نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490200
چمران: تهران شهری بحرانی و بحران‌زا است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۸
رییس شورای شهر تهران با اشاره به حوادث و مخاطرات پیش‌روی شهر تهران، تصریح کرد: هیچ آدم عاقلی نمی‌نشیند و در برابر این همه خطر فقط دعا کند بلکه باید اقدام نیز انجام دهد.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در آیین رونمایی از دستاوردهای سازمان مدیریت و بحران شهر تهران که صبح امروز در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، گفت: شهر تهران یک شهر بحرانی و بحران‌پذیر است البته ایران هم همین ویژگی را دارد و جزو 10 کشور بحران‌خیز دنیاست، بحران‌هایی مانند سیل، زلزله، رانش زمین و ... این کشور را تهدید می‌کند.

وی ادامه داد: درست است که حادثه‌ای مانند زلزله، سیل و نظایر آن را جزو بحران‌های طبیعی دسته‌بندی می‌کنیم اما انسان‌ها نیز در تشدید این حوادث و خسارات آن نقش دارند و می‌توان با اقدامات درست از پیامدها و خسارات آن کاست.

رییس شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تهران شهری نیست که دارای برنامه‌ریزی شهری بوده و با برنامه رشد کرده باشد، گفت: در اطراف تهران، روستاها رشد کرده‌اند، روستاهایی با کوچه‌های باریک یک متری و ساختمان‌های ناپایدار. اینها کم کم به شهر تهران پیوسته و تهران بزرگ شد.

چمران با اشاره به مشکلات پیش‌روی بحران مدیریت در شهر تهران، افزود: ما از صمیم قلب آرزو می‌کنیم که هیچ بحرانی در کشور رخ ندهد اما اگر زلزله‌ای رخ دهد دیگر جایی باقی نمی‌ماند که به فکر روان‌سازی و حرکت ترافیک در آن باشیم. هیچ آدم عاقلی در این شرایط نمی‌نشیند و فقط دعا کند که حادثه‌ای رخ ندهد، بلکه باید اقدام هم بکند.

وی با بیان اینکه در دیگر شهرهای کشور تسهیلاتی مانند آنچه در تهران وجود دارد را نداریم، گفت: برخی در مدیریت بحران فقط این را می‌دانند که پس از حادثه جمع شوند و ببینند که چطور باید خسارت پرداخت شود در حالیکه باید به موضوعات قبل، حین و پس از بحران به یک اندازه توجه شود.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه تهران هر محله‌اش به اندازه یک شهر، استان و حتی کشور جمعیت دارد، گفت: تنها در منطقه 4 تهران، 800 هزار نفر ساکن هستند این یعنی جمعیتی به اندازه دو استان کشور بنابراین محله‌ها باید در حوزه پیشگیری حوادث آماده باشند.
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۰:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۵:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۱۰:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۲:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۴:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۸ ۱۱:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۱ ۱۵:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۰۸:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۵:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۵:۲۹
 
 
کلمات کلیدی : شورای شهر تهران + شهرداری + مهدی چمران
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۵:۳۲:۰۸
دست شما درد نکند. لطف می کنید چندتا از اقداماتان را اعلام کنید (4464149) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۸:۰۲:۱۲
باید مردم تهران از اینجا بروند وگرنه هیچ مدیریت بحرانی نمیتواند در مقابل زلزلخ ۷ ریشتری و جمعیت ۱۲ میلیونی کارامد باشد (4464319) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۰۰:۴۱:۳۰
می تونه کارآمد باشه منتها نه تو تهران حال حاضر ! (4464720) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.