نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 381715
رئیس‌جمهور:
باید لحن خود را در نوشته‌ها و روزنامه‌ها آرام‌تر کنیم/حل PMD شبیه معجزه بود/ملت باید بداند که در برجام چه کارهایی کردیم
بخش خبری الف، ۲۵ مرداد ۹۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹
رئیس‌جمهور در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویر احمد گفت: باید بدانیم که به جز بازگشایی ال‌سی و آزاد شدن پول‌ها و فروش نفت در برجام کارهای بزرگ‌تری هم صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد با تبریک ولادت امام رضا(ع) اظهار کرد: کسی در ابتدا باور نمی‌کرد که انقلاب پیروز شود اما امام(ره) نگاه ژرف به آینده داشت و هیچ‌کس غیر از ایشان پیش‌بینی نمی‌کرد
/غرب می‌خواست غنی‌سازی در ایران برچیده شود/ تحریم نظامی دائمی را به تحریم کوتاه‌ مدت تبدیل کردیم/دست خود را به سوی بیگانه دراز
که انقلاب پیروز شود.

روحانی افزود: مردم با دست خالی و با هدایت امام(ره) و البته معجزات پروردگار، انقلاب را پیروز کردند، در حالی که می‌بینیم انقلاب‌های اخیر مانند انقلاب مصر با زمان کوتاه خود چگونه از بین رفتند.

وی در ادامه با اشاره به مسؤولیت‌های که در جمهوری اسلامی داشته است، گفت: برای ساماندهی ارتش، با مشورت و حکم حضرت آقا وارد شدم و معظم‌له بودند که در سال ۵۸ از من چنین کاری را خواستند و بعد هم با نظر آقا، فرماندهی پدافند هوایی را به دست گرفتم و در صدا و سیما و شورای امنیت با شور و مشورت ایشان وارد کار شدم.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به شرایطی که در بدو تشکیل دولت پیش‌رو داشت، اظهار کرد: صبح روز ۲۷ مردادماه ۹۲ که شروع به کار کردم، برای ذخایر مواد غذایی استراتژیک وضعیت خوبی نداشتیم و حتی در برخی از استان‌ها تنها برای سه روز گندم وجود داشت اما از آن وضعیت عبور کردیم به طوری که ذخایر گندم ما در سال ۹۳ به ۶ تا ۹ ماه رسید.

روحانی با بیان اینکه ایران در مقطعی در شرایط خاصی قرار گرفت به طوری که وقتی
رئیس‌جمهور ذخیره گندم را ۱۳ میلیون تن اعلام و بیان کرد: امروز بعد از سه سال شرایط متفاوتی داریم و به گفته وزیر جهاد کشاورزی، تا ۷۰۰ روز ذخایر گندم در سیلوها داریم.
می‌خواستیم نفت بفروشیم، روی یک بشکه نفت هم حساب می‌کردیم، گفت: در آن شرایط یکی از کشورهای بزرگ دنیا به ما می‌گفت ما نفت را برای شما می‌فروشیم اما همان قدرت بزرگ هم حتی نتوانست یک بشکه نفت ما را به دلیل وضعیتی که داشتیم به فروش برساند.

رئیس‌جمهور ذخیره گندم را ۱۳ میلیون تن اعلام و بیان کرد: امروز بعد از سه سال شرایط متفاوتی داریم و به گفته وزیر جهاد کشاورزی، تا ۷۰۰ روز ذخایر گندم در سیلوها داریم.

وی در ادامه با بیان چند مژده درباره برجام گفت: از همان روز اول به تیم مذاکره‌کننده گفتم هدف ما حل تحریم نیست، بلکه موانع تحریم را باید از بین ببریم که یکی از آنها PMD است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه طرف مقابل مدعی بود که فعالیت‌های ما برای ساخت بمب هسته‌ای است و پرونده بزرگی برای ما درست کرده بودند و سال‌ها قطعنامه‌ها علیه ایران تصویب می‌کردند، افزود: آژانس باید می‌گفت از ایران هیچ سؤالی نداریم، اما وقتی ۱۰۰ سؤال مطرح می‌کردند، به دنبال آن ۲۰۰ سؤال دیگر مطرح می‌شد و این تسلسل ادامه داشت.

