توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506310
اتحادیه اروپا: انگلیس پس از برگزیت با مشکلات امنیتی-دفاعی روبرو می شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۸
یک مقام ارشد اتحادیه اروپا در حوزه مذاکرات «برگزیت» خطاب به نخست وزیر انگلیس گفت: لندن پس از خروج از اتحادیه اروپا با مشکلاتی در ساختار دفاعی روبرو خواهد شد.

به گزارش مهر، روزنامه فرانسوی «لوموند» به نقل از «میشل بارنیر» نوشت: برگزیت عواقب بسیار سختی، به ویژه در حوزه امنیت و دفاع برای انگلیس خواهد داشت.

موضع گیری این دیپلمات در حالی است که مذاکرات فشرده چهار روزه ای برای فراهم کردن مقدمات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در جریان است. بارنیر در ادامه مقاله خود در این روزنامه فرانسوی نوشت: وزیر دفاع انگلیس دیگر قادر نخواهد بود که در شوراهای وزیران دفاع اتحادیه اروپا شرکت کند، چراکه لندن این اتحادیه را ترک می کند.

وی همچنین این را هم گفت که حوزه تحقیقات دفاعی انگلیس دیگر از بودجه های توسعه ای اتحادیه اروپا بهره مند نخواهد شد.

برخی از کارشناسان گفته های بارنیر را کنایه به «ترزا می» تفسیر کردند که پیش از این گفته بود؛ ضعف ما در رسیدن به یک توافقنامه (توافقی که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را تسهیل کند) بدین معنا خواهد بود که همکاری ما در زمینه مبارزه با جنایت و تروریسم ضعیف خواهد شد. زمانی که این گفته ها از سوی می بیان شد، تحلیلگران معتقد بودند که وی به نوعی قصد داشته تا ترس اروپا از روسیه را برانگیزاند.

در همان زمان و در پاسخ به ترزا می، یک مسئول ارشد اتحادیه اروپا گفته بود که به هیچ وجه اجازه نمی دهد که انگلیس ارائه سامانه های امنیتی و دفاعی خود به اروپا را وجه چانه زنی برای رسیدن به یک معامله بهتر قرار دهد.

به نظر می رسد که گفته های «بارنیر» تاثیر گرفته از حملات تروریستی جدید در لندن و منچستر بوده است. وی البته در انتهای یادداشت خود تاکید کرده که ارتباطات امنیتی به هیچ وجه نباید به کلی از بین رود.

سومین دوره مذاکرات برگزیت در بروکسل آغاز شده و در آن به مسائلی از جمله ایرلند و لایحه برگزیت پرداخته خواهد شد. رویداد خاص یا پیشرفتی برای رسیدن به یک توافق در این دوره چهار روزه انتظار نمی رود.
 
کلمات کلیدی : برگزیت، انگلیس، اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.