نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 291201
ایران باید بداند که دیواره آتش در اطرافش وجود دارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۵
دو مقام ارشد اسبق آمریکا در یادداشتی خواهان تجهیز اسرائیل به بمب‌های بسیار پیشرفته برای حمله به ایران در آینده شدند.

به گزارش فارس، «دنیس راس» مشاور اسبق خاورمیانه باراک اوباما رییس جمهور آمریکا و «دیوید پترئوس» رییس اسبق سیا و فرمانده نیروهای ائتلاف آمریکا در عراق در یادداشتی مشترک که امروز «چهارشنبه» در روزنامه «واشنگتن پست» انتشار یافت ، توصیه کردند که لازم است آشکارا اعلام شود در صورتی که ایران بعد از ۱۵ سال از دیوار آتش مبدل شدن به کشور تمام عیار هسته‌ی عبور کند ، آمریکا نیز از نیروی نظامی استفاده می‌کند.

در بخشی از این یادداشت آمده است: «حال زمان آن فرا رسیده که به روشنی گفته شود دیواره‌ آتشی بین ایران در آستانه هسته‌ای شدن و داشتن سلاح هسته‌ای وجود دارد . هم اکنون زمان آن فرا رسیده است که ایران و جهان بدانند اگر جمهوری اسلامی بعد از ۱۵ سال با شتاب بسوی سلاح هسته‌ای برود، آن امر منجر به بکارگیری نیروی نظامی خواهد شد. در صورت رسیدن بدین مرحله، دیگر بکارگیری تحریم‌ها علیه ایران برای مانع شدن در مسیر ساخت بمب بسیار دیر است.»

بر این اساس، دنیس راس و پترئوس به دولت آمریکا توصیه کردند تا اسرائیل را به نمونه ارتقا یافته بمب‌های ۴۴۰۰ پوندی که رییس جمهور آمریکا پیشتر متعهد به ارسالشان شده بود ، تجهیز کنند.

راس و پترئوس در این زمینه نوشتند: «در حالی‌که برخی این سئوال را می‌پرسند که آیا ما باید در صورت شتاب ایران به سوی بمب هسته‌ای اقدام نظامی کنیم اما هیچکس درباره انجام این کار از سوی اسرائیلی‌ها مطلبی جویا نمی‌شود .»
 
کلمات کلیدی : دنیس راس، آمریکا ، اسرائیل
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۰:۱۳:۳۲
چرا برای هر کار از امریکا اجازه گرفت (3725201) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.