نظامی جهان قدرت را در دست دارد و با توجه به شخصیتی که وی دارد و امکانات نظامی که در اختیار آمریکاست، می‌ توان بروز هر جنگی را از این فرد متوقع بود. وی با صدور دستور اجرایی ضدمهاجرتی علیه ۷ کشور، نشان داد که ناقض توافقات ژنو است. رئیس جمهور جدید آمریکا به هیچ قاعده بین‌المللی پایبند نیست. پیمان ترانس پاسیفیک را ملغی نمود، مکزیک را تهدید و مجبور به ساخت دیوار مرزی کرده، و از فروپاشیدن اتحادیه اروپا استقبال کرده است.

ویلج، با حماقت ‌بار خواندن اقدامات اخیر ترامپ مبنی بر قطع بودجه برخی سازمان‌های بین‌المللی و تجدیدنظر در همکاری با برخی کشورها، این اقدامات وی را بسیار عجیب خواند.

این مجله به دیگر اقدامات حماقت ‌بار ترامپ نیز اشاره کرد: ترامپ، اعلام کرده که در نشست تغییرات جوی پاریس شرکت نمی‌ کند و تهدید کرده که معادن زغال سنگ و خطوط لوله کربن را دوباره راه‌اندازی می ‌کند، تمامی منابع مربوط به رسیدگی به تغییرات جوی را از وب سایت‌های دولت خود حذف نموده و افرادی را بر سر کار گذاشته که دشمن اول محیط زیست هستند که از آن میان می ‌توان به رئیس سازمان محیط زیست آمریکا اشاره کرد. او آنقدر احمق است که نمی‌ داند اگر بشر نتواند سطح گرمای روزافزون زمین را کنترل کند، شاهد پایان تلخ بشر و تمدن‌ها خواهیم بود.

مجله ایرلندی در نتیجه ‌گیری اینچنین نوشت: ما با بدترین فرد ممکن در قوی ‌ترین جایگاه سیاست بین‌الملل روبرو هستیم که هر آینه می ‌تواند فاجعه بیافریند. یک بار خود ترامپ هیلاری کلینتون را در لفافه به خاطر عدم حمایت‌اش از فروش داخلی سلاح مستوجب ترور دانست. همچنین در طی مراسم تحلیف وی، شائبه و شایعه ترور شدن‌اش دهان به دهان می ‌چرخید و حتی پیشنهاد ترورش از سوی یک خواننده زن و برخی شهروندان آمریکایی مطرح شد. شاید فرجام این فرد که با شعار «دخلش را بیاورید» (Take him out) باد به غبغب انداخته، عمل «ستمگرکشی» (ترور شخصیت‌های دیکتاتور) باشد که در طی تاریخ از سوی فلاسفه و اندیشمندانی چون سیسرون، جان سالیسبوری، لوتر، زوئینگلی، و کالوین تایید و پیشنهاد شده است.

ویلج، با حمایت از نظریه «توماس آکوئیناس» در رابطه با اینکه ترور‌کننده یک دیکتاتور مستحق پاداش است؛ در پایان نیز می‌ نویسد: به هر حال قانون طبیعی ثابت خواهد کرد که دموکراسی راه خودش را پیدا می ‌کند و طبق فلسفه فایده‌گرایی، واکنش به یک ترور می‌ تواند اساس دموکراسی را به مخاطره بیاندازد. نظریه‌های حقوق بشری، به شدت ترور ترامپ را عملی اشتباه می ‌دانند و حتی به حقوق انسانی چنین فردی مثل حق حیات احترام می ‌گذارند. در هر صورت، ترور ترامپ عملی کاملا اشتباه بوده و می‌ تواند بانی آن چه شخص و چه یک نهاد یا تفکر باشد را بی‌اعتبار، مخدوش، و منزوی سازد.
http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1395/11/25/5846839_418.jpg
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ، ترور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.