توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 385054
وزیر دفاع: نیازی به سامانه S۴۰۰ نداریم/آمریکا برای نابودی داعش فقط حرف می‌زند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸
وزیر دفاع با بیان اینکه در ۳ سطح برای تامین پدافند و امنیت هوایی کشور سیستم تولید می‌کنیم، ‌گفت: کاستی‌هایی ‌در برد بلند داشتیم که خرید سیستم اس ۳۰۰ برای رفع این نیاز بود و دیگر نیازی برای خرید سیستم S۴۰۰ نداریم.

به گزارش تسنیم، سردار حسین دهقان دقایقی پیش ‌پس از حضور در اصفهان در نشست خبری اظهار داشت: هفته دولت فرصتی برای مسئولان اجرایی کشور است تا ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های دولت، ‌اقدامات انجام شده در استان‌ها را ارزیابی و‌ نقایص را شناسایی ‌و با تمرکز در خدمت به مردم، برای توسعه ملی تلاش کنند.

*مشکل اقتصاد، اشتغال و بیکاری و رکود در فضای کشور وجود دارد
وی با بیان اینکه توفیق خدمتگزاری به مردم نصیب مسئول شده و دولت این توفیق را قدردان است که پاسخ آن را به مردم می‌دهند، افزو‌د: مشکل اقتصاد، اشتغال و بیکاری و رکود در فضای کشور وجود دارد و تلاش دولت بر این بوده که این مسئله را کنترل کنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی خاطرنشان کرد: باور بر این است که مشکلات معیشتی مردم بالاست و ما نیاز به این داریم که از رکود خارج شویم و زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم کنیم، در سال باید ۷۵۰ هزار فرصت شغلی را ایجاد کنیم تا بتوانیم سطح بیکاری را حفظ کرده و اجازه افزایش ندهیم.

وی تصریح کرد: استان اصفهان به دلیل صنعتی و کشاورزی بودن به صورت کلی هم ظرفیت به کارگیری بالایی را دارند هم با توجه به گذشته خوب مردم این استان در حوزه‌های مختلف نباید از بیکاری رنج ببرند.

*امیدواریم با رفع مشکلات شاهد رونق در سطح کشور باشیم
سردار دهقان بیان کرد: در اصفهان و کل کشور با سیاست‌هایی که دولت در پیش گرفته تا واحدهای تولیدی به خوبی فعالیت کنند، این در حالی است که برخی از آنها با مشکلات نقدینگی مواجه هستند که قرار بر این شده تا با کمک دولت برخی از واحدهای تولیدی فعالیت خود را به بهترین نحو به کار خود ادامه دهند و با رفع مشکلات شاهد رونق در سطح کشور باشیم.

وی گفت: در اصفهان مشکل جدی آب را داریم و دولت تا کنون ۲ بار جلسات شورای عالی آب را برگزار کرده تا با انجام مصوبات نگرانی کمبود آب را در اصفهان رفع کنیم تا فضای روحی و روانی خوبی به وجود آید، اصفهان به زاینده‌رود شناخته می‌شود و این شهر نیاز به زاینده‌رود دارد.

*اگر هر شناور بیگانه‌ای وارد آب‌های ‌ایران شود مقابله می‌کنیم
وزیر دفاع و پشتیبانی در پاسخ به سئوالی درباره نزدیک شدن قایق‌های تندرو ایران به ناو آمریکایی اظهار داشت: تامین امنیت کشور در دریا و در خلیج فارس به عهده واحدهای دریایی ماست و به طور طبیعی برای نظارت بر تردد و شناروهای بیگانه این قایق دائم در حال پایش تحولات هستند و به طور طبیعی این در آب‌های سرزمینی خود ما صورت می‌گیرد، اگر هر شناور بیگانه‌ای وارد آب‌های ما شود به آن‌ها اخطار و اگر تجاوز باشد مقابله می‌کنیم.

وی در پاسخ به سئوالی درباره حضور هواپیماهای هوایی روسی در پایگاه همدان افزود: در فعالیت‌های ضدتروریستی با روس‌ها به ارتش سوریه کمک می‌کنیم و به طور طبیعی برای تسهیل فعالیت در این مسئله از واحدهای هوایی روسیه در حمایت از عملیات‌های زمینی در سوریه استفاده می‌کنیم، برای تسهیل در این اقدام پایگاه هوایی همدان را در اختیار آن‌ها قرار داده‌ایم، البته پایگاه‌های هوایی در سوریه در اختیار روس‌ها قرار دارد اما در عملیات‌های ویژه برای تسهیل در کاهش زمان ما پایگاه هوایی همدان را در اختیار هواپیماهای روس قرار می‌دهیم.

*تا مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین را رصد می‌کنیم
سردار دهقان در پاسخ به سئوالی درباره دستاوردهای هوافضا خاطرنشان کرد: در بحث هوا فضا دو اقدام اساسی و جدید را داشته‌ایم، نخست تأسیس پایگاه پرتاب عامل‌های ماهواره است که با توان داخلی طراحی و همه تجهیزات تولید و مستقر شده و در منطقه نظیر آنها نیست و می‌توانیم تا مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین را رصد کنیم.

وی در پاسخ به سئوالی درباره تولید هواپیما در هسا تصریح کرد: در مسئله تولید هواپیما در هسا ۳ سرمایه اصلی در عرصه تولید پرنده‌ها نیاز داریم‌ نخست نیروی انسانی و متخصص است که قادر به طراحی پرنده‌های مختلف و مهندسین ساخت آن است، دومین بحث زیرساخت‌ها و فضاهای در اختیار ما‌ست که تعداد سالن‌های صنعتی ما بی‌نظیر است و سومین آن نیز بحث ماشین‌ها برای تولید هواپیما‌ست.

