توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480012
ترامپ تلفنی با ملک سلمان گفتگو کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۷
یک مقام بلندپایه کاخ سفید از گفتگوی تلفنی رئیس جمهوری آمریکا با پادشاه عربستان خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، یک مسئول بلندپایه کاخ سفید از گفتگوی تلفنی روز سه شنبه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با ملک سلمان پادشاه سعودی خبر داد.

این منبع اعلام کرد که «دونالد ترامپ» روز سه شنبه به صورت تلفنی با «ملک سلمان» پادشاه عربستان گفتگو کرده و بر ضرورت اتحاد کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تاکید کرده است.

این در حالی است که ترامپ تنها ساعاتی قبل، در توییت‌هایی بر خلاف سیاست رسمی دولتش، جانب ریاض را گرفت و قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در این باره نوشت: اینکه می‌ بینم سفر به عربستان و دیدار با پادشاه و ۵۰ کشور، نتیجه داده خیلی خوب است. گفته بودند موضع سختی در قبال حمایت از افراط‌ گرایی می‌ گیرند.

وی در پیام دیگری در این شبکه اجتماعی اینگونه ادامه داد: تمام شواهد علیه قطر بود. احتمالاً این آغازی بر پایان کابوس تروریسم است.

رئیس‌ جمهور آمریکا ۲ ساعت پیش نیز در توییت دیگری افزود: در جریان سفر اخیرم به خاورمیانه گفتم که دیگر نباید از ایدئولوژی افراطی گری حمایت مالی صورت بگیرد و پس از آن رهبران کشورها به قطر اشاره کردند! ببینید!

گفتنی است که روز دوشنبه کشورهای بحرین، عربستان، امارات، مصر، لیبی، مالدیو و دولت مستعفی یمن روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند.
 
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.