نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492604
نیویورک‌تایمز: ایران در حال احداث جاده‌ای خاکی از عراق به سوریه است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳
روزنامه نیویورک‌تایمز مدعی شده ایران با احداث یک جاده ۲۴ کیلومتری در مرز عراق، قصد دارد گذرگاهی از مرز خود به عراق و سوریه ایجاد کند.

به گزارش تسنیم، یک روزنامه آمریکایی در گزارشی روز شنبه مدعی شده که ایران جاده‌ای در شرق عراق احداث کرده است. نیویورک‌تایمز مدعی شده این جاده 15 مایلی (24.1 کیلومتر) در نزدیکی مرز عراق و ایران در استان «دیاله» قرار دارد و  بخش اعظم آن شنی است.  

نیویورک‌تایمز بدون ارائه شواهد و مدارک موثق مدعی شده که این جاده، بخشی از مسیری است که ایران برای وصل کردن مرزهای خود به عراق و سوریه در نظر گرفته و از طریق آن نیروهای شبه‌نظامی، هیئت‌های ایران، کالاهای تجاری و تجهیزات نظامی خود را انتقال می‌دهد.

با آنکه روزنامه آمریکایی مشخص نکرده منابع مورد استنادش برای طرح این ادعا چیست، به نظر می‌رسد این گزارش تحت تأثیر ادعاهای چند ماه پیش مقام‌های رژیم صهیونیستی تنظیم شده باشد. مقام‌های این رژیم، در ماه‌های گذشته مدعی شده‌اند ایران پروژه‌ای برای ایجاد گذرگاه زمینی به عراق و سوریه و سپس لبنان دارد.
 
کلمات کلیدی : ایران + سوریه + عراق
 
محمدعلی محمدی م.ریحان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۶:۴۷:۲۶
امریکایی ها به راحتی باور می کنند با جاده ۲۴کیلومتری می شود از عراق به لبنان رسید.حماقت مردم امریکا مهم ترین ابزار موفقیت رسانه های امریکایی است. (4476526) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۷:۴۹:۲۳
ایران اگر میتونه جادهای داخل کشور خودش درست کنه (4476677) (alef-3)
 
H
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۲۱:۲۹:۴۲
از وزارت راه بخواهید. (4476974) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.