توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417102
پاپ: با فرهنگ ایران احساس قرابت فراوان دارم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۵
دکتر ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و هیئت دینی و مذهبی همراه روز چهارشنبه 3 آبان ماه با حضور در واتیکان ، با پاپ دیدار کردند.

به گزارش تابناک، در ابتدای این دیدار کاردینال توران قائم مقام پاپ و رئیس شورای پاپی گفت و گوی ادیان گزارشی از دهمین دور گفت و گوهای اسلام و مسیحیت که در حال برگزاری است ارائه نمود.


درادامه پاپ فرانسیس هم ضمن اظهار خرسندی از این دیدار و ملاقات با جمعی از علماء و اندیشمندان اسلامی گفت : با فرهنگ ایران احساس قرابت فراوانی دارم و این اقدام شما در جهت گفت و گوی بین اسلام و مسیحیت، تلاشی قابل تقدیر است و از شما می خواهم که ما را دعا کنید.

دکتر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هم ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: این گفت و گوها که دهمین دوره آن را به میزبانی واتیکان برگزار نموده ایم فرصت مغتنمی است که با تاکید بر مشترکات دینی و توسعه همکاری های مشترک می تواند زمینه را برای ایجاد صلح و ثبات در جهان فراهم نماید.

 
بنابر اعلام اين خبر، ابراهیمی‌تركمان و هیأت دینی و فرهنگی از کشورمان به منظور شركت در دهمين دور گفت‌وگوهاي ديني مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با شوراي پاپي گفت‌وگوي اديان كليساي كاتوليك واتيكان، با عنوان «افراط‌گرایی و خشونت به نام دین؛ کدام رویکرد به دین؟»، افتتاح اولین دور گفتگوهای فرهنگی ایران و اروپا و دیدار با مقامات عالی اين كشور، به رُم پایتخت ایتالیا سفر كرد.


اين دور از گفت‌وگوهاي اسلام و مسيحيت از امروز دوم آذرماه به مدت دو روز با حضور و سخنراني ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و رييس شوراي سياست‌گذاري اديان، محمد جواد صاحبي، ريیس شورای علمی دبیرخانه دین پژوهان کشور، سيد يحيي يثربي، استاد گروه فلسفه دانشگاه علامه طباطبايي (ره)، محمدمهدی مظاهري، عضو هيأت علمي دانشگاه تهران و رييس مؤسسه فرهنگي اكو، حجج ‌اسلام مرتضی جوادی‌آملی، رييس مؤسسه علوم وحياني اسراء، ابوالقاسم عليدوست، عضو هيأت علمي پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي، سيد مهدي خاموشي، رييس سازمان تبليغات اسلامي، عبدالحسین خسروپناه، رييس مؤسسه پژوهشي حكمت و فلسفه ايران، محمد مسجدجامعي، عضو شوراي سياستگذاري اديان و حضور حجت الاسلام و المسلمین ربانی سفیر کشورمان در واتیکان، قولی رایزن فرهنگی کشورمان در ایتالیا ، خانم ها هايده رمضان‌رستم‌آبادي  از اداره مسيحيت كاتوليك مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان و جمیله کوکبی از مرکز مطالعات فرهنگی و بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار مي‌شود.

دهمین دوره گفتگوی اسلام و مسیحیت و اولین گفتگوی فرهنگی ایران و اروپا از سوی معاونت آموزش و پژوهش سازمان فرهنگ و راتباطات اسلامی و مرکز گفتگو ادیان و مرکز  مطالعات فرهنگی و بین المللی این سازمان به اجرا درآمده است.
 
کلمات کلیدی : پاپ+واتیکان+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.