*تولید بالگرد ‌بدون محدودیت در دستور کار قرار است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان کرد: یکی از تولیدات آن هواپیمای مسافربری بود که یک نقص فنی وجود داشت که سبب شد تداوم تولید این هواپیما برای مسافربری را توقیف کنیم و پس از رفع این مشکلات تولید این هواپیما در دستور کار قرار دارد، تولید بالگرد ‌بدون سرنشین نیز بدون محدودیت در دستور کار قرار است.

وی گفت: در تولید هواپیما و بالگرد نیز باید سفارش داشته باشیم تا برای تولید آن اقدام کنیم و در دیگر موارد نیز نیاز کشور را به خوبی تامین می‌کنیم و بیش از ظرفیت تولید نمی‌کنیم.

*اگر با کاهش فعالیت روبه‌رو باشیم، ظرفیت انسانی را کاهش می‌دهیم
سردار دهقان در پاسخ به سئوالی درباره تهدید به اخراج هزار نفر از کارکنان هسا و وضعیت آنان اظهار داشت: به میزانی که کار و فعالیت داشته باشیم همکاران خود را در اختیار داریم و اگر با کاهش فعالیت روبه‌رو باشیم، ظرفیت انسانی را کاهش می‌دهیم، ما اخراج نمی‌کنیم و برای زندگی معیشتی آن‌ها از آنان مراقبت می‌کنیم که به زندگی آنان آسیبی نرسد و در زمان نیاز مجدد آن‌ها را به کار می‌گیریم.

وی در پاسخ به سئوالی درباره همکاری وزارت دفاع برای گسترش فرودگاه اصفهان افزود: مسئله مهم در پروژه فرودگاه این است که نیروهای مسلح در بهترین نحو از پروژ‌های ملی حمایت کرده و کمک می‌کنیم تا در مسائل ملی بیشترین کمک را داشته باشیم.

*بودجه دفاعی امسال بهتر از سال گذشته می‌شود
وزیر دفاع و پشتیبانی در پاسخ به سئوالی درباره وضعیت بودجه دفاعی کشور و اختلاف نظرهای میان مجلس دولت خاطرنشان کرد: در ۳ سال گذشته در دولت به طور معمول بودجه نیروهای مسلح افزایش قابل قبولی را داشته و آنچه در اختیار می‌گیریم نیازهای ما را رفع می‌کند، اما برای افزایش ظرفیت کاستی‌هایی را داریم، اختلافی میان دولت و مجلس نیست و اصلاحیه‌ای برای مجلس ارسال شد که آن نیز رفع و مشکلی نداریم، بودجه امسال بهتر از سال گذشته می‌شود.

وی در پاسخ به سئوالی درباره خرید سامانه اس ۴۰۰ از روسیه تصریح کرد: ما در ۳ سطح برای تامین پدافند و امنیت هوایی کشور سیستم تولید می‌کنیم، کاستی‌هایی را در برد بلند داشتیم که خرید سیستم اس ۳۰۰ برای رفع این نیاز بود و دیگر نیازی برای خرید سیستم دیگری نداریم و می‌توانیم رفع نیاز خودمان را تولید کنیم.

*آمریکا علیه داعش اقدامی انجام ندا‌ده و تنها حرف می‌زند‌
سردار دهقان در پاسخ به سئوالی درباره تحلیل خود از جنگ سوریه و اینکه آیا این کشور تقسیم می‌شود، بیان کرد: تقسیم سوریه به نفع هیچکس نیست و همه به این جمع‌بندی رسیده‌اند، در گذشته این ایده وجود داشت که ساقط کردن نظام سوریه گامی برای بهبود صلح در منطقه است به این دلیل که برخی سوریه را حامی مقاومت و مقاومت را عامل ناامنی در منطقه می‌دانستند که این مسئله یا جنگ لبنان و فلسطین نقض و این اقدامات به نتیجه نرسید.

وی با بیان اینکه نظام سیاسی سوریه متکی به اراده مردم پایدار بوده و از کشور خود دفاع می‌کند، گفت: حضور افرادی تندرو فضایی را در سوریه به وجود آورده که از کشورهای مختلف وارد سوریه شدند و با نام داعش سعی در گسترش سیطره خود داشتند تا سرزمینی برای خود مانند اسرائیل داشته باشند، این جریان تندرو قرار بود منافع آمریکا و امنیت اسرائیل را تضمین کند اما ابعاد این جریان از جغرافیای سوریه و عراق فراتر رفت و همه جهان را متأثر کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروای مسلح اظهار داشت: همه کسانی که نگران صلح و امنیت هستند اراده‌ای جمعی را برای حل مسائل سوریه شکل داده‌اند تا داعش را نابود کنند، البته آمریکا در این زمینه تنها حرف زده و در عمل هیچ اقدامی به ضرر داعش صورت نداده، ایران به عنوان نخستین کشور وارد عمل شد و پس از آن نیز روسیه به میدان آمد و دیگر کشورها نیز پیام این مسئله و صلح در منطقه را برای سوریه دریافت کرده‌اند و برای تامین امنیت منطقه نیز بسیاری از کشورها آمادگی دارند.
 
کلمات کلیدی : دهقان، داعش، سامانه اس 300، بودجه دفاعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.