توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458314
سروش جمشیدی:«دورهمی» مشهورم کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۵
بازیگر سریال «مرز خوشبختی» گفت: تعداد زیادی از مخاطبان شخصیت قیمت، بچه‌ها هستند و این برایم خیلی جالب است که بچه‌های کوچک هم این کاراکتر را دوست دارند،‌ آنهم به این دلیل که فضا، فانتزی و شخصیت قیمت هم کارتونی است.

«سروش جمشیدی» بازیگر مجموعه تلویزیونی «مرز خوشبختی» به کارگردانی حسین سهیلی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس گفت: اتفاق خوبی که در این مدت برایم افتاد حضور در مجموعه «دورهمی» مهران مدیری بود که باعث شناخته شدنم نزد مخاطب و برنامه‌سازان و پیشنهادهای بسیاری شد. این احتمال را هم می‌دهم که آقای سهیلی زاده من را در «دورهمی» دیده‌اند که پیشنهاد بازی در «مرز خوشبختی» را به من دادند.

این بازیگر با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار حضور در سریالی نوروزی را تجربه می‌کنم، بیان داشت: چند سال پیش در سریال «خروس» سعید آقاخانی بازی کردم که قرار بود نوروز پخش شود، اما این اتفاق نیفتاد و در رمضان پخش شد، امسال در دو مجموعه دورهمی و مرز خوشبختی بازی کردم. از همان ابتدا از من خواستند تا مجد را جدی بازی کنم و کمدی نباشم که تمام تلاشم را در این زمینه به کار بستم. ضمن اینکه وقتی بازیگری در یک نقش خوب می‌درخشد مدام می‌خواهند همان را تکرار کند و من در این مدت پیشنهادهای بسیاری در همین قالب داشتم که قبول نکردم. این موضوع مرا نگران کرد که می‌توانم تفاوت بین نقش جدی «مجد» و کمدی «قیمت» را به تصویر بکشم یا نه و آیا مردم این را باور خواهند کرد؟ اما در این بین تمام تلاشم را به کار بستم و امیدوارم این اتفاق افتاده باشد.

 بازیگر سریال «در حاشیه» درباره شباهت و تفاوت‌های نقش مجد و قیمت نیز گفت: نقشی که در مرز خوشبختی بازی کردم نه شبیه قیمت دورهمی است و نه مثل سایر شخصیت‌هایی است که تا به حال بازی کردم. اما به هر حال این دو نقش را من بازی کردم و شاید شباهت‌هایی از نظر مخاطب داشته باشد. از طرفی شاید به این دلیل که مردم مرا با نقش قیمت دیده و پذیرفته‌اند همچنان این نقش در خاطرشان مانده باشد و هر نقشی از من ببینند مدام قیمت را برایشان تداعی کند و رگه‌هایی از او را ببینند. در هر صورت زمانیکه نقشی را به عهده‌ می‌گیرم سعی دارم تا آن را متفاوت بازی کنم.

بازیگر نقش قیمت در «دورهمی» ادامه داد: نقش «مجد» فردی خیلی جدی و به اصطلاح گوشت تلخ است، اما همانطور که دیدید یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های کمدی این سریال است. البته فضا و موقعیت‌ها کمدی است و من نیز در کمدی موقعیت قرار می‌گیرم. در هر حال به این دلیل که نگاه مردم به من،‌ کمدی است، مطمئنم که این نگاه در تمامی نقش‌هایی که من بازی می‌کنم وجود دارد و آنها مرا بازیگر طنز می‌دانند.

وی ادامه داد: دوست داشتم زمانیکه قرار است مردم اغلب شب‌های نوروز مرا در دو اثر از تلویزیون ببینند، تفاوتی در این دو نقشی که در دورهمی و مرز خوشبختی بازی می‌کنم، وجود داشته باشد. خودم هیچگاه دوست نداشتم که نقشی را تکرار کنم و همیشه به دنبال تفاوتی هر چند کوچک در نقش‌ها بودم که شبیه به یکدیگر نشوند و هنگام بازی در مرز خوشبختی هم من و هم آقای سهیلی زاده مراقب این بودیم که نکند بخش‌هایی از بازی‌ام شبیه به قیمت شود و اگر می‌شد آن را دوباره اجرا می‌کردیم. حتی دوستان که در تدوین مجد را دیده بودند، می‌گفتند شبیه به قیمت نشده است.

این بازیگر افزود:‌ تا زمانیکه قرار است «دورهمی» ساخته شود و قیمت در متن‌ها حضور دارد، دوست دارم تا این نقش را بازی کنم و در هیچ اثر دیگری نمی‌خواهم این کاراکتر را خرج کنم و مطمئنا آقای مدیری هیچگاه بدون دلیل این کاراکتر را ادامه نمی‌دهند که به تکرار بیفتد. اگر هم اثری بی دلیل ادامه دار شود و مخاطب حس کند با دیدن برنامه حالش دیگر خوب نمی‌شود، آن را پس می‌زند و بهتر است که تمام شود. بعد از این دوست دارم تا کمتر کارهای تیپی کال انجام دهم. معمولا بازیگرها در کارهای مهران مدیری تیپی کال هستند و من سعی کردم تا قیمت را به تیپ کاراکتر نزدیک کنم تا برای مخاطب قابل لمس‌تر باشد، چراکه خودم کارهای رئال را بیشتر دوست دارم و مدام بین افراد می‌گردم تا ایده‌ای جذاب از رفتارهایشان پیدا کنم و این فضا را هم تجربه کنم.

 وی در همین زمینه بیان داشت: از طرفی ترجیح می‌دهم تا نقش‌های تیپی کال را برای افراد متخصصی مثل مهران مدیری بازی کنم و به غیر از این این تیپ نقش‌ها را نمی‌پذیرم. حتی تعداد زیادی از مخاطبان شخصیت قیمت، بچه‌ها هستند و این برایم خیلی جالب است که بچه‌های کوچک هم این کاراکتر را دوست دارند،‌ آنهم به این دلیل که فضا، فانتزی و شخصیت قیمت هم کارتونی است و آنقدر این کاراکتر را خوب باور کرده‌اند که بیرون از استودیوی ضبط برنامه مرا نمی‌شناسند. مطمئنم که همین بچه‌ها ده سال دیگر با این کاراکتر نوستالژی خواهند داشت، مثل ما که با اغلب شخصیت‌های خاطره‌ساز دوران کودکی‌مان خاطره داریم.

بازیگر مجموعه «عطسه» گفت: قرار نیست در دورهمی نقش دیگری را بازی کنم و همان قیمت هستم، اما تعدادی از بازیگران تغییر خواهند کرد و از عدم حضور یکی از بازیگران اصلا خوشحال نیستم که این تصمیم عوامل گروه بوده است.
 
کلمات کلیدی : سروش جمشیدی، برنامه دورهمی، مهران مدیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.