نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490903
برنامه‌ریزی ایران برای برگزاری مناقصه ۱۴ بلوک نفت و گاز
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۱
یک مقام نفتی ایران گفت، این کشور در حال آماده کردن دور نخست مناقصه های اکتشاف نفت و گاز خود از زمان کاهش تحریم هاست و امیداور است شرکت هایی نظیر بی پی و گازپروم را به این مناقصه ها جذب نماید.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، ایران که دارای برخی از بزرگترین ذخایر انرژی جهان است، در حال کار بر روی قراردادهایی برای توسعه میادین موجود نظیر پارس جنوبی، آزادگان جنوبی، یادآوران، کارون غربی، منصور و آب تیمور است.

شرکت توتال فرانسه هفته گذشته اولین شرکتی لقب گرفت که یک قرارداد توسعه ای با ایران بعد از لغو تحریم ها به امضا رسانده است. شرکت های لوک اویل روسیه و مائرسک دانمارک هم از سرمایه گذاران احتمالی در بخش انرژی ایران محسوب می شوند.

رحیم نعمت اللهی، معاون مسئول بخش بلوک های اکتشافی شرکت ملی نفت ایران در حاشیه یک کنفرانس انرژی در استانبول گفت، افق بعدی، تحقیقات برای نفت جدید است و شرکت ملی نفت ایران در حال برنامه ریزی 14 بلوک نفت و گاز برای اکتشاف در طی دو تا سه ماه آینده است.

اکثر بلوک های اکتشافی جدیدی در زاگرس، کوپت داغ و حوزه خلیج فارس قرار دارند و نیازمند حداقل 14 میلیون تا 80 میلیون یورو هزینه اکتشافی هستند.

انتظار می رود بخش عمده هزینه های اکتشافی برای بلوک های پارسا و بامداد در خلیج فارس صرف شود و به ترتیب 80 و 75 میلیون یورو در این بلوک ها هزینه صورت گیرد.

نعمت اللهی همچنین گفت، شرکت های بی پی، او ام وی اتریش، گازپروم، لوک اویل و ادیسون ایتالیا و پتروناس مالزی نسبت به بلوک های اکتشافی جدید ابراز علاقمندی کرده اند.
 
کلمات کلیدی : مناقصه ،نفت، گاز، وزارت نفت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۷:۵۴:۰۷
بفرمایید انانکه میگفتند چرابه شرکتهای ایرانی واگذارنمیکنید دراینده مقایسه خواهدشد کاروزمان اتمام پروزه توسط توتال وشرکتهای ایرانی (4467418) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.