روحانی با بیان اینکه حل PMD شبیه معجزه بود اشاره کرد: تیم هسته‌ای برای حل PMD مدت ۱۲ سال را پیش‌بینی کرده بود که این معضل بزرگ را پشت سر
روحانی با بیان اینکه حل PMD شبیه معجزه بود اشاره کرد: تیم هسته‌ای برای حل PMD مدت ۱۲ سال را پیش‌بینی کرده بود که این معضل بزرگ را پشت سر گذاشتیم بدون اینکه هزینه‌ای پرداخت کنیم، در حالی که کشور کره‌جنوبی که آمریکا را نیز حامی خود داشت، بهای زیادی پرداخت کرد و عده زیادی از آدم‌های آنها را برای همین موضوع زندان کردند، در حالی که ما اجازه ندادیم چنین اتفاقی برای ما رخ دهد.
گذاشتیم بدون اینکه هزینه‌ای پرداخت کنیم، در حالی که کشور کره‌جنوبی که آمریکا را نیز حامی خود داشت، بهای زیادی پرداخت کرد و عده زیادی از آدم‌های آنها را برای همین موضوع زندان کردند، در حالی که ما اجازه ندادیم چنین اتفاقی برای ما رخ دهد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ۱۲ تا ۱۷ قطعنامه شورا و آژانس را در یک روز لغو کردیم، گفت: اینها به واسطه هدایت‌های مقام معظم رهبری و اقدام خوب دیپلمات‌ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه مبانی تحریم این بود که ۶ یا ۷ قطعنامه فصل ۷ شورای امنیت صادر شده بود که از همه آنها نجات پیدا کردیم، افزود: به هر کشوری که در فصل ۷ شورای امنیت رفته و نجات پیدا کرده یا مثل کشور عراق نابود نشده است، جایزه می‌دهم.

روحانی در ادامه به برخی شرایط دوران تحریم اشاره کرد و گفت: در شرایط تحریم، حتی ناچار به خرید سم برای کشاورزی می‌شدیم، سمی که مؤثر نبود و سلامت مردم را به خطر می‌انداخت و امروز می‌توانیم سموم استاندارد برای محصولات کشاورزی وارد کشور کنیم.

* ملت باید بداند که در برجام چه کارهایی کردیم/ امروز تجهیزات پزشکی را تا ۱۰ درصد قیمت گذشته می‌خریم
رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه کسی نمی‌گوید در برجام برای سلامت مردم چه کاری انجام شد، گفت: تا قبل از آن داروهای بی‌کیفیت وارد می‌شد و تجهیزات پزشکی وارداتی مشکل داشتند، اما امروز بهترین تجهیزات را می‌خریم و تحولی بزرگ در سلامت مردم به وجود آمده است.

روحانی در همین خصوص گفت: امروز تجهیزات پزشکی را تا ۱۰ درصد قیمت گذشته می‌خریم و برخی خدمات نفتی نیز تا ۴۵ درصد کاهش پیدا کرده، لذا ملت باید بداند که در برجام چه کارهایی کردیم.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه به هر کجا سفر می‌کردیم، ما را تحریمی معرفی می‌کردند، گفت: در سازمان شانگهای به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانستیم عضو شویم.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها ظالمانه بود و به صورت مستمر، تحریم‌ها را عَلَم می‌کردند، خاطرنشان کرد: باید بدانیم که به غیر از بازگشایی ال‌سی و آزاد شدن پول‌ها و فروش نفت، در برجام کارهای بزرگ‌تری هم صورت گرفته است.

