توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 226609
از کربلا تا ظهور در آینه کلام معصومین
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۲
از حسین (ع) تا مهدی (عج) از کربلا تا ظهور
نوشته : محمدباقر انصاری
چاپ انتشارات دلیل ما، اول 1392 
184 صفحه

****

بی شک بسیاری از ما علاقمند هستیم تا بدانیم سید الشهداء درباره حضرت حجت چگونه وعده داده است و یا اینکه دیگر معصومین در این باب یا درباره واقعه عاشورا چه بیانی داشته اند. اخبار و روایاتی این چنین صرف نظر از جذابیت می تواند بستری برای فهم فرهنگ مهدوی را در ما ایجاد کند.

کتاب حاضر با جمع آوری متونی که نشان دهنده ارتباط امام حسین (ع) و حضرت مهدی (عج) است، ابعاد مختلف ارتباط حسینی و مهدوی را نشان می‌دهد.

در این کتاب ابتدا کلمات پیامبر و امامان (ع) درباره ارتباط سید الشهداء و امام زمان (عج) را نشان داده و سپس در بخش دوم فرمایشات امام حسین (ع) درباره و حضرت مهدی (عج) و دوران ظهورش دومین بخش کتاب است که دل‌های کربلایی را از زبان صاحب کربلا تا دوردست‌های ظهور پرواز می دهد.

متقابلاً کلام حضرت مهدی (عج) درباره امام حسین (ع) دل‌های مهدوی را تا قتلگاه می کشاند، و روح حسینیان را آماده‌ی انتقام می‌نماید که بخش سوم کتاب را تشکیل می‌دهد.

بخش چهارم کتاب صدای حضرت مهدی (عج) را در روز ظهور در گوش ما طنین انداز می‌کند که با نام کربلا و حسین (ع) قیام خواهد کرد.

شباهت‌های یاران حضرت مهدی (عج) به اصحاب سید الشهدا (ع) بخش پنجم کتاب است که یگانه بودن این دو گروه از یاوران را به تصویر می‌کشد.

ماجرای محاکمه مسببین کربلا و انتقام از آنان به دست حضرت مهدی (عج) بخش ششم کتاب است که کیفیت روز سرورانگیز نهضت قائم (عج) را نشان خواهد داد.

بخش هفتم کتاب، رجعت سید و سالار شهیدان به دنیا در عصر ظهور را به تصویر می کشد که شخصاً برای دادخواهی خواهد آمد و اشک جهانیان را بر مظلومیت خویش خواهد برانگیخت.

آخرین بخش کتاب نیز ارتباط امام حسین و حضرت مهدی را در دعاها و زیارات ترسیم می‌کند و مناجات‌نامه‌های حسینی مهدوی را به ما می‌آموزد.

از حسین علیه السلام تا مهدی علیه السلام، از کربلا تا ظهور؛ روابط متقابل بین امام حسین و حضرت مهدی نگاشته محمدباقر انصاری در ۱۸۴ صفحه است که از سوی انتشارات دلیل ما در قم منتشر شده است.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
از کربلا تا ظهور در آینه کلام معصومین