توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464001
پیش بینی وقوع گرد و خاک در شرق / بارش باران در غرب کشور
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۰
مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه در جنوب شرق، شرق و شمال شرق کشور به علت افزایش سرعت باد، شکل گیری گرد و خاک دور از انتظار نیست.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: امروز در مناطقی از شمال غرب، دامنه های البرز غربی و مرکزی و بتدریج در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور ابرناکی، رگبار باران، گاهی با رعد وبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی افزود: فردا پنجشنبه در برخی نقاط شمال غرب، استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود که بارش ها در روز جمعه اول اردیبهشت، به شمال شرق کشور محدود خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز چهارشنبه وزش باد به نسبت شدید در دامنه های البرز مرکزی و شرقی پیش بینی می شود، گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه در جنوب شرق کشور، شرق و شمال شرق به علت افزایش سرعت باد، شکل گیری گرد و خاک دور از انتظار نیست.

به گفته وظیفه، از روز پنجشنبه و طی روز جمعه به سبب افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق، تشکیل گرد خاک و انتقال آن به مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور دوراز انتظار نیست.

وی با بیان اینکه در سه روز آینده خلیج فارس مواج خواهد بود، اظهار کرد: سرعت وزش باد و ارتفاع امواج از بعدازظهر روز چهارشنبه و طی روز پنجشنبه در خلیج فارس و تنگه هرمز افزایش می یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: آسمان تهران در روز پنجشنبه 31 فروردین، کمی ابری، گاهی وزش باد در اواخر وقت افزایش ابر، احتمال بارش پراکنده با بیشینه و کمینه دمای 26 و 13 درجه سانتیگراد و در روز جمعه اول اردیبهشت، نیمه ابری، به تدریج کاهش ابر، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 27 و 14 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
 
کلمات کلیدی : گرد و خاک + بحران ریزگردها + آلودگی هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.