توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 355309
هواپیمای مصری قبل از سقوط آتش گرفت؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
مقام های ایمنی پرواز فرانسه می گویند، دقایقی پیش از سقوط هواپیمای خطوط هوایی مصر وجود دود در کابین توالت هواپیما ثبت شده است. وبسایت "ایویشن هرالد" که سایت تخصصی هوانوردی است، این اطلاعاتی را از سامانه ارتباطی و سیستم پیام رسانی خودکار بین هواپیماها منتشر کرده است.

به گزارش انتخاب، مسئولان خطوط هوایی مصر در بیانیه ای گفتند ارتش و نیروی دریایی این کشور بقایای بیشتری از هواپیما، وسایل مسافران، اعضای بدن، چمدان، و صندلی های هواپیما را یافته اند. این بیانیه می گویند عملیات جست و جو همچنان ادامه دارد.

سخنگوی ارتش مصر که در عملیات جست و جو مشارکت دارد تصاویری را از بقایای هواپیما روی فیسبوک و توییتر خود منتشر ساخت.

در حالی که موج همدردی با قربانیان سانحه هوایی روز پنجشنبه خطوط هوایی مصر ادامه دارد، گروه تحقیق درباره علت سقوط هواپیمای خطوط هوایی این کشور می گویند، سیستم پیام رسانی خودکار، پیش از سقوط در آب های مدیترانه، وجود دود در داخل کابین را مخابره کرده است. خبرگزاری ها می گویند دود می تواند نشانه وجود آتش در هواپیما باشد.

ژان مارک ارو وزیر خارجه فرانسه، روز شنبه با صدها تن از خانواده های قربانیان دیدار کرد. او ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیانی که در پرواز فوق از بین رفتند گفت "هنوز شواهد کافی دال بر تایید یا رد اشکال فنی یا حمله تروریستی بدست نیامده است."

تمرکز مقام های فرانسوی علاوه بر دلایل سقوط هواپیما، بررسی وجود خلأ های امنیتی و نفوذ تروریست ها، در فرودگاه شارل دوگل پاریس است. سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد نیز روز جمعه پیام تسلیت بان کی مون را به اطلاع نمایندگان مصر و فرانسه رساند.

پرواز شماره ۸۰۴ خطوط هوایی مصر با ۶۶ سرنشین روز پنجشنبه در آب های دریای مدیترانه سقوط و سپس قسمت هایی از بدنه هواپیما در ۲۹۰ کیلومتری شمال شهر اسکندریه پیدا شد.

مسئولان می گویند، فرضیه های مختلفی را برای وجود دود در کابین از جمله نقص فنی و آتش سوزی تا انفجار مطرح می شود. اما کارشناسان تیم تحقیق تاکید می کنند، تنها با بررسی اطلاعات موجود در جعبه سیاه این هواپیما می توان در مورد علت سقوط هواپیمای مصری اظهار نظر کرد.
 
کلمات کلیدی : هواپیمای مصری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.