توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408805
کوهکن: سکوت وزیر پیشنهادی در برابر فتنه معنادار تلقی خواهد شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۲
یک عضو فراکسیون ولایت معتقد است؛ در جلسه رای اعتماد به وزرا چهارچوب‌های نظام را مد نظر قرار می‌دهیم.

محسن کوهکن عضو فراکسیون ولایت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ارزیابی خود از فضای مجلس برای کسب رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی دولت گفت: در حال حاضر نظر‌سنجی دقیقی برای تشخیص رای اعتماد وزرا پیش از بررسی آن در مجلس نداریم تا اینکه بخواهیم ارزیابی دقیقی در این رابطه داشته باشیم.عضو فراکسیون ولایت مجلس در ادامه با اشاره به تأثیر برنامه های ارائه شده سه وزیر پیشنهادی درکسب رأی اعتماد از مجلس، تأکید کرد: معتقدم 80 الی 90 درصد از برنامه های ارائه شده وزرا به مجلس با برنامه های وزرای سابق مشترک بوده و به نوعی در برنامه‌ها کلی‌نگری مشاهده می‌شود که این امر نمی‌تواند مطلوب واقع شود که نیاز است مورد توجه قرار گیرد.

این نماینده مجلس در ادامه درباره طرح برخی از مسائل سیاسی پیرامون فعالیت سابق یکی از وزرای پیشنهادی در جلسه رأی اعتماد، تصریح کرد: معتقدم اگر کسی می‌گوید که نباید مسائل سیاسی در رای اعتماد وزرا مطرح شود حرف درستی نزده است چراکه ما نمی‌توانیم باور کنیم که پس از انقلاب وزرایی که بر سر کار آمدند مشی سیاسی آنها در نظر گرفته نشده است، اگر کسی بخواهد این مسئله را نفی کند چشمانش را به واقعیات بسته است.

کوهکن با بیان اینکه شفافیت برخی مسائل سیاسی و طرح آن در مجلس امری مهم است، اظهار داشت: به عنوان مثال زمانی که نماینده‌ای از پشت تریبون مجلس وزیر را متهم به مسئله ای می‌کند وزیر مربوطه باید در پاسخ به این اظهارات حتما مراعات مسائل اخلاقی و گفتار را در نظر بگیرد و اگر باز هم چنانچه نماینده سوال کننده ادله لازمه را برای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی نداشت می تواند از وزیر سوالات دیگری داشته باشد مثلا بگوید نظر شما درباره فتنه 88 چیست؟ که اگر آن وزیر در پاسخ به این سوال گفت که بنده اقدامات سال 88 را یک فتنه برای براندازی می‌دانم و از آن تبری می‌جویم، همین دیگر کافی است و دیگر لازم نیست بیشتر از این به این مسئله ناخن زد، اما اگر وزیر در رابطه با این سوال سکوت کرد این مسئله می‌تواند معنادار تلقی شود. حدس می‌زنم در خصوص فتنه سوال مطرح شود و این مسئله در قالب سوال هیچ اشکالی ندارد چراکه قطعا و یقینا ما در رأی اعتماد به وزرا چهارچوب های مد نظر نظام  را در نظر گرفته و مهم می‌دانیم.

کوهکن در ادامه درباره شانس وزرای پیشنهادی برای کسب رای اعتماد از مجلس بیان داشت: تاکنون بار اظهارات آقای صالحی امیری در جلسات فراکسیون‌ها بیشتر بوده و ارزیابی‌ها مثبت تلقی می‌شود و همچنین درباره آقای سلطانی فر هم باید بگویم که وی طراز فهمش درباره وزرا ورزش و جوانان طراز نسبتا مناسبی است، با همه این اوصاف همه چیز به اظهارات این وزرا در جلسه رای اعتماد بستگی دارد.

عضو فراکسیون ولایت مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بنابراین آیا می‌توان این تلقی را داشت که شانس صالحی امیری و سلطانی‌فر بیشتر از دانش آشتیانی برای کسب رای اعتماد از مجلس است، گفت: از مجموعه صحبت‌ها اینجور برداشت می‌شود اما در این رابطه نظر سنجی‌ای صورت نگرفته بود که بتوانیم به ضرس قاطع این اظهارات را تایید کنیم.
 
کلمات کلیدی : ترمیم کابینه+دولت روحانی+جنتی+فانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.