توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451618
هزینه یک روز اقامت در سنگاپور چقدر است؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲
سنگاپور در سال ۱۹۶۵ از استعمار بریتانیا بیرون آمد و به استقلال رسید و در حال حاضر یکی از بزرگترین قطب‌های اقتصادی در کشتیرانی و بانک داری است، نسبت به دیگر کشورهای آسیای‌شرقی قیمت‌ها در آن خیلی بالاست و همه چی تقریبا دو برابر جاهای دیگر است.

به گزارش مجله گردشگری، در چند سال اخیر سنگاپور تبدیل به یکی  از زیباترین مقاصد گردشگری شده و خیلی از گردشگران دو روز را در این شهر می‌مانند من که این شهر را خیلی دوست دارم و فکر می‌کنم باید بیشتر از دو روز در آن ماند، کارهای زیادی می‌توانید در این شهر انجام بدهید، به پارک‌های استوایی زیبا بروید، به مرزهای مالزی بروید، غذاهای خوشمزه و ارزان چینی و هندی را امتحان کنید، خرید کنید، به شهر بازی‌هایش بروید، از سواحل زیبا و باغ‌وحش پیشرفته آن دیدن کنید.

هزینه اقامت: هزینه اقامت در این شهر ارزان نیست، اگر به هاستل بروید برای یک اتاق شبی ۱۵ تا ۱۷ دلار سنگاپور باید پول بدهید، بیشتر هاستل‌ها وای فای و صبحانه رایگان دارند و بعضی از آن‌ها حوله و ملافه‌های تمیز رایگان هم بهتون می‌دهند، گرفتن یک اتاق در هتل دو ستاره با امکاناتی مثل سیستم تهویه، حمام شخصی، وای فای رایگان و تلویزیون از حدود ۴۵ دلار سنگاپور شروع می‌شود. بیشتر هتل‌های بزرگ برای هر شب ۸۰ تا ۱۱۰ دلار این کشور را می‌گیرند. در ایربی ان بی هم قیمت اتاق‌های مشترک از ۲۲ دلار برای هر شب شروع می‌شود و هزینه کرایه یک آپارتمان کامل حداقل ۸۵ دلار است.

هزیه غذا: هر نوع غذایی از سراسر جهان بخواهید می‌توانید آن را در سنگاپور پیدا کنید مخصوصا غذاهای چینی و هندی که در این شهر بسیار زیاد هست. برای یک وعده غذای چینی و هندی باید بین ۸ تا ۹ دلار این کشور هزینه بدهید، غذای مخصوص این شهر غذاهای دریایی است و دکه‌های خیابانی غذاخوری‌های ارزانی هستند که در آنجا با شش دلار می‌توانید یک وعده غذای خوشمزه میل کنید. رستوران‌هایی که زیاد رسمی نباشند هم وعده غذایی آن‌ها حول و حوش ۲۰ دلار است، اگر خودتان آشپزی کنید هزینه خرید یک هفته مایحتاج شامل پاستا، سبزیجات، مرغ و دیگر مواد تهیه غذا ۷۵ دلار سنگاپور می‌شود.

هزینه حمل و نقل: اتوبوس و تاکسی در سنگاپور زیاد است اما MRTها همه جای این کشور از شمال و غرب و جنوب و شرق را طی می‌کنند و قیمت بلیت آنها بستگی به مسافتی دارد که سفر کردید. اما به طور کلی هزینه آن چهار دلار می‌شود. گردشگران می‌توانند در یک زمانی خاص سفر نامحدود داشته باشند و هزینه آن برای یک روز 10 دلار، دو روز ۱۶ دلار و سه روز۲۰ دلار است.

هزینه تفریحات: به طور کلی هزینه تفریحات در این کشور زیاد گران نیست مثلا ورود به باغ‌های گیاه‌شناسی و حفاظت گاه طبیعی بوکی تیما مجانیه و هزینه ورود به باغ‌وحش هم ۴۸ دلار است.

در صورتی که در هاستل اقامت کنید، از دست‌فروش‌های محله هندی‌ها خرید کنید، بیشتر غذاها را خودتان درست کنید و از حمل و نقل عمومی استفاده کنید هزینه یک روز اقامت شما در این شهر ۵۵ تا ۸۰ دلار سنگاپور (۴۰ تا ۵۵ دلار آمریکا) است.
 
کلمات کلیدی : گردشگری + سنگاپور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.