توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 314214
زائران ایرانی اربعین 17 میلیون دقیقه مکالمه کردند
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با وجود افزایش زائران کربلای معلی جهت حضور در مراسم اربعین حسینی، وضعیت تماس‌های برقرار شده مطلوب بوده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۸
 محمدرضا فرنقی زاد مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: از ابتدای آذرماه، میزان مکالمات تبادل شده از حدود 900 هزار دقیقه در روز به بیش از سه و نیم میلیون دقیقه در هشتم آذرماه رسیده است و در مجموع حدود 17 میلیون دقیقه در طی این هشت روز مکالمه بین دو کشور تبادل شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود یک میلیون و 100 هزار نفر از زائران ایرانی از شماره‌های خود استفاده می‌کنند، ادامه داد: به بیان دیگر، این تعداد از رومینگ استفاده کرده‌اند که طبیعتاً تراکم زیادی بر شبکه اپراتورهای عراقی ایجاد نموده است.

او با تاکید بر اینکه در مجموع وضعیت ارتباطات نسبت به سال گذشته بسیار بهتر شده است، خاطر نشان کرد: بدیهی است همانطور که در مسیرهای ترددی ترافیک ایجاد شده است، علی‌رغم افزایش 10 برابری ظرفیت تبادل ارتباطی دو کشور، باز هم به علت وجود ترافیک در برخی نقاط، ممکن است اختلالاتی در برقراری تماس در داخل خاک عراق وجود داشته باشد که ناشی از عدم وجود زیرساخت‌های کافی اپراتورهای عراقی است.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+زائران ایرانی اربعین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.