* غرب می‌خواست غنی‌سازی در ایران برچیده شود/ تحریم نظامی دائمی را
وی با اشاره به اینکه مبانی تحریم این بود که ۶ یا ۷ قطعنامه فصل ۷ شورای امنیت صادر شده بود که از همه آنها نجات پیدا کردیم، افزود: به هر کشوری که در فصل ۷ شورای امنیت رفته و نجات پیدا کرده یا مثل کشور عراق نابود نشده است، جایزه می‌دهم.
به تحریم کوتاه‌ مدت تبدیل کردیم

رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه تحریم نظامی دائمی را در فصل هفتم شورای امنیت تبدیل به تحریم کوتاه‌ مدت کردیم، افزود: در حال حاضر می‌توانیم هر سلاحی را که می‌خواهیم تنها با هماهنگی خریداری کنیم.

وی با بیان اینکه از سال ۷۱ در موضوع هسته‌ای مشارکت داشته‌ام، خاطرنشان کرد: هدف نهایی فقط تحریم نبود بلکه غرب می‌خواست غنی‌سازی در ایران برچیده شود، لذا هدف از تحریم‌ها این بود که ما را مجبور به جمع‌آوری تأسیسات هسته‌ای کنند.

رئیس‌جمهور در ادامه به سرنوشت قذافی و برنامه هسته‌ای لیبی اشاره کرد و گفت: ما نیز سانتریفیوژهای خود را از همان جایی که قذافی خریداری کرده بود تهیه کرده بودیم و دیدیم که آمریکایی‌ها چگونه تجهیزات لیبی را جمع‌آوری کردند و با خود به آمریکا بردند.

روحانی افزود: چنین خوابی برای ایران دیده بودند و می‌خواستند با فشار ما را مجبور کنند همه چیز را تحویل دهیم، ولی امروز در برجام، نه تنها فعالیت‌های خود را تعطیل نکرده‌ایم، بلکه اصفهان و نطنز فعال است و دنیا فعالیت هسته‌ای ما را به رسمیت شناخته و در قطعنامه ۲۲۳۱ اجازه همکاری با ایران داده شده است.

وی در ادامه گفت: امروز با کمک روسیه برای سوخت نیروگاه و همچنین ایزوتوپ‌های فعال همکاری می‌کنیم و با کشور چین در اراک قرارداد نهایی بسته‌ایم و آب سنگین را تولید و به آمریکا می‌فروشیم.

روحانی خاطرنشان کرد: باورنکردنی است که ایران علاوه بر چرخه سوخت، با دنیا و کشورهای بزرگ و روسیه
روحانی در همین خصوص گفت: امروز تجهیزات پزشکی را تا ۱۰ درصد قیمت گذشته می‌خریم و برخی خدمات نفتی نیز تا ۴۵ درصد کاهش پیدا کرده، لذا ملت باید بداند که در برجام چه کارهایی کردیم. رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه به هر کجا سفر می‌کردیم، ما را تحریمی معرفی می‌کردند، گفت: در سازمان شانگهای به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانستیم عضو شویم.
و چین تعامل می‌کند.

* دست خود را به سوی بیگانه دراز نمی‌کنیم/ اختلافات موجب فرار سرمایه‌گذار خارجی می‌شود
رئیس‌جمهور در ادامه با تأکید بر اینکه برداشتن تحریم یک مقوله و اعتمادسازی مقوله‌ای دیگر است، گفت: هر چه فضای ایران امن باشد و فضای آرامی داشته باشیم، اعتماد دیگران بیشتر جلب می‌شود.

وی افزود: جنگیدن و اختلاف با یکدیگر و ایجاد مسائل حاشیه‌ای موجب فرار سرمایه‌گذار خارجی می‌شود، در حالی که اکنون ۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در کشور شروع شده و ده‌ها میلیارد دلار دیگر نیز به مرور سرمایه‌گذاری می‌شود.

