توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405718
آلودگی هوای آفریقا کشنده‌تر از سوءتغذیه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۵
نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد آلودگی هوا در آفریقا از سوءتغذیه کشنده‌تر است.

به گزارش ایسنا آمار نشان می‌دهد که هر سال ۷۱۲ هزار آفریقایی قربانیِ بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا می شوند به گونه‌ای که آلودگی هوا در این منطقه از سوءتغذیه، آب آلوده یا کمبود بهداشت قربانیان بیشتری به جا می‌گذارد.

همچنین این مطالعه رشد بی‌وقفه جمعیت شهری آفریقا را با افزایش تعداد مرگ و میرهای زود هنگام ناشی از آلودگی هوا مرتبط دانسته است. "رانا روی" محقق این مطالعه تاکید کرده است: در حالی که آلودگی هوا در آسیا معضل جدی است و به‌خصوص در کشورهای پرجمعیتی همچون چین و هند رشد سریع شهرنشینی، عامل کلیدی در بروز آن است، آفریقا نیز به زودی با بحران اقلیمی و سلامتی مشابه با شرایط موجود در چین و هند روبه‌رو می‌شود.

در فاصله سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۳ سطح آلودگی هوا در آفریقا در مجموع افزایش ۳۶ درصدی داشته است. کشورهایی همچون اتیوپی، آفریقای جنوبی و نیجریه در کنار رشد سریع صنعتی شدن، افزایش آلودگی هوای ناشی از رفت و آمد خودرودها و تولید برق را تجربه کرده‌اند.

 "متیو ایوانز" از دانشگاه "یورک" گفت: در شهرهایی همچون لندن، آلودگی به دلیل احتراق هیدروکربن برای حمل و نقل است اما آلودگی هوا در آفریقا به این شکل نیست بلکه سوزاندن زباله، پخت و پز در فضاهای باز و همچنین وجود میلیون‌ها ژنراتور برقی دیزلی علت آلودگی در این قاره است.
 
کلمات کلیدی : آلودگی هوا+آفریقا+سوءتغذیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.