توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476701
انتقاد نماینده ارومیه از وضعیت فعلی فولاد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۵
نماینده ارومیه گفت: تا سال 1400 بر اساس برنامه‌های ششم توسعه باید تولید فولاد به 45.6 میلیون تن افزایش یابد و تا پایان سال 1394 نیز باید به تولید 47.63 میلیون تن می‌رسید اما وضعیت فعلی فولاد در کشور متناسب با برنامه‌های پیش‌بینی شده در اهداف کلان کشور نیست.

به گزارش ایسنا، نادر قاضی‌پور در طرح سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طبق این برنامه باید 9 میلیون تن آن صادر می شد که با عملکرد بسیار بد، ضعیف و جانب‌دارانه هنوز موفق نشده ایم که کل مصرف داخلی را تولید کنیم چه برسد به اینکه صادرات را افزایش دهیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: فولاد یعنی زیرساخت توسعه ای کشور اما امروز تنها 5 تن تولید داخل داریم که هزینه بسیار زیادی به دنبال دارد.

وی افزود: باید حداکثر استفاده از مواد اولیه و منابع داخلی در مراحل مهندسی و احداث مورد توجه قرار می گرفت اما در سال 92 شاهد بودیم که شما 5 نفر را به عنوان مدیرعامل و سرپرست سازمان ملی فولاد عزل و نصب گردید.

وی با اشاره به طرح های دولت احمدی نژاد گفت: گزارشی از طرح های در دست احداث دولت احمدی نژاد در کمیسیون صنایع مجلس مطرح شد که انتظار داشتیم شما با سابقه کاری که دارید و حداقل هزینه و زیان طرح ها را به سرانجام برسانید اما اوضاع برعکس شد.

قاضی‌پور  تصریح کرد: در جهان ایجاد کارخانه فولاد با ظرفیت 5 میلیون تن صرفه اقتصادی ندارد اما شاهد هستیم در ایران اسلامی به دلیل پایین بودن دستمزد کارگران و ارزان قیمت بودن مواد اولیه کارخانه های فولاد با ظرفیت 2.5 میلیون تن بدون سود و زیان احداث می شود.

نماینده ارومیه با انتقاد از وزیر صنعت، معدن و تجارت و با بیان این‌که «دادن اخبار کذب به مجلس جرم است» مدعی شد: بنده می توانم با استناد به ماده 206 آئین نامه داخلی شما را به قوه قضائیه معرفی کنم چرا که شما 3 سهام مدیریتی دارید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی هم‌چنین با ادعای وجود حقوق های نجومی در زیرمجموعه‌های وزارت صنعت و معدن گفت: طبق صحبت مقام معظم رهبری در 22 مرداد سال 93 افرادی که حقوق نجومی دریافت کرده‌اند تنها نباید عزل و نصب شوند و نباید موضوع برداشت های غیرمجاز و حقوق نجومی فراموش شود بلکه باید پرداخت‌ها پیگیری شود. حتی مراجع تقلید به حرام بودن حقوق های نجومی تاکید کردند، ما موضوع را طی نامه‌ای از شما پیگیری کردیم؛ چراکه یکی از مدیران فولاد مبارکه  که در چند شرکت عضو هیات رئیسه است طی سال های 93 و 94 حقوق های نجومی دریافت کرده است اما تاکنون پاسخی از شما دریافت نکرده‌ایم. آیا در اصفهان خانم های باسواد کم است که مدیرعامل ذوب آهن اصفهان همسرش را به عنوان مشاور انتخاب کرده است، این عزل و نصب ها باعث پرداخت حقوق‌های نجومی می شود.

قاضی ‌پور با بیان این‌که «بسیاری از فرزندان شهدا، ایثارگران شاغل در ذوب آهن درخواست اعمال آئین نامه استخدامی فصل 16 را دارند» مدعی شد: شما این موضوع را قبول نکردید. بیمه عمر و حوادث بازنشستگان ذوب آهن همچنان بلاتکلیف است پس چرا رسیدگی نمی کنید. متاسفانه باز هم شاهد آمار کذب در صحن و همچنین در کمیسیون از جنابعالی بودیم و این در حالی است که با افتتاح قارچ گونه فروشگاه های زنجیره ای تنها در شهرستان ارومیه 329 پروانه خواروبار فروشی ابطال شد و این امر بدین معنا است که هزاران نفر با این شرایط بیکار شده اند.
 
کلمات کلیدی : نادر قاضی‌پور + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.