توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471913
هشدار مقتدی صدر به اروپا نسبت به گسترش تروریسم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۱
رهبر جریان صدر عراق امروز (یکشنبه) از اروپا خواست تا عرصه را بر مسلمانان تنگ نکند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از اینکه نیروهای شر و تندروها کشورهای اروپایی را برای اهداف خاص و سیاست‌هایی که گمان می‌کنند به نفعشان است، تحت کنترل درآوردند با پیروزی طرف‌های میانه‌رو در فرانسه امروز نشانه‌های عقب گرد این موج تندرو آشکار شده است.

مقتدی صدر گفت: شاید مهم‌ترین نتیجه این امر، نه فقط بیرون کردن تندروها بلکه بیرون کردن تمامی اقلیت‌هایی باشد که در کشورهای اروپایی ساکن شده‌اند. حتی بسیاری از کشورهای اروپایی قربانی خودروهای بمب گذاری شده و حملات تروریستی شده‌اند. مساله مهم دیگر این است که میانه‌روها نه فقط در فرانسه بلکه در کشورهای اروپایی به اسلام میانه رو روی باز نشان دهند و در نتیجه نباید عرصه بر مسلمانان و آزاد بودن دین آنها از جمله حجاب و دیگر شعائری که به هیچ وجه ارتباطی با خشونت ندارد، تنگ شود.

وی افزود: ما به عنوان مسلمانان به میانه‌روی و دوری از خشونت گرایش داریم و از کشور فرانسه برای گرفتن دست مردمش به سمت امنیت و صلح و عدم همکاری با گروه‌های اشغالگر که با اسلام خصومت دارند، حمایت می‌کنیم. ما همچنین آماده گفتگوی انسانی، مذهبی و تمدنی با آنها هستیم و فقط هدف از این اقدام، گشودن راهی برای پایان دادن به سلطه تروریستی بر کشورهای ما و کشورهای آنها است تا جهان به دور از اشغالگری و تروریسم و جنگ‌ها و قحطی‌ها که کشورهای جهان سوم را در هم درنوردیده است، زندگی کند.

مقتدی صدر خاطرنشان کرد: در صورتی که تلاش برای دوری از اسلام و خصومت با اسلام ادامه داشته باشد، این امر تنها نتیجه‌اش برای فرانسه و دیگر کشورها گسترش گروه‌های تندرو است و آنها از این واگرایی با روش‌های کثیفی سوء‌استفاده می‌کنند که این روش‌ها هیچ ارتباطی با اسلام اصیل ندارد و این امر آغازی برای گسترش تروریسم در تمامی کشورهای اروپایی خواهد بود. این دعوتی از سوی من به آنها است تا نسبت به گروه‌های اسلام میانه‌رو پیش از آنکه دیر شود، روی باز نشان دهند.
 
کلمات کلیدی : مقتدا صدر + عراق + داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.