توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474316
تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در مجلس کلید خورد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۸
عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن، از بررسی تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه ها در نشست هفته جاری کمیسیون اقتصادی خبر داد.

سید جواد حسینی کیا در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به تقاضای تعدادی از نمایندگان مجلس برای تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه ها، گفت: کمیسیون اقتصادی بررسی تقاضای تحقیق و تفحص را در دستور کار نشست هفته جاری خود قرار داده است، چراکه بنابر درخواست متقاضیان که بنده نیز یکی از این افراد هستم، ابهاماتی در بخش درآمدی و هزینه ای وجود دارد، که باید روشن و شاف سازی شود.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قیمت حامل های انرژی افزایش یافته و بخشی از دهک های پردرآمد حذف شده اند، افزود:تراز افزایش قیمت حامل های انرژی و حذف دهک های پردرآمد با میزان پرداخت یارانه به بخش تولید و دهک های کم درآمد با یکدیگر همخوانی ندارد، لذا برای شفاف سازی چگونگی هزینه کرد منابع هدفمندی مسئولان سازمان هدفمندسازی یارانه ها باید در مجلس پاسخگو باشند.

عدم تطابق بین افزایش قیمت حامل های انرژی و پرداختی یارانه ها
حسینی کیا ادامه داد:قیمت بنزین، آب، برق و گاز گران شده است و برخی دهک های بالای درآمدی حذف شده اند، اما  یارانه دهک های پایین درآمدی افزوده نشده است، لذا باید مشخص شد که این عدم تطابق ناشی از چیست.

وی با اشاره بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه ها با حضور نمایندگان متقاضی و مسئولان سازمان در کمیسیون اقتصادی یادآور شد:اگر مستندات و ادله مسئولان سازمان قانع کننده نباشد، طرح پس از تصویب در کمیسیون اقتصادی باید در صحن علنی بررسی و رای گیری شود.

علل افزایش قیمت بی رویه قیمت حامل های انرژی؛محور تحقیق و تفحص
این نماینده مردم در مجلس دهم در تشریح محورهای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه ها، افزود: بررسی عدم اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، علل افزایش قیمت بی رویه قیمت حامل های انرژی، چگونگی هزینه کرد منابع هدفمندی و سایر مباحث مرتبط با موضوع هدفمندسازی یارانه ها از محورهای تحقیق و تفحص است.

عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:آقایان جبار کوچکی نژاد، سید علی ادیانی، نادر قاضی پور، مجتبی ذوالنوری، سیدمحمدباقر عبادی، سید جواد حسینی کیا، ذبیح الله نیک فر لیالستانی، جهانبخش محبی نیا و اکبر رنجبرزاده تقاضاکنندگان طرح تحقیق و تفحص هستند.
 
کلمات کلیدی : تحقیق و تفحص+سازمان هدفمندسازی یارانه ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.