توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416112
افزایش موارد اسلام هراسی و نژادپرستی در آمریکا پس از انتخاب ترامپ
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵
در پی موفقیت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری امریکا، بیش از 700 مورد پرونده مرتبط با اسلام هراسی و اقدامات نژادپرستانه در این کشور ظرف یک هفته ثبت شده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی صباح، مرکز حقوقی "فقر جنوبی" که یک مرکز تحقیقاتی در زمینه نژادپرستی و حقوق مدنی است در گزارشی آورده‌است، پرونده‌های مربوط به نژادپرستی و اسلام هراسی در یک هفته پس از انتخاب دونالد ترامپ، بعنوان رییس جمهوری آمریکا بیش از 700 مورد بوده است.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است که تعداد زیادی گزارش توهین لفظی یا تهدید مسلمانان، یهودیان و برخی اقلیت‌های قومی و مذهبی ساکن آمریکا به دست این گروه مدافع حقوق مدنی رسیده است.

وزارت دادگستری آمریکا در حال بررسی این مساله است که آیا گزارش های اخیر درباره تهدید و توهین لفظی در مدارس و کلیساها ناقض قوانین فدرالی مربوط به جرایم با منشاء انزجار و سایر حقوق شهروندی است یا خیر.

لورتا لینچ، دادستان کل آمریکا روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: بسیاری از آمریکایی ها نگران گزارش های مربوط به جرایم از روی انزجار و توهین های لفظی هستند. اف.بی.آی در حال بررسی این گزارش ها است.

گروه های حقوق مدنی نیز از زمان انتخاب ترامپ درباره حملات به اقلیت ها شامل مسلمانان، سیاه پوستان و لاتین تبارهای ساکن آمریکا هشدار داده‌اند.
 
کلمات کلیدی : اسلام هراسی + نژادپرستی +آمریکا + ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.