نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498103
واکنش اتحادیه اروپا به امضای طرح تحریم‌های ایران و روسیه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰
اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای به امضای قانون تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی توسط «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا واکنش نشان داد. 

کشورهای اروپایی پیشتر اعلام کرده بودند نگرانند که شرکت‌های طرف قرارداد روسیه در عرصه‌ی انرژی در پی این تحریم‌ها دچار زیان شوند؛ از جمله، گفته می‌شود این تحریم‌ها ممکن است در پروژه‌ی خط لوله‌ی «نورد استریم ۲» که گاز روسیه را به آلمان منتقل می‌کند، اخلال ایجاد کند. 

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای روز چهارشنبه برای اولین بار از لحن «دونالد ترامپ» در بیانیه‌ای که وی بعد از امضای این قانون صادر کرده استقبال کرده است. 

ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دولت من انتظار دارد کنگره از این قانون معیوب برای مانع‌تراشی در همکاری مهم ما با متحدان اروپایی برای حل و فصل درگیری‌ها در اوکراین استفاده نکند و آن را دستاویزی برای جلوگیری از تلاش‌های ما در رفع به تبعات ناخواسته این قانون بر شرکت‌های اروپایی، دوستان یا متحدان ما قرار ندهد.» 

اتحادیه اروپا گفته بیانیه ترامپ از اهمیتی اساسی در اطمینان‌بخشی به اینکه آسیبی به منافع اروپایی‌ها وارد نمی‌شود، برخوردار است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+ایران+روسیه+کره شمالی+برجام، ایران، ترامپ، توافق هسته ای، کنگره، تحریم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۰۰:۴۲:۱۶
روسها و آمریکاییها توافق میکنن و تحریمها صوریه اما برای ما واقعی (4501306) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۰۷:۰۶:۱۵
خوب کشورهای اروپایی اصلا راج به تحریم های جدید برای ایران حرفی نزده اند! دل نگران قرارداد انتقال گاز از روسیه به اروپا هستند. (4501440) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.