توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467017
رودریگو دوترته: رهبر کره شمالی خواهان به پایان رساندن دنیاست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۶
رئیس جمهور فیلیپین از آمریکا خواست تا با خویشتنداری در قبال آزمایش موشکی اخیر کره شمالی، از بازیچه شدن در دستان رهبر این کشور اجتناب نماید.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «رودریگو دوترته» روز شنبه مقامات آمریکا را به خویشتنداری در برابر آزمایش موشکی اخیر کره شمالی ترغیب کرد و از مقامات واشنگتن خواست از اینکه بازیچه رهبر کره شمالی شوند، پرهیز نمایند.

دوترته در اظهارات خود مدعی شد که «کیم جونگ اون» خواهان به پایان رساندن دنیاست.

رئیس جمهور صریح اللهجه فیلیپین همچنین گفت که منطقه آسیای جنوب شرقی به شدت نگران تنشهایی است که در حال حاضر میان آمریکا و کره شمالی وجود دارد و اذعان کرد که هر گام اشتباه یک «فاجعه» به بار خواهد آورد و قاره آسیا نخستین قربانی یک جنگ هسته ای خواهد شد.

دوترته در ادامه گفت که آمریکا، ژاپن، کره جنوبی و چین در حال نزاع با مردی هستند که از پرتاب موشکها هیجانزده و برانگیخته می شود.

گفتنی است رئیس جمهور فیلیپین که در حال حاضر ریاست سازمان «آسه آن» را بر عهده دارد، قرار بود تا اواخر روز شنبه با رئیس جمهوری آمریکا بطور تلفنی گفتگو نماید.

دوترته گفت که وی در این تماس تلفنی از ترامپ می خواهد تا از مواجهه [نظامی] با کره شمالی اجتناب کند.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+آمریکا+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.