نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428317
پروانه اشتغال برای 300 هزارنفر از اتباع خارجی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۱
مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که 300 هزارنفر از اتباع خارجی ساکن در ایران دارای پروانه اشتغال هستند.

محمد اصابتی روز دوشنبه در حاشیه دومین روزاز کنفرانس ملی ایمنی، بهداشت ومحیط زیست در محمود آباد مازندران در گفت و گو با ایرنا افزود : پروانه اشتغال برای اتباع خارجی مقیم ایران صادر می شود که دارای مجوز اقامت رسمی از وزارت کشور باشند.

وی اضافه کرد : پروانه اشتغال برای فعالیت هایی صادر شد که کارگران و جویندگان کار داخل کشور حاضر به انجام آن نیستند و به دلیل نبود کارگر ایرانی طبق درخواست برای کارگران خارجی پروانه صادر شد.

مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت : اشتغال اتباع خارجی بدون دریافت پروانه اشتغال ممنوع است و کارفرمایان در صورت به کارگیری کارگران خارجی جریمه می شوند.

* کاهش 21 درصدی فوتی حوادث کار

اصابتی گفت که براساس آمار پزشکی قانونی فوتی ناشی از حوادث کار در کشور در سال 94 در مقایسه با مدت مشابه آن در سال 93 حدود 21 درصد کاهش داشت.

وی افزود : در سال 93 حدود یک هزار و 800 کارگر در حوادث کار جان خود را از دست دادند که این آمار در سال 94 به حدود یک هزار و 400 نفر رسید.

وی رعایت ایمنی را دلیل اصلی کاهش مرگ ناشی از حوادث کار در سال 94 دانست و گفت که این روند در سال 95 نیز ادامه دارد.

مدیرکل بازرسی کار، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت : باید مقررات ملی مبحث 12 ( اچ اس ای ) به صورت فرهنگ در آید و با برنامه های فرهنگ سازی در سال های اخیر تاثیر زیادی در کاهش تلفات ناشی از کار داشته است.

* بازدارنده نبودن قانون برخورد با متخلفان حوادث کار

مدیرکل بازرسی کار، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قوانین فعلی که برای برخورد با متخلفان حوادث کار وجود دارد، بازدارنده نبوده و این قانون نیز به طور کامل در محاکم قضایی ما اجرا نمی شود.

اصابتی اظهارداشت : در محاکم قضایی صرفا به پرداخت دیه در برخورد با متخلفان اکتفا می شود و این در حالیست که باید سایر بندهای قانون که به خصوص عدم مسوولیت پذیری نیز در صدور حکم لحاظ شود.

کنفرانس ملی ایمنی، بهداشت و محیط زیست از روز گذشته با حضور 700 مهندس ساختمانی از سراسر کشور در محمودآباد مازندران و عصر امروز دوشنبه به کار خود خاتمه می دهد.
 
کلمات کلیدی : اتباع بیگانه + اشتغال + پروانه اشتغال
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۴:۴۹:۲۵
بعد اشتغال ایرانیها چی (4084571) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.