نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494017
مشاور ترامپ: برجام به نحوی که می‌خواهیم ایران را تحت فشار نمی‌گذارد
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۷
مشاور امنیت ملی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در نشست امنیتی سالانه موسسه اسپن (ASPEN) با تاکید بر اینکه اختلاف واشنگتن و تهران به طور عمده خارج از چارچوب برجام تعریف می‌شود، گفت: این توافق به نحوی که ما می‌خواهیم ایران را تحت فشار نمی‌گذارد.

به گزارش ایرنا، «توماس بوسرت» افزود: ترامپ صریحا گفته است که برجام برای ما توافق بدی است و به همین جهت ایران هر دلیلی دارد تا به آن پایبند بماند.
بوسرت ادامه داد: این به نفع ایرانی‌ها است تا به توافقی پایبند باشند که آن‌ها را به نحوی که ما می‌خواهیم تحت فشار نمی‌گذارد.

وی در پاسخ به اظهارات مجری برنامه در خصوص اینکه آمریکا به وسیله توافق هسته‌ای می‌تواند از عدم دستیابی تهران به بمب هسته‌ای اطمینان یابد، گفت: شما خیلی در این خصوص مطمئن هستید ولی من این چنین نیستم.
بوسرت ادامه داد: امیدوارم که این چنین باشد اما نمی‌توانیم بدانیم که این توافق در انگیزه‌های تهران تغییری ایجاد کرده است یا نه.

مشاور ترامپ در ادامه با طرح اظهاراتی واهی مدعی شد: ایرانی‌ها نه تنها در چارچوب این توافق که در خارج از آن هم عاملان سیاسی بدی هستند.
بوسرت افزود: الگوی رفتاری ایران بیش از چارچوب این توافق ایجاد مشکل می‌کند.

وی با این ادعا که ایران در مفقودی «باب لوینسون» یک مامور سابق سازمان سیا دست داشته است و باید او را آزاد کند، مدعی شد: تهران از به گروگان گرفتن اتباع خارجی همچنان به عنوان یک ابزار و تاکتیک استفاده می‌کند.

بوسرت بدون اشاره به رفتارهای ثبات ‍‌زدایی واشنگتن و حمایت‌های آمریکا از گروه‌های تروریستی در منطقه، با تکرار این ادعای واهی که ایران حامی تروریسم است، گفت: من خواستار ادامه سیاست تحریم و طرح نگرانی‌های ما در خصوص رفتار‌های ایران در چارچوب وسیع‌تری هستم.

مشاور ترامپ با تاکید بر لزوم افزایش تحریم‌های اقتصادی ادامه داد: این تحریم‌ها می‌تواند گسترده و مطابق با رفتار‌های تهران باشد.

این مقام آمریکایی در شرایطی از افزایش تحریم‌ها صحبت می‌کند که آمریکا مطابق با برجام متعهد شده تا از برگرداندن تحریم‌هایی که اعمال آنها را وفق توافق هسته‌ای متوقف کرده است، خودداری کند.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان اخیرا به این لحن مقام‌های آمریکایی واکنش نشان داده و گفته بود که تهران حق خروج از برجام را در صورت نقض عهد آمریکا برای خود محفوظ می‌دارد.

ظریف روز دوشنبه در اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا در خصوص تحریم‌هایی که واشنگتن به بهانه‌های حقوق بشری برضد تهران اعمال می‌کند، گفت: جالب اینکه آمریکا، ایران را به بهانه‌های حقوق بشری هدف تحریم‌هایی قرار داده اما کشورهایی که تا به حال اسم انتخابات به گوششان نخورده است، هم‌پیمان واشنگتن به حساب می‌آیند و هیچ‌گاه تحریم نمی‌شوند.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر عدم عقب نشینی ایران از برنامه موشکی ادامه داد: اگر روزی برسد که آمریکا بخواهد سیاست خود را تغییر دهد، چنان شبکه ای از تحریم‌ها تنیده است که خود در تله آن‌ها گرفتار خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : برجام+ترامپ
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۰:۳۳:۲۱
غلط کرد این مشاور ترامپ!!! (4482866) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.