توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496015
وزیر بهداشت: بعید میدانم تحریم های جدید اثری بر حوزه درمان داشته باشد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۵
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مردم ایران سال‌ها است که در تحریم هستند، تاکید کرد که تحریم‌های جدید آمریکا هیچ اثری در حوزه بهداشت و درمان نخواهد داشت.

 سید حسن قاضی زاده هاشمی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران و رسانه های استان اردبیل، در پاسخ به سوالی در خصوص تصویب تحریم های جدید آمریکا و تاثیر آن در حوزه بهداشت و درمان بویژه در تامین داروهای مورد نیاز اضافه کرد: در مورد تاثیر تحریم های جدید در حوزه سلامت هیچ نگرانی وجود ندارد.

وی تاکید کرد که در این خصوص با آقای ظریف وزیر امور خارجه صحبت کرده ام و بعید می دانیم که تحریم ها اثری در حوزه بهداشت و درمان داشته باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه به شخصه نگران حوزه سلامت نیستم، بیان داشت: این تحریم ها در تامین داروهای مورد نیاز نیز بی اثر است.

وی در عین حال در خصوص تاثیر بلند مدت این تحریم ها تاکید کرد که اینکه غیر مستقیم اثر بگذارد یا نه باید زمان سپری شود تا مشخص گردد.

قاضی زاده هاشمی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت رسیدگی به مشکلات بهداشتی آب روستاها با توجه به کم آبی در برخی مناطق تصریح کرد: در صورتی که نسبت به استانداردهای ملی تعریف شده مشکل و مغایرتی مشاهده شود، همکاران ما صادقانه اعلام می کنند.

نظارت جدی وزارت بهداشت بر وضعیت آب آشامیدنی
وی تاکید کرد: در این راستا نظارت دقیقی اعمال می شود و ارزیابی بهداشت آب آشامیدنی و حتی تانکرهای آب رسانی بر اساس استانداردهای بین المللی است و در خصوص استانداردها هیچ تردیدی وجود ندارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وزارت بهداشت خود را ایمن مردم می داند و با جدیت بر وضعیت آب آشامیدنی نظارت دارد، افزود: از سویی وزارت نیرو نیز آزمایشگاه مجهز داشته و در این خصوص جدی است.

وی تاکید کرد: اینکه در برخی مناطق کمبود آب داریم و ضروری است این کمبود رفع شود، از اهداف کلی نظام است و از مجموعه اعتبارات وزارت نیرو بخشی نیز به استان اردبیل اختصاص یافته تا نسبت به رفع مشکلات آبی هزینه شود.

اردبیل تا سال ۱۴۰۴ نیازمند ۸۰۰ تخت بیمارستانی است
قاضی زاده هاشمی در خصوص تصمیم این وزارت خانه برای احداث بیمارستان هزار تختخوابی در اردبیل ادامه داد: این موضوع در حد یک طرح مطرح شده و فعلا نمی توان وعده عملی داد تا در صورت عدم تحقق مردم از مسئولان مایوس نشوند.

وی تاکید کرد: تا سال ۱۴۰۴ در اردبیل ۲۰۰ تخت و در استان اردبیل ۸۰۰ تخت مورد نیاز است و هر چند بیمارستان هزار تختخوابی از مدت ها قبل به سازمان مدیریت و برنامه ریزی پیشنهاد شده اما اعتباری برای ساخت ندارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: مذاکراتی برای فاینانس صورت پذیرفته اما فعلا در حد صحبت بوده و عملی نشده است و لازم است مسئولان استانی و مشاور ما پیگیر اجرای این طرح باشند.منبع: مهر
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۰۶:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۰۸:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۰۷:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۰۸:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۲ ۱۶:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۸ ۰۷:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : تحریم ایران+سنای آمریکا+آمریکا+برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.