روحانی با ابراز خوشبینی نسبت به آینده، خاطرنشان کرد: دست خود را به سوی بیگانه دراز نمی‌کنیم، بلکه رزق خود را از خدا می‌خواهیم و با اتکا به مردم و رهبری و نظام، اهداف خود را عملیاتی می‌کنیم.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشورهای مختلف، خاطرنشان کرد: ارزش روبل روسیه در مقابل دلار بسیار پایین آمده و در حال حاضر هر ۶۶ روبل معادل با یک دلار است.

* امروز دیگران برای دوستی با ایران مسابقه می‌دهند/ باید لحن خود را در نوشته‌ها و روزنامه‌ها آرام‌تر کنیم
وی گفت: اما با همه مشکلاتی که در سال ۹۴ داشتیم، توانستیم کشور را به خوبی اداره کنیم، در حالی که کشورهای دیگر از ذخایر خود استفاده کردند و عراق با فروش نفت و صادرات بیشتر از ما، برای حقوق کارمندان خود وام می‌گیرد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: امروز دیگران برای دوستی با ایران مسابقه می‌دهند، لذا باید لحن خود را در نوشته‌ها و روزنامه‌ها آرام‌تر کنیم و روحیه نشاط و سرزندگی را در جامعه جاری سازیم.

روحانی با اشاره به تعاملی که میان دستگاه‌های مختلف وجود دارد، خاطرنشان کرد: با مجلس گذشته هم تعامل داشتیم، هر چند برای رأی‌اعتماد وزرا چندین بار به مجلس رفتیم، اما این رفت و آمدها در ذات دموکراسی است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امید من به این مجلس بسیار زیاد است، خاطرنشان کرد: بیشتر نمایندگان مجلس با شعار امید وارد شدند که امیدواریم همواره تعامل میان قوا و دستگاه‌ها حفظ شود.
 
کلمات کلیدی : سفر روحانی به یاسوج+روحانی+برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۱۶:۰۴:۴۲
هرگاه آقای رئیس‌جمهور اعلام می‌کند تورم کاهش یافته و یا تک‌رقمی شده مردم به جای اینکه خوشحال بشوند برعکس عصبانی می‌شوند. چون آنچه دولتمردان ادعا می‌کنند در سبد زندگی مردم و به قول خود آقای روحانی سال 92 در جیب‌شان دیده نمی‌شود. (3886206) (alef-3)
 
ملت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۱۶:۰۸:۰۳
ما میخواهیم بدانیم در برجام چه کردید ؟ (3886212) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۱۶:۱۳:۴۳
مردم جنوب و شمال شرق و غرب از برجامی که رفاه و شغل نیاورد متنفرند برجام عالی نتیجه اش چی است چه کاری برای مردم انجام شد (3886227) (alef-3)
 
محمد جعفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۱۶:۱۴:۲۱
هرچی باشی از احمدی نژاد صد پله بهتری. (3886228) (alef-3)
 
محمد اصغر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۱۶:۵۳:۴۱
100 پله مشکلی رو حل نمیکنه (3886304) (alef-3)
 
you ظار ثیف کلید ساز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۱۶:۵۶:۳۱
احمدی نژاد رو با تورم 75 % اش ، ترجیح میدهم (3886309) (alef-3)
 
کیهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۱۶:۲۰:۳۶
در کرمانشاه : در رکود ایم
در یاسوج : رشد اقتصادی به 5/5 % رسیده !!! (3886239) (alef-3)
 
یو ذار ثیف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۱۶:۲۲:۳۱
ذخیره گندم از 17 روز به 700 روز رسیده (3886243) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۱۶:۳۷:۵۹
خوب با این همه گرونی و حقوقهای نجومی خسته نباشید که حد اقل 700 روز ذخیره گندم داریم . (3886271) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۱۶:۳۸:۴۳
اگه قحطی بیاد باید پولامون رو بدیم دولت و گندم بگیریم (3886273) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۱۸:۴۲:۲۷
باید طلا و املاک بدهید. پول ریال بی ارزش میشود . (3886479) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۱۶:۴۰:۳۸
زنده باد روحانی (3886